XXI a. kasdienybės dienoraštis

10958 dienos

Pasidarė įdomu ir pasiskaičiavau, kiek dienų esu nugyvenęs per savo amželį. Pasirodo, tas skaičius šiandien yra lygus 10 958 dienoms. Daug tai ar mažai?

Pabandykim paskaičiuot standartiškai ir panagrinėt, ką tuo gyveno metu veikė mano a.a. seneliai ir močiutės.

Norbertas (1940-ųjų gruodis) ir Anelė (1941-ųjų spalis) – vedę apie 5 metus, pirmajam sūnui apie 2 metai, planuose antras vaikas. Ūkininkų šeima, ūkis Radeikių kaime nedidelis, apie 7-8 (?) ha, kartu gyvena Anelės mama. Abiejų tėčiai a.a. – Norberto prieš 15 metų, Anelės prieš 7 metus. Norberto gyvi 3 broliai ir sesuo (kur gyvena, neturiu žinių, bet vienas brolis kažkada išvežamas darbams į Vokietiją), Anelės – du broliai (vienas ūkininkauja šalia, vienas pasitraukęs su tarybine armija), vienas a.a. Laikas sudėtingas ir įtemptas – prasidėjęs karas, frontas, berods, jau perėjęs, vokiečiai siuntinėja raštus, kuriais nustato natūrines prievoles, tiekti armijai maistą, pašarus ir pan.

Bronius (1955-ųjų gruodis) ir Vitalija (1957-ųjų liepa) – vedę apie 8-10 metų, dukrai apie 7-9 metai. Bronius dirba LLKJS (komjaunimo?) Utenos RK org. skyriaus vedėju, neseniai jam paskiriama Tėvynės karo invalido (neteko dešinės rankos) pensija – 200 rublių iki gyvos galvos, vėliau 330, 470 rublių. Vitalija gal jau dirba „Šatrijos“ filiale (nuo ’67-ųjų „Utenos trikotažas“). Laikas sunkus, bet Stalinas jau miręs, tam tikras politinis atokvėpis, partizanų veikla Lietuvoje pasibaigus.

O ką aš? 🙂

Vedęs 2 su puse metų, vaikai dar planuose. Dirbu bent 3 darbuose, iš kurių pagrindinė – individuali veikla ryšių su visuomene srityje. Laikmetis lengvas, išskyrus ekonominius sunkumus, atvira politinė erdvė nuo Norvegijos šiaurės iki Gibraltaro pietų. Tiesa, reikia vizos patekti į Pskovą ar Minską, bet turiu teorinę galimybę lengvai įvažiuoti į JAV. Galiu kalbėti ir rašyti daug, net baisūs komerciniai, politiniai ar kitokie dariniai nėra tiek galingi, kad priverstų save radikaliai cenzūruoti.

Vat ir galvoju, o kur aš būčiau ’41-aisiais arba ’56-aisiais? Kuo užsiimčiau ir kaip skirtingai matyčiau pasaulį? Ką tai keistų mano kasdieniame gyvenime? Būčiau mažiau ar daugiau laimingas? Bus proga padiskutuot su a.a. seneliais ir močiutėmis už dar kokių 20 tūkst. dienų.

3 Comments

 1. Kęstutis Gečas

  kadangi esi humanitaras, mokantis rasyt, tai tokiam amzelyje tau butu kelios iseitys:

  – mokytojas kaimo mokykloje (pvz., lietuviu kalbos ir istorijos);
  – miestelio ar kolukio kulturnamio vadovas (vadovautum vietiniam melzeju chorui, spaliukams rengtum Lenino gimtadienius ir t.t.);
  – kolukio rastines vedejas;

  Dar aisku galima “pasiduoti” link sostines ir tapti kokio partkomo sraigteliu ir per ateinancius 20-30 metu issitarnauto iki LKP genseko 🙂

  Arba mesti tas knygines nesamones, imti pluga bei sakes ir patraukti i tarybinius laukus….

 2. Kazimieras

  Kartais ir šiaip pravartu pasiskaičiuoti, kiek laiko praėjo. Deja deja, vos po 30-40 milijonų minučių mums skirta, ir kuo toliau, tuo tai darosi akivaizdžiau. Beje, viena para – tai tik 72000 sekundžių, arba 1200 minučių. Nei daug, nei mažai. Tiesiog įdomioji matematika, dar jeigu pridėsim, jog bent trečdalį paros miegam…

 3. Treniruotes

  Tikriausiai, kad iš plūgo būtų daugiau naudos, nei iš Lietuvos aukštosios diplomo 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *