XXI a. kasdienybės dienoraštis

Dalia Grybauskaitė: „Taip!“. Ar įmanoma ją įveikti?

Šiandien Dalia Grybauskaitė viešai pranešė, jog dalyvaus Prezidento rinkimuose, t.y. pati kels savo kandidatūrą, t.y. surinkusi 20 tūkst. piliečių parašų taps savarankiška kandidate.

Nėra ką ginčytis – visuomenės nuomonė jai skiria Prezidento postą jau pirmajame rate. Ką daryti oponentams? Kokia rinkimų taktika gali būti taikoma?

Dvi esminės sąlygos: a) šiandien galima spėti, jog įveikti Grybauskaitę pirmajame rate praktiškai neįmanoma – jos lyderystė prieš grupę pavienių kandidatų akivaizdi, todėl visų oponentų uždaviniai sutampa – tapti antruoju(-ąja) ir neleisti Grybauskaitei surinkti 50%+1 balsą; b) Prezidento rinkimų kampanija vyks kartu su Europos Parlamento rinkimų kampanija, todėl viena kitą papildys ir/ar trukdys.

Tikslas – antras turas

Iš dalies Grybauskaitės situacija yra sudėtinga, nes visi kiti kandidatai ją sutartinai laikys blogybe. Kodėl? Nes būti panašiu ir kalbėti taip pat būtų savižudiška – rasti „geresnį“ tautos atstovą gali tikėtis tik ortodoksai konservatoriai. O „prastesnis“ kandidatas ar kandidatas, kalbantis palankiai apie Grybauskaitę tik didintų jos galimybes laimėti pirmajame ture, t.y. didintų galimybę neįgyvendinti savo tikslo – patekti į antrąjį.

Visa tai reikštų, jog daugelis Grybauskaitės oponentų turėtų sudaryti įvairiaspalvį balsų „prieš“ chorą ir atskirose srityse kritikuoti Grybauskaitės silpnąsias vietas (apie tokias – žemiau).

Ar jie visi kartu gali pasiekti tikslą ir neleisti favoritei laimėti pirmuoju turu? Manau, tai gana realu, nes vien dėl finansinių išteklių, dėl formalių debatų ir diskusijų laiko paskirstymo argumentų santykis bus N prieš 1.

Žinoma, kai kurių viražų gali imtis ir Grybauskaitės komanda. Vienas realiausių – tai netikrų konkurentų sukūrimas, kurie prieš finišo tiesiąją pripažintų Grybauskaitės pranašumą ir jai atiduotų savo palaikymą. Tokiems personažams sukurti reikia išsamių rinkėjų korpuso analizės duomenų – pagal juos būtų galima kurti tokius kandidatus, kurie atitrauktų balsus nuo potencialių oponentų ir juos bent laikinai neutralizuotų ar priverstų apskritai nepasirodyti prie rinkimų urnų.

Grybauskaitė kaip „garvežys“

Dviejų rinkimų sudvejinimas reiškia, jog dalyvaujantys rinkimuose stengsis optimizuoti išlaidas, padidinti efektyvumą, išnaudoti galimą sinergiją  ir kampanijas integruos

Ką tai reiškia Grybauskaitės atveju? Tikriausiai, net kelios partijos bandys EP rinkimų kampaniją sieti su Grybauskaitės palaikymu. Suprantama, ši visaip stengsis laviruoti tarp aiškaus EP sąrašo palaikymo ir neprarasti konkrečių partijų paramos.

Išskirčiau Liberalų sąjūdžio situaciją, kai, atrodo, abi rinkiminės kampanijos, bus pakabintos ant dviejų nepartinių visuomenės lyderių – Dalios Grybauskaitės ir Leonido Donskio. Kaip tai apibūdina politinės partijos svorį, veiksmai kalba už save.

Dviejų rinkimų sudvejinimas ir prezidentinių kandidatų privalomas oponavimas Grybauskaitei reikš, jog konkretus EP sąrašas turės laikytis tos pačios pozicijos kaip ir kandidatas į Prezidentus. O čia jau daug komunikacinių spąstų – turėsime daug įdomybių.

„Piliečių Lietuvos“ programa ir skeletai spintoje

Man asmeniškai gana įdomus klausimas, kaip Dalia Grybauskaitė formuluos savo poziciją Europos Parlamento atžvilgiu – tiek dėl savo ankstesnės veiklos Europos Komisijoje (kuri, iš esmės, gali ir prasitęsti, jeigu Prezidento postas nutols), tiek dėl būsimo Prezidento pozicijos ES plėtros atžvilgiu ir kitų klausimų, kurie visą reikalą daro panašų į voratinklį.

Kaip Grybauskaitė sakė spaudos konferencijoje, programa suksis apie „piliečių Lietuvą“ ir jos kūrimą. Programos ašis pasirinkta tinkamai – tai itin stipri vertybinė nuostata, prie kurios galima sieti daugelį konkrečių programinių priemonių. Įdomu, kas bus realūs programos rašytojai?

Konkurentams bus sunku – kalbėti prieš „piliečių Lietuvą“ bus sunku, tačiau ką galima spėti šiandien? Kokie skeletai spintoje bus skaičiuojami?

 1. homoseksualumaspasipiktinimo neetišku klausimu Lietuvai nepakaks, tiesus klausimas vis tiek bus paklaustas „Ar jūs lesbietė?“. Reikia itin išsamaus visuomenės grupių tyrimo, norint surasti idealų atsakymą. Atskiro dėmesio reikalauja ir santykis su konservatorių propaguojama griežta šeimos samprata;
 2. komunistinė praeitis – Grybauskaitės biografijoje itin platus kompartijos užnugaris. Nors atėjusi į Finansų ministeriją kaip technokratė, Grybauskaitė vis tiek buvo LDDP/LSDP/… žmogus;
 3. liustracija – 19 metų personalo skyriaus specialistė tikrai galėjo būti ir spec. tarnybų darbuotoja. Ar Grybauskaitė yra praėjusi liustracijos procedūrą?
 4. kritikos, o ne pasiūlymų ekspertė – koks didžiausias Grybauskaitės nuopelnas Finansų ministerijos vadovavimo istorijoje? ką Grybauskaitė siūlė, kritikuodamas Kirkilo ministrų kabinetą? kritikuoti lengva, siūlyti sunku;
 5. atitolusi nuo Lietuvos – klausimas dėl lietuviškų šlepečių jau buvo užduotas. Tikrai bus pakartotas. Ir ne dėl adamkiškų teisinių priemonių, bet dėl realaus nuotolio nuo Lietuvos problemų.
 6. … (spėju, apie tikruosius skeletus spintoje dar išgirsime)

Nepasisydamas visų šių skeletų, atvirai teigiu – jeigu reikėtų rinktis šiandien, neabejodamas balsuočiau už Dalią Grybauskaitę. Jeigu galėsiu padėti – prisidėsiu.

35 Comments

 1. ezg

  Teisingai supratau, kad L. Donskis kandidatuos į Europarlamentą? Jeigu taip, gal galėtumėt kokią nuorodą duot, kur apie tai galėčiau pasiskaityt. 🙂

 2. Lina

  Liutaurai, Lietuva – smeklu ir skeletu krastas. Mano draugai siandien irgi puole traukti skeletus is spintos, kuomet pakvieciau prisijungti prie Facebook grupes “Lietuva, rinkis Dalia” http://www.facebook.com/group.php?gid=65468108342

  Ne sventieji puodus lipina, bet as mieliau matyciau Grybauskaite ties Lietuvos vairu, kad ir su skeletais uznugaryje.

  Linkejimai is Uterchto!

 3. Gita ir Zita

  Atsipeikėkit-Grybauskaitė yra Putinas. Šalta, abejinga, dziudistė. Niekam nežinoma. Vėl visi puolė ją mylėti kaip kažkada Brazauską.

 4. rasa

  L.Donskis ir D.Grybauskaitė galėtų susivienyt kovoje prieš blogiukus.

 5. miks

  Permečiau akimis visą spaudą. Toks jausmas, kad visi tik už Grybauskaitę. Sorry, bet nė vieno kandidato nematau dabartiniame sąraše. Kalbant apie skeletus, sunku bus jų nerasti kiekvienam LR piliečiui, esančiam homo sovieticus.
  Mes per mažai žinom ponios asmeninį gyvenimą ir konstruktyvių pasiūlymų įgyvendinimo istoriją, kad leistume stotis už valstybės vairo, ar ne?
  Adamkai buvo padidinti pro padidinamąjį stiklą, tą patį teks padaryti su visais kandidatais..

 6. Daugaila

  Taip, visi kiti kandidatai prieš Grybauskaitę susivienys, bet tai tik pils vandenį ant jos malūno. Niekada neužmiršiu 1992-jų rinkimų. Balsys veda rinkimų laidą. Centre sėdi du trys pretendentai, dešinėje – didžiulis jų būrys, susodinti kaip teatre ligi lubų, o kairėje sėdėjo vienas Kirkilas ir demonstratyviai skaitė laikraštį. Kai Balsys pasiteiravo jo apie LDDP siūlymus, Kirkilas piktai pasiūlė pasiskaityti Programą. Maniau, mišios komunistams, visi prieš juos buvo susivieniję, bet rinkimų rezultatai… leido jiems suformuoti vienpartinę daugumos vyriausybę.

 7. tai nesupreatau

  tai kada gi ji duos ir kur?

 8. Konstantinas

  Aciu Dievui! Gal tvarka i brangiaja tevyne sugris!! Tik Dalia ir gali mus isgelbeti nuo PIKTO!

 9. G.P. / D.Stanciko klausimai

  Deja, taip jau susiklostė, mieli kolegos, kad D. Grybauskaitė yra bene mįslingiausia asmenybė iš visos galimos pretendentų komandos, todėl man keistoka, kad jums bent iš profesinio smalsumo nerūpi, kaip tik baigusiai mokyklą devyniolikmetei Daliai pavyko tapti LTSR Valstybinės filharmonijos kadrų skyriaus inspektore? Kai kadrų skyriuose tuomet dirbdavo tik itin lojalūs okupacinei santvarkai ar atitinkamų struktūrų pateptieji. Ypač aplinkoje, susijusioje su menininkais, nesušukuojama inteligentija, mokančia kalbėti, net dainuoti ir groti ezopo stiliumi. Kas paskatino tokią gabią merginą išvažiuoti į Leningradą ir septynerius metus dirbti kailių gamykloje su labai įdomiu pavadinimu „Rot – Front“? Kas ten buvo dirbama ir ar tik dirbama, nes grįžus į Lietuvą ji iškart tapo Lietuvos mokslo olimpo – Mokslų akademijos atsakingąja sekretore, įstojo į aukštąją partinę mokyklą? Ar teisingai suprantu D. Grybauskaitės skelbiamus biografijos faktus – kad ji dėstė aukštojoje partinėje mokykloje politinę ekonomiją – vieną atraminių komunizmo doktrinų net Sąjūdžio laikais, iki 1990 metų – tol, kol neuždarė šios, vienos baisiausių diktatūrų, mokyklos? Kieno iniciatyva žmogus su tokia biografija įsitvirtino net keliose nepriklausomos Lietuvos vyriausybėse, o vėliau, LDDP valdymo laikais, padarė svaiginamą karjerą – tapo nepaprastąja pasiuntine ir įgaliota ministre – iš pradžių misijoje prie Europos Sąjungos, o vėliau JAV ambasadoje?

 10. neme

  O konstantinas savo ilga komentara, apie itarimus Grybauskaites biografija talpina visur, kur yra straipsnis apie ja.

 11. Rex

  Nenoriu Prezidento su tikru ar tariamu “skeletu spintoje”. Išrinkus, visada bus įtarimų, kad dirba “skeletas”. Nenoriu vėl rinktis “mažesnę blogybę”. Neusuprantu TS ir jos vadovybės pozicijos. Kam tada politinė partija reikalinga, jeigu negali iškelti savo kandidato į Prezidentus. Partinis Prezidentas “aiškus” – aiški partinė orientacija, numanoma politika. Nepartinis Prezidentas – savotiškai “užmaskuotas”. Naivu tikėti pasaka, kad Prezidentas suvienija tautą. Dar nei karto taip nebuvo ir be to Prezidentą išrenka mažiau nei 50 proc. potencialių rinkėjų.
  Gaila, kad nesame monarchinė-parlamentinė valstybė. Turėtume sau nominalų karalių, kurį visi mylėtume ir rinktume veiklų seimą su veiksniu Pirmininku ir Premjeru.

 12. Aurelija

  Labai ziaugiuosi jog Dalia Grybauskaite grizta i Lietuva, jau seniai jai rteikejo sitai padaryt.As is Jos labai daug tikiuos,ir as balsuosiu tik uz Ja!

 13. Algimantas

  Laba diena.Gerbiama Dalia,gerai ,kad nusprendete kandidatuoti i prezidentus.Labai aciu.Visa sirdimi tikime,kad tik jus galesite sutvarkyti deramai,musu brangia LIETUVA.Mes jums padesime Uztenka vagims karaliaut

 14. alvm

  Faktas tas kad Grybauskaites reitingai stulbinantys,visiem reike ja nusodinti ir bus visos priemones mestos tam net iki tokiu komentaru rasymu dirbs komandos rasancios pries Grybauskaite.
  Kitas faktas tas kad ji didziause karjera padare europoje,jei butu kazkokiu neaiskumu ar butu europoje jai leide dirbti tokiose pareigose.Mes galim tik protingais pasirodyti Ja issiringdami.
  Ji turi politini svori europos politikoje.Nei vienas kitas politikas to neturi.
  o ce kazkas sake kad ji pasiulymu neturi jau 2003 siule nekilnojamo turto mokesti ivesti,ka Ji besiule niekas neklause.Lietuva kaip Amerika isirinko Obama kito pasirinkimo neturi kaip isirinkti Grybauskaite.

 15. VIRGINIJUS

  Neaptikau niekur jokios rinkiminės programos, kas čia gražuolių rinkimai? Balsuosim sms žinutėmis?

 16. Aldona

  As balsuosiu tik už Dalią.O oponentams notiu pasakyti,kad Brazauskas su Kirkilu irgi aršūs komunistai,o Prunskienė,dar gražiau,net Rusijos kunigaikštienė ir visi balsuoja už juos.Grybauskaitė yra Asmenybė ir protingesne už juos visus sudėjus.Vot taip.

 17. as

  ja ne i prezidentes o i stotele ant kampo :DDD
  kazkokia lezbi

 18. Tomas J.

  Grybauskaitė 21 m. amžiaus įstojo į TSKP. Tai buvo okupanto valdančioji jėga. Mokytis TSKP istoriją ir mokslinį komunizmą kaip dėstomuosius dalykus aukštosiose mokyklose daugelis buvom priversti, niekur nedingsi, bet stoti į komunistų partiją, t.y. kruviną organizaciją, kuri atsakinga už lietuvių trėmimą į Sibirą ir jų mirtį tenai, už nužudytus Lietuvos laisvės gynėjus?… Atsiprašau.. Toks žmogus jau iškart atsistodavo į tautos priešų pusę. Juk nekentėm tada komunistų ir negerbėm. O Grybauskaitės jaunystės pasirinkimas buvo komunistiniai mokslai, darbas komunistų aukštojoje partinėje mokykloje, t.y. darbas iš paprasto komunisto padaryti didelį, idėjinį raudoną komunistą – kad sektųsi, reikėjo pačiam šitokiu būti… Grybauskaitės veikla okupacijos metais rodo, kad tai yra žmogus prisitaikėlis, ne patriotas, tai žmogus kuris gali tarnauti priešui dėl gardaus valgio šaukšto ir įrodė tai savo darbais.

  Apie Grybauskaitės reitingą: dideli pinigai daug gali. Bet dar nė rinkimų diena nebus atėjusi, o jūs jau įsitikinsite kokie tie reitingai iš tikrųjų yra 🙂

  Kai mes stovėjome Baltijos Kelyje, komunistė Dalia Grybauskaitė tuo metu Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje dėstytojavo – ruošė Tarybų Lietuvai naujus komunistinius kadrus.

  Ar gali lietuvis patriotas už tokią balsuot?!

  Raudonoji atgyvena Dalia Grybauskaitė Kremliauskaitė verta vietos GRŪTO PARKE, bet ne prezidentūroje.

 19. Ada

  Kuo labiau pilsite purvo ant Dalios Grybauskaitės, tuo labiau bus palaikoma eilinių žmonių.Šitą reikėtų suprasti senai moteriškei Prunckienei ir nesamonių kalbėtojui,išsišokėliui Mazuroniui. Sėkmės Grybauskaitei, būkite tvirta

 20. Valentinas

  P. Dalia. Siulau ir patariu i savo rinkimine komanda itraukti teisininka Kestuti Cilinska. Judvieju tandemas nusluos bet kokius oponentus, tai vienareiksmiskai. Ar zinote, kad vakar per BTV televizijos laida, p. Kuolys paklause, p. Kubiliaus, ar tikrai LEO-LT skyre seimui 50 milijonu, kad priimtu teigiama sprendima. Premjeras sito nei patvirtino, nei paneige. Tikiuosi, Jus supratote, del ko mes taip pergyvename ir tikime Jumis. Pagarbiai. Valentinas.

 21. ramunas

  as manau kad viskas bus gerai su grybauskaite

 22. Simas J

  Na, man užkliuvo 4 punktas: “kritikos, o ne pasiūlymų ekspertė – koks didžiausias Grybauskaitės nuopelnas Finansų ministerijos vadovavimo istorijoje? ką Grybauskaitė siūlė, kritikuodamas Kirkilo ministrų kabinetą?”. Nepamenu jos darbo Finansų ministerijoje, tačiau kai kritikavo Kirkilą ji tuo pačiu metu metu pateikdavo ir labai aiškius žingsnius ką reikėtų daryti.

 23. Rinkejas

  Idomus Grybauskaites biografijos faktai:
  1975-1976 m. – LTSR valstybinės filharmonijos Kadrų skyriaus inspektorė
  1976-1983 m. – Leningrado kailių fabriko „Rot-Front“ darbininkė, laborantė
  1983 m. – Lietuvos TSR mokslų akademijos atsakingoji sekretorė
  1983-1990 m. – Vilniaus aukštosios partinės mokyklos Žemės ūkio kabineto vedėja, Politinės ekonomijos katedros dėstytoja
  1990-1991 m. – Ekonomikos instituto mokslinė sekretorė
  1991 m. – LRV programų vadovė

  Is kailiu fabriko darbininkes i LTSR mokslu akademija.Kazkas ten praleista: http://lt.wikipedia.org/wiki/Dalia_Grybauskait%C4%97

 24. zav 9

  TIKRIAUSIAI LABAI ISRANKI DALIA GRYBAUSKAITE , DAR VIS TEBEIESKO BALTO ZIRGO ANT JUODO PRINCO !!q??

 25. Rinkėjas

  Kad ir ką bekalbėtų apie D.Grybauskaitę, kad ir kaip ją stengtųsi apjuodyti, aš vistiek balsuosiu tik už ją. O sprendžiu ne iš kalbų, bet iš D.Grybauskaitės darbų. Europa ją įvertino, o jie vertina pagal darbus.

 26. benamis

  Tarybiniais laikais pažinojau tik du vaikinus, 21 metų tapusiais TSKP nariai. Vieno tėvas buvo miesto saugumo komiteto pirmininkas, kito partinis veikėjas.

 27. Rinkėjui

  Ar tais laikais, kur tamsta rašai, galėjo būti darbovietės:bažnyčios davatkų choras, vienuolyno buhalterė, koplyčios prižiūrėtoja Marijos žemės mergelė ir t.t ir t.t.
  Suprask, kokius gabumus turėjo turėti gerb. Grybauskaitė, kad užimtų tokius postus. Tais laikais retai kuris menkysta galėjo užimti postus.Pagal giminystę mažiau skirstė postus, negu dabar. Kaip matome dabar, ji ir liko gabumų ir darbštumo pavyzdys, o tamsta taip ir likai
  šnypščiantis pro visus galus iš pavydo.

 28. Tomui

  O tu netinki net Grūto parko tupinyčioj sėdėti, nes nesusiorientuosi pataikyti į skylę,ir būtinai pridergsi ant grindų,o paskui savo kelnių kiškų galais tą viską sušluosi.

 29. Stancikui.

  Gal galėtum Tamsta pasakyti, kokių aukštumų pasiekei savo karjeroje. Matau-jokių, nes tokie Jūsų svaičiojimai verčia galvoti Tamstą ne itin protingu esant, todėl ir pavydit Daliai. Pavydėkit ir toliau, o Dalia bus prezidentė, nes ją gerbia didžioji dalis Lietuvos žmonių.

 30. Jonas

  Dalia Grybauskaite turi visa problemu rinkini kuriais gali “pasigirti” kiti kandidatai. Akibrokstas bet visi ja myli. Mes nieko nezinome apie jos tevus, seima ir dabartine aplinka. Ir vistiek visi ja myli. Aisku viena kad viesiesiems rysiams paliakyti dirba stipri komanda, bet kodel niekas nes nebando atsakyti i klaustukus atsirandancius su kandidates biografija. P.s. as irgi galeciau pamajuoti koja kokioje sporto saleje -ar vadintu mane kas dziudistu? Spintoje turiu du dirzus: juoda ir ruda.:)

 31. artas

  tiesa, kad Dalia bus gera prezidente, bet zmoniu smalsumas gali nugaleti meile jai. Po to seks
  panieka ir atsizadejimas. Juk apie savo gimine, seima, draugu rata – mums nieko nepasakoja, tad smalsiukai uz ja viska isknis. As”naturalus” vyriskis, nieko pries homuseksualuma, bet pazistu nedaug zmoniu su tokia pat tolerancija. Lietuviai tyla priima uz apgaule,,, Aciu

 32. Marytė

  Dėkui Gerb. Dalia už Jūsų nuomonę daugiabučių namų renovacijos klausimais. Jūs nuostabiai tiksliai matote vykdomų programų antižmogiškąjį turinį, jų tikslą plauti pinigus ir pasisavinti mažas pajamas turinčių žmonių butus. Sekmės rinkimuose. visi deda visas viltis tik į Jus. Gėda klausyti kitų kandidatų, kurie dirbo Vyriausybėje arba Seime iki dabar ir kyla klausimas, kas jiems neleido tai, ką jie skelbia daryti iki dabar.

 33. Anonymous

  faina

 34. zyle2

  Dar pries kokius keturis metus savyje pagalvojau,kai bus prezidento rinkimai balsuosiu tik uz Grybauskaite ir va jums rezultatai:)nezinau kodel bet ji man patinka,atvirai tai ne vienas ir pries tai ir dabar kandidatave nebuvo sventas ar nesusitepes,bet zmones kaip megstat knaisioti kai kurie po apatinius marskinius net bjauru skaityti,nesvarbu ji lezbiete ar seip biseksuali moteris, ji pirmiausia yra zmogus ir ne mums spresti apie jos orentacija.O seip labiausei noreciau kad ji atsistojus i tokia vieta tikrai galvotu apie zmoniu ir visos Lietuvos gerove nepasiduotu ruskiams korupcijai ir visokiems blogieciams as tikrai tikiu ja butu gerai kad is seimo pasalintu visus sou verslo dalyvius negaliu pakesti kai sitokia betvarke seime.Zodziu sekmes musu naujajai prezidentei

 35. mama

  issirinkot bevaike bergzdzia boba ir dziaugiates!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *