Pora kolegų nerimauja, jog esą per daug panašumų tarp „Login 2010“ rėmėjų ir apdovanojimų nominantų sąrašų. Jeigu būčiau prastos nuotaikos, tai tikriausiai pritarčiau ir suabejočiau organizatorių sugebėjimu išvengti interesų konflikto. Tačiau į šį renginį aš visada žvelgsiu kaip į pirmosios Lietuvos blogerių konferencijos tęsinį, visada džiaugsiuosi naujais pasiekimais ir užjausiu šiųmečius organizatorius, kuriems tenka našta pasiekti nepasiekiama – suderinti margo lietuviško interneto spalvas.

Kritikai taiklūs, minėdami abejotinas apdovanojimų kategorijas, ne itin žinomus nominantus ir keistoką atrankos procesą. Visgi, keletą reiškinių, žmonių ir įvykių paminėti tikrai verta.

Metų interneto žmogus. Rinkdamasis iš vieno kandidato susimąsčiau, kur dėti „metų“ ribas? Ar tai kalendoriniai metai, besibaigiantys gruodžio mėnesį, ar pats „Login“ yra atskaitos taškas? Pirmu atveju neabejoju, jog nesuklydau pažymėdamas Džiugą, tačiau antru atveju būčiau linkęs nominaciją atiduoti 106-ių asmenų grupei, simbolizuojančiai vidutinį mūsų šalies pilietį, žengiantį į virtualią erdvę – tinkamai nepasiruošusį, klibinkščiuojantį ir tiesmukai matantį tik save patį.

Socialinė iniciatyva internete. Mano nuomone, „Iki Kalėdų stebuklas“ – bene geriausia virtuali kampanija lietuviškojo interneto erdvėje apskritai. Nors tikslių skaičių neturiu, tačiau galėčiau smarkokai lažintis, jog galutinis ROI rodiklis yra nepakartojamas.

Geriausias naujas blogas. Pirmoji nominacija, kurioje šiek tiek sudvejojau. Remigijus Šimašius paperka savo tiesumu ir aiškia bei suprantama logika, tačiau reakcijos į skaitytojų komentarus stoka balsą nustūmė „Uagadugu“ pusėn, kur vieninteliu trūkumu galėčiau įvardinti techninę klaidą, atskleidusią autor… 😉

Metų interneto virusas. Be konkurencijos. Aš irgi noriu šventę švęst!

Geriausia valstybinė iniciatyva. Gražios idėjos miršta tyliai. Lygiai taip pat tyliai nyksta novatoriškos Ekonomikos skatinimo plano interneto svetainės pridėtinė vertė. Tačiau kaltinti galėčiau ne inovacijos autorius, o stabdžius biurokratijoje..

Inovatyviausi žiniasklaidoje. Balsą atidaviau LRT už televizijos laidų archyvą, tačiau kritikai teisūs –  tai tikrai ne šių metų naujiena..

Geriausias nuotaikos projektas internete. Nors Pipedija išlaiko smagią sveikos, nors ir aštrokos bei radikalios, kritikos dozę, tačiau šį kartą pasirinkau lolz.lt – tiesiog jų kuriamas turinys taiklesnis.

Geriausia Facebook iniciatyva. Balsą pasilikau sau – tiesiog nei vienas iš nominuotųjų nėra toks, kurį galėčiau vertinti gerai arba labai gerai.

Geriausias įmonės Facebook puslapis. Iš nominantų esu matęs tik vieną, tačiau vėlgi – pavadinti jį geriausiu sunkiai galėčiau, todėl balso neskyriau.