XXI a. kasdienybės dienoraštis

Kada mokysimės homoseksualių santykių?

Būtent taip siūlo homoseksualius santykius toleruojantys žmonės iš Europos Sąjųngos. O konkrečiai – Europos Parlamento nariai Sophia in ‘t Veld, Jeanine Hennis-Plasschaert, Leonidas Donskis, Gianni Vattimo, Baroness Sarah Ludford (ALDE frakcija), Ulrike Lunacek, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert, Judith Sargentini (Verts/ALE frakcija), Rui Tavares, Cornelia Ernst, Cornelis de Jong, Marie-Christine Vergiat, Willy Meyer, Kyriacos Triantaphyllides (GUE/NGL frakcija), Michael Cashman, Claude Moraes, Emine Bozkurt (S-D frakcija).

Kodėl mokysimės? Tokią išvadą gauname logiškai analizuodami naujosios Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo redakcijos, įsigaliosiančios 2010 metų kovo 1 d. sąvokas.

Kritikams labiausiai kliūva įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 14 punktas, kuris kaip neigiamą poveikį nepilnamečių psichikos sveikatai, fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi darančia pripažįsta ir tokią viešąją informaciją, kuri propaguoja homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius. Palikime biseksualius ir poligaminius santykius ateičiai, nagrinėkimte toliau.

Lietuvių kalbos žodynas žodį propaguoti aiškina taip: „skleisti kurias nors idėjas arba mokymą, užsiimti propaganda“. Taigi, turime tris alternatyvas, kas, galiojant tokiai įstatymo redakcijai, būtų pripažįstama pavojinga nepilnamečiams:

 1. idėjų apie homoseksualius santykius sklaida;
 2. homoseksualių santykių mokymo sklaida (tokių santykių mokymas);
 3. homoseksualių santykių propagandos veiksmai (t.y. didelės visuomenės dalies veikimas)

Jeigu Lietuvos įstatymų leidėjas pritartų tokiai Europos Parlamento narių minčiai, tai gautume loginę išvadą, jog tokie veiksmai taps teisėti ir legalūs, eo ipso, laikui bėgui turėsime pradėti mokytis tokių santykių…

Savo ruožtu, norėčiau atkreipti dėmesį į keletą svarbių akcentų:

 • minėtas įstatymas nedraudžia tokios informacijos, tačiau aiškiai atriboja, jog ji gali daryti netinkamą poveikį nepilnamečiams, kurie visą, ypač kontraversišką, informaciją priima ir vertina neadekvačiai;
 • minėtas įstatymas ir jį papildantys poįstatyminiai teisės aktai tik nustato tvarką, kaip tokia informacija gali būti naudojama suaugusių asmenų, tačiau kartu įtvirtina apsaugos mechanizmus ir priemones, kurie užtikrina nepilnamečių interesus;
 • atskiro dėmesio reikalauja šiandien Vaiko teisių kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės Seime išdėstyta nuomonė, jog įstaigos daryti tyrimai patvirtina, jog būtent nepilnamečiai berniukai dažniau patiria seksualinę prievartą.

Radikalūs Lietuvos pasirinkimo šalininkai galėtų pradėti svaidytis kaltinimais, jog daugumą iš šešius klausimus (1, 2, 3, 4, 5, 6) formalavusių ir rezoliucijos projektą rengusių europarlamentarų patys yra homoseksualai (ir tai beveik tiesa, yra tai atvirai deklaruojančių), tačiau Lietuvai žymiai svarbiau būtų atsakyti į klausimą, ar mes tikrai norime atviros homoseksualių santykių propagandos. Šiuo atveju, kaip ir imigracijos ribojimo reikalingumo, esu itin konservatyvios pozicijos šalininkas. Galbūt po 20 ar 30 metų tai taps ir mūsų kultūros dalimi, tačiau šiandien akivaizdu, jog tai visiška svetimybė.

6 Comments

 1. Giedre

  Niekaip nesuprantu prie ko cia prikistas tas trecias ,anot autoriaus, “svarbus akcentas” apie nepilnameciu berniuku patiriama seksualine prievarta.
  Kaip homoseksualumas susijes su mazameciu seksualine prievarta? Argumentui truksta logikos. Ar autorius zino, kiek nepilnameciu mergaiciu nukencia nuo HETEROSEKSUALIU suaugusiuju vyru? Bet juk nekalbame apie heteroseksualiu santykiu NEpropagavima.

  Autorius klausia, ar mes tikrai norime homoseksualiu santykiu propagandos. Mano smeninis atsakymas- TAIP. Ir nera cia ko kisti galvos i smeli ir laukti 30 metu, kad kas pasikeistu. Keisti reikia cia ir dabar. Reikia propaguoti, aiskinti ir sviesti Lietuvos zmones, nes kai homoseksualus santykiai suplakami su pedofilija, tampa aiksu, kad zmonems ,oi, kaip truksta ziniu ir supratimo.

  Giedre (si savaitgali einanti i dvieju draugu homoseksualu vestuves)

 2. Meri

  negaliu neįdėti šios nuorodos. minutės beveik 4, jei labai skubate, žiūrėkite nuo 2:20 maždaug. angliškai.
  http://www.youtube.com/watch?v=3ANrvQC4wIk

 3. Oba

  iš serijos “Lietuvoje gyvena vienas kitas homoseksualas”, tai apseis jie be teisių kaip nors. Rusijoje – vienas kitas disidentas, irgi apseis. Lietuvos krepšinyje – vienas kitas “juodžkis”, tai galim juos vadinti kaip Garastas. dar tęsti? kvepia orveliuku.

 4. blogietis

  Sveiki, iečių laužytojai. Malonu skaityti argumentuotą “diskusiją” (kabutėse nes trūksta vienintelio komponento iki pilnavertės diskusijos – pagarbos sau ir oponentui).
  a) Atleiskite mums, kad mes kitokie, nes mes ne patys pasirinkom tokiais būti. Skirtingais mus sukūrė Dievas/Gamta/Kosmosas/Visatos architektas.
  b) Prašau, supraskite, kad mes esame laisvi būti kokiais norim, bet esame atsakingi – nevaržyti kitų laisvės būti savimi.
  c) Mylėkite mus tokius kokie esame, nes mes mylėsime jus tokius kokius Jūs esate.
  d) Supraskite, mes ieškome tiesos, nes tikra tiesa yra ta kurią atrandi pats.
  e) Prašau duokite mums laiko suvokti Jus, kaip neatskiriamą visuomenės dalį.
  f) Atleiskite už pasipriešinimą Jūsų eitynėms, daugumai mūsų homoseksualumas vis dar iškrypimas, o ir pedofilijos skandalo fone tai neigiamai veikė visuomenę.

  Ačiū, kad išgirdote ir supratote.

 5. blogietis

  P.S. “…daugumai mūsų homoseksualumas vis dar iškrypimas…” tik vienas kablelis o kaip keičiasi esmė, taip ir laužomos ietys ir gyvenimai…
  Atsiprašau, omeny turejau:
  “…daugumai mūsų, homoseksualumas, vis dar iškrypimas…”

 6. Karina

  Dar nedaug komentarų tepaskaičiau, taigi gal ir pasikartosiu, bet tiek to 🙂

  Liutaurai, pagal tavo “Jei esi Romoje, elkis kaip romėnas” ir palyginimą su kanibalais, man toks klausimukas kilo: o tai jei nuvažiuotum pas tuos kanibalus į svečius, duotų tau lėkštę mėsytės ir sakytų: “pasivaišink, kaimyninės genties merginos labai skanios” 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *