XXI a. kasdienybės dienoraštis

10 patarimų renkantiems piliečių parašus

Kaip būti piliečiu? Kaip ginti savo teises? Kaip žengti pirmą teisingą žingsnį savo valia ir, svarbiausia, prisiimant asmeninę atsakomybę?

Artūro Račo suburta 17 piliečių iniciatyvinė grupė pateikė Atominės elektrinės įstatymo pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą ir ėmėsi rinkti 50 tūkst. piliečių parašų, kad įstatymo projektas būtų svarstomas Lietuvos Respublikos Seime.

Reikiamo parašų skaičiaus nesurinkome… Galiojančių suskaičiavome daugiau nei 28 tūkst. parašų. Kaip visiškai žaliems politikos dalyviams tai neblogas rezultatas, ypač įvertinant tai, jog nesuvokėme reikalingų veiksmų masto ir patirties tokiam darbui tikrai trūko.

Tad dabar, pažvelgę truputį atgal, ir matydami pagrindines klaidas ar sėkmės istorijas, surašėme ir viešai skelbiame 10 patarimų visiems, kas tik ateityje imsis rinkti piliečių parašus. Nuo šiol patarimai bus viešai skelbiami iniciatyvinės grupės interneto svetainėje www.slibinas.lt (nuoroda kairiajame stulpelyje).

3 Comments

  1. tomas

    pagaliau isejo taip reikalinga medziaga

  2. Martynas

    Vaišvilai reikėjo šiuos patarimus paskaityti…

  3. Kęstas

    Patarimai elementarūs. Iniciatyvinės grupės – patyrusių žiniasklaidos ir viešosios erdvės profesionalų – veikla šiuo pavieniu atveju – mėgėjiška. Šaukti reikia, bet ranką su megafonu pakėlus prie lūpų būtų rezultatyviau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *