XXI a. kasdienybės dienoraštis

L.D. vs. „Lietuvos rytas“: ar kažkam gėda?

Runkeliams ši tema per sunki. Pirma, reikia mokėti anglų kalbą. Antra, reikia mąstyti. Ir viena, ir antra reikalauja pastangų.

Pradėkim paprastai – L.D. 2007 metais pateko į leidinio „World Business“ sudaromą „Global 35 under 35“ moterų – jaunųjų pasaulio lyderių – sąrašą už savo verslo idėją matuoti produktų aplinkosauginius kaštus. Apie tai išsamiai aprašė „Lietuvos rytas“ straipsnyje „Tituluota verslininkė iš Lietuvos Londone nesivaiko turtų“, net paskalų „Žmonės“.

Vėliau ji tapo naujojo Aplinko ministro Gedimino Kazlausko patarėja. Ir trijų ministerijos vadovų kelione į Keniją sparčiai susidomėjo tas pats „Lietuvos rytas“. Abejotina, ar ta kelionė buvo naudinga Lietuvos mokesčių mokėtojams, tačiau žiniasklaidos dėmesio pakako – pavyzdžiui, vien internete pasipylė atn.lt, alfa.lt, balsas.lt (2), 15min.lt ir kt.

Visa tai galima būtų vertinti kaip eilinę perspektyvių verslininkų, žengusių į politiką, klaidą, tačiau tuo abejoti verčia Lauros Dzelzytės nuotaikos aprašymas „Facebook“ socialiniame tinkle: „was shocked when national daily which was attacking her and the ministry called to offer advertising space if we want to avoid future negative press. blackmail? “.

Dar įdomesnis detalus paaiškinimas: „This is something I could have never believed if it didn’t happen to me! First of all, when libel court action was in the horizon, they removed the defamatory article, as it was based on complete lie that I refused to comment my work trip to London. But even one day was enough to showcase their ability to manipulate the public opinion and show the power to create negative impact, as other papers picked up on that nonsense info. I am absolutely appalled that amidst the credit crisis these are the tactics national press employs to bully institutions into buying up advertising space. SCANDALOUS! “.

Tragikomiška, tačiau susidaro toks vaizdas, jog tema yra didžiajai daliai Lietuvos visiškai neįdomi (išskyrus delfi.lt, kur klausimas ir paviešintas).

O juk arba turim atvejį, kai perspektyvi jauna verslo lyderė padariusi klaidą bando gintis ir šmeižia vieną didesnių šalies dienraščių, arba turim faktą, jog vienas didesnių dienraščių viešo informavimo ir sarginio šuns funkciją pardavinėja už pinigus. Pirmu atveju pareigūnė turėtų netekti darbo, nes save gerbiantis dienraštis turėtų pradėti bylą dėl šmeižto. Antru atveju tik viešumas gali išgelbėti ministeriją. Nei vieno, nei kito nėra – tai šalys susitarė?

Tad ar kažkam gėda? O ar kažkam dar apskritai rūpi?

24 Comments

 1. MZ

  Na, bent jau tau rūpi 🙂 Bet kuo toliau, tuo kažkaip aplink viskas “belekaipkiškiau”…

 2. Musė

  Aš net neabejoju, kad čia Lryto juodi darbeliai ir tai visiškai nestebina. Išties keistai pradingo straipsnis su visais komentarais is lryto portalo, tarsi jo niekada nebūtų buvę.

  Dėl L. Dzelzytės – nemanau, kad belekoks žmogus pakliūna į “World Business” reitingus, kaip ir belekoks kovoja už aplinkosaugą. Dažniausiai tokie žmonės būna idealistai, ir jos pasipiktinimas atrodo išties nuoširdus. O kad L.Dzelzytė po to savo žodžių atsisakė – tai natūralu, visi žino, kokia Lietuvos ryto įtaka. Niekas nenori su jais eiti ant peilių, o ypač prieš Europarlamento rinkimus.

  Man tai žiauriai žiauru. Įdomu, ką gi pasakytų gerb. Žurnalistų sąjungos pirmininkas? Eilinį kartą lygiai nieko.

 3. Nu jo

  Norint sėkmingai bebriuku darbuotis, irgi reikia turėti galvą ant pečių. Moteriškės dažnai galvoja, kad tereikia laiku prasižergt ir visas pasaulis po kojom. A ne, pasirodo, ne visada. Šita truputį užsimiršo ir per daug užsiplėšė. Tai teko dabar atbulinį bėgį duot. Nu bet nachališkuno jai netrūksta, tai varys senu kursu, tiktai mažesniais oborotais.

 4. Marius

  Liutaurai, visu pirma, jei LR ir kiti leidiniai butu parase smeizta apie kelione i Kenija, butu parejes paneigimas. Bent jau oficialus ir saltas. To nebuvo.
  Antra, national daily Lietuvoje kokie 4, kiek zinau. Ji minejo konkreciai kazkuri?
  Trecia, kai gerb.Dzelzyte vaiksto Londono gatvese, o ministras ir jo adjutantai nezino, ka patareja (uzdirbanti 8000 lt) veikia darbo metu, cia kas tai? Tipo vsio zakonno?
  Ketvirta, jei vertinsim, ka kiekvienas raso feisbukuose, fraipuose, netloguose, maispeisuose ir kituose -eisuose, tai zinai, neliks laiko net ziniu paziureti 🙂

 5. Liutauras

  MZ, tikra tiesa, mūsų matymas tampa kuo toliau, tuo labiau apribotas tik tiesiais savo interesais

  Muse, aš kol kas nedaryčiau išvadų – keisčiausia, jog klausimas tiesiog pakibo ore, nes “dalinio sprendimo” arba “susitarimo” čia nelabai gali būti.

  vienu atveju būtinas aukštas pareigas užimančios moters atsistatydinimas, kitu atveju – tai valstybinio turto prievartavimo situacija. “truputį prasižengimo” ir “truputį prievartavimo” čia neįmanoma

  Nu jo, nebūk piktas(-a)

  Mariau,
  1) galbūt žinai, kodėl ten tas tekstas iš lrytas.lt buvo pašalintas – gal gali paklaust?
  2) iš jos antrojo įrašo galima daryti loginę išvadą, jog turi minty tą leidinį, kuris pradėjo kritikuoti pirmasis – t.y. Lietuvos rytas
  3) šiuo pačiam visiškai pritariu – tai yra netvarka ir čia pilnai palaikau AM vadovų kritiką
  4) aš būčiau linkęs manyt, kad svarbiausia esmė/turinys, o ne forma

  o svarbiausia, sutik – “pusiau nėščia” dabartinė situacija negali likti. yra arba A, arba B. ar matai kokį nors tarpinį variantą?

 6. stb

  siandien vienas toks nepamainomai genialus jaunas perspaktyvus vadybininininkas pabaige darba
  (jeigu psichodelijas vadinti galima darbu) vienoje tokioje atomineje bendroveje:)) gales toliau sermuksnius pardavineti:))

 7. Musė

  Mariui dėl paneigimo. Taip, AM nepaneigė. Bet Lrytas irgi nieko nepaneigė 🙂 Juk galėjo sukurti kokią istoriją, dėl ko išėmė straipsnį iš portalo.

  Liutaurai, nebūk naivus, ši tema bus numarinta. Nes nei vienai pusei nenaudinga jos eskaluoti.

 8. Marius

  keista jus cia del to isemimo. Daug straipsniu yra isimama/idedama. Beje, archyve ji galima rasti, taip kad nesuprantu, kur problema.

  to stb: tiesa galbut nepatiks, bet nepaneigtas ar bent oficialios reakcijos nesulaukes rasinys rimtoje ziniasklaidos priemoneje vertintinas kaip tiesa. Juk jeigu ji nevaiksciojo Londono seiluose, kai reikejo dirbti, ji butu ta paneigusi. Bent jau kitose ziniasklaidos priemonese.
  Jei turite irodymu, kad yra kitaip – prasom kloti!

 9. Liutauras

  stb, tikrai ras darbo, pamatysi 🙂

  Muse, o juk turėtų eskaluoti neteisingai apkaltintoji, kaip manai?

  Mariau, tai jeigu tamstos tiesa, tai kodėl viskas tuo skandalėliu ir baigėsi? kodėl nėra pasitraukimo iš posto? kodėl LRytas sustojo ties tokiu rezultatu?

 10. Musė

  Taigi sakau, abu kalti, tai abu neeskaluoja. Dzelzyte iš tikrųjų apsipirkinėjo Londone, o Lrytas iš tikrųjų siūlė susimokėti už tylą. Abi pusės turi kompromatą viena apie kitą, tai gaunasi lygiosios, abi tyli.

  Mariau, pagalvok gerai, jei Lrytas būtų neteisingai apšmeižtas, negi praleistų progą sukurti pasaulinio dydžio skandalą? Dabar tyli šiknas suraukę.

  Man dar nepatinka, kad jeigu moteris yra graži, tai iškart visa situacija pakreipiama tam tikru kampu. Iškart užuominos, kaip ji tą darbą gavo, ką per komandiruotes su ministru veikia ir pan. Turbūt “World Business” irgi pagal grožį lyderes rinko. Iš nuotraukos.

 11. Marius

  Paaskinkit man, ponai stb ir liutaurai, kur lietuvos rytas buvo apzmeiztas?
  ar smeiztu laikomas pasikiaulinusios valdininkes verkslenimai savo fesibuke? Nu gerbiamieji, juokinga tiesiog.
  Ir dar, gerbiamas stb, skandalai kone kasdien aprasomi ziniasklaidos priemonese (ir internete, ir spaudoj). Ar matom po to daug pasikeitimu? Dzelzyte – ne ministras, pernelyg menka figura, kad testusi si istorija. Nei jos kas zino, nei ji tokia itakinga, kaip ja piesiat. Tiesiog pateiktas faktas – shopinosi per seilus kei reikejo sedeti dulketoje kontoroje.
  Liutaurai, paskaiciuok, kiek skandalu pastaruosius metus baigesi atsistatydimu? Turiu omeny spaudos iskelti skandalai. Deja, nera tokiu.
  Paimkim siandien atveji su Lionginu. Ar galejo buti taip, kad butu nustaciusi komisija, kad jis gere ir leido laika su moterimi? Nesamone.

  savu ligu kreciama ziniasklaida dar atlieka sarginio suns vaidmeni (gal tik skirtingu mastu). Tik gaila, kad karavano tai nesustabdo.

 12. jot

  Na laikrastis negali tapti ieskovu nes neminetas nei vienas laikrastis. Ar tu p.Liutaurai esi ant tiek….kad nesupranti to?
  Va kitas klausimas- kodel dzelzyte nedave sio atvejo i STT, prokuratura ar pan? Nes ji mini kad kazkas konkreciai santazavo!
  Ir p.Liutaurai minedamas ja verslininke prasau pasidomek ar is vs ji koki versla turejo.

 13. jot

  del to blomicon kur ji tipo konsultavo. Pasidomekit ir pamatysit kad tai snypstas. Jokie verslai londone rytu europieciu neikada nera dirbe su ja,o ir tokios kompanijos neegzistavo. raskit apie sia kompanija dar kur nors isskyrus jos pacios interviu ir busite pirmi pradeja sios kompanijos gyvavima!

 14. dievas AM

  na, gerai pasvarstykim.

  Faktas: i Londona vaziavo susitikti su EBRD bosais del emisiju pardavimo. Yra EBRD vadovu pakvietimai, derinimai su klimato kaitos skyriaus vadove ir kt. dokumentacija
  Faktas: Ministro isakymas pasirasytas
  Faktas: I internetine dokumentu sistema ivesta tik pentadieni
  (cia jau blogai, gali buti, kad pasirase penktadieni lygiai kaip gali buti, kad pasirase ketvirtadieni, bet is kitos puses tai nenugincija oficialaus susitikimo fakto)

  Faktas: skambino Kvedariene is Extros (irgi nacionalinis leidinys)
  Kvedariene raso, kad Dzelzyte atsisake komentuoti
  Dzelzyte ginasi, kad ne

  Faktas: straipsnis apie Londono kelione isimtas is viesosios erdves (gal archyvuose ir yra)

  Logiska, kad jei ji vaziavo susitikti su EBRD, nes yra ir susitikimo minutes ir is to seke kiti susitikimai, tuomet Dzelzytei atsisakyti komentuoti fakta butu kvaila. Turint omeny, kad ji megsta pasisakyti, nemanau, kad butu toki fakta nutylejusi (bet cia spejimas)
  Is Dzelzytes pasisakymo facebooke atrodytu, kad taip ir buvo.
  Mane taip pat neramina Kvedarienes kaip zurnalistes reputacija, berods jie ne karta buvo apkaltinti del smeizto (cia reikia tikrinti), o ir is viesosios erdves panaikintas straipnis atrodo keistai. Jei irasu galima patvirtinti Kvedarienes teiginius, tuomet kad isimti toki “sultinga” ir visuomenes susidomejimo sulaukusi straipsni?

  Taigi susumavus:
  1. Kadangi Dzelzyte dalyvavo is anksto organizuotame susitikime del emisiju pardavimo atstovaudama Lietuvai, nelabai matau problema kada buvo pasirasytas isakymas. Be to, argi paneigsi, kad eiti i susitikima Londone butina eiti gatve, tad Kvedarienes “sliauziojo Londono gatvemis” tarsi ir apytikslis:)
  2. klausimas ar ji atsisake savo isvyka komentuoti, kaip turetu tai daryti viesas asmuo ar ne, gali buti issprestas perklausius Kvedarienes ir Dzelzytes telefoninio pokalbio irasa. Ir cia gali buti ir i viena ir i kita puse.
  3. Didziausias kolkas pateiktas Dzelzytes kkaltumo irodymas yra tai, kad ji nekovojo teisme ar STT uz savo tiesa ir nereikalavo vieso fakto paneigimo.

  Gal ir turejo kovoti, kad irodytu savo tiesa, bet ziurint objektyviai, sakyciau, kad valstybes tarnautojams kovoti neverta ir musu pingu svaistyti uzsiimant tokiomis kovomis. Jei Dzelzyte neketina cia likti, kaip kad uzsimena kai kuriuose savo interviu, tai vietoj jos demesi sukoncentruociau darbams, ir gaunant tuos milijardus, apie kuriuos sneka o ne teismams, nes
  1. tokie dalykai uzima laiko
  2. na, o zurnalistams niekada netruks rasalo, juk is kiekvieno sventojo angelo galima padaryti demona.

  Taigi, jei pati Dzelzyte viesai nekovoja su Kvedariene, o privacioje facebooko erdveje, kurio turini mato tik apibreztas ratas ‘draugu’ pasisako (cia tas pat, kas kazka pasakyti vakarelyje), tuomet
  1. ar mes (trecia salis) turetume uzsiimti tokiu tyrimu,
  2. ar verta juo uzsiimti (turint omeny kiek laiko tai uzims ir kokius rezultatus tai duos) o jei ne, tuomet
  3. ar prasminga skubeti, vertinti ar bent postringauti
  4. todel si tema daugeliui nei geda, nei rupi

  Amen.

 15. Marius

  ale matai – aplinkos ministerijos ziurkes net atsakineja i tinklarasciu temas. Pagirtina. Tik gaila, kad tai daro darbo metu, o ne namie.

 16. dievas AM

  Mariau,

  Bukim biedni bet teisingi,

  Darbas ministerijose baigiasi 17val.
  Komentaras pasiustas po darbo ir namie:)))

  Va, kaip greit iskraipomi faktai!
  Akivaizdi neurotiska neapykanta ir nepagarba valstybes tarnautojams.
  Ech…

  Amen

  ministerijos ziurke

 17. Liutauras

  kolegos, gerbkim vieni kitus:
  – Mariau, neįžeidinėk, negražu
  – dievas AM’e, nemeluok dėl vietos 🙂 negražu

 18. kostia

  bet kokio atsiprasant +++++ ten reikejo i ta kenija smauktis ? panele galetu tureti ir smegenu.

 19. dievas AM

  as nesu jos gerbejas, nei gynejas,
  bet esu is jos aplinkos ir matau kaip ji dirba, nors pradzioje buvau labai skeptiskai apie sia blondine nusiteikes, bet galiu vertinti objektyviai,
  todel man jau darosi keistas toks visiskai nepamatuotas ir kryptinas moters dergimas, bet svarbiausia ir visu valstybes tarnautoju.

  nesvarbu, ka dare anksciau, yra irodymu ir del jos pasiekimu (oficialios Bloomicon rekomendacijos internete, world buzines, konferencijos I kurias ja kviecia ir t.t. – pagooglinkit) ir del jos klaidu (dirbo prie kazkokios sugriuvusios kirpyklos Londone), bet man svarbiausia rezultatai cia, kur as, kaip mokesciu moketojas, jai moku atlyginima.

  Ir kolkas teko girdeti tik gerus atsiliepimus apie jos darba (kitoks galbut poziuris apie jos asmeni, nes savo paziuromis mergina tikrai yra ekstravagantiska). Taip pat pasidomekit – ji vadovauja kelioms svarbioms darbo grupems. Padarykit apklausa tu, kurie su ja dirba, jei norit informacijos, bet asmeniskumai ne prie ko.

 20. dievas AM

  Na, o del nuvalkiotos temos, tai Kostia,
  ar tu bent nutuoki, kad sprendimus del kelioniu ir ju tikslingumo ne pacios patarejos sprendzia, o siuo atveju, jei tau tikrai idomu, mano ziniomis, Kenijoje su URMo pagalba buvo organizuojami susitikimai del tu paciu emisiju pardavimu, kur Lietuva gali gauti milijonus, siekiant sutaupyti ant kitu kelioniu vaziuojant i emisijas perkancias salis atskirai (Japonija, Norvegija ir t.t.)

  kuo galima apkaltinti apskritai vyriausybe, tai kad absoluciai nemoka tokiu dalyku komunikuoti, tuo pasinaudodama spauda skelbia skandalus,
  o kencia valstybes tarnautoju ivaizdis, nes dabar mes visi ziurkes ir zmones jau neziuri kas yra kas, o teisia, jei tik dirbi viesajame sektoriuje. O juk dirba vienas is keturiu dirbanciu asm. Lietuvoje!

  Kada komentaruose atsiras pamatuotos ir pasvertos diskusijos, o ne neurotines neapykantos iskrovos, kaip kad matosi virsuje ir apskritai komentaruose?

  Amen.

 21. Marius

  taip taip. Ministerijos isgelbes Lietuva! Niekas kitas, tik ministerijos. Tik valdininkai, kuriuos reikia gerbti uz ju sunku ir atsidavusi darba. Ir pakelti algas jiems reikia. Vis tik valstybes gynejai!

 22. petras

  Tarp nonconformistu atsiranda nonconformistu(antinonconformistu) ir jie pereina i kita barikadu puse.. Ar cia LT PR mokykla tokia silpna ar tokie visi naivuoliai cia komentuoja? O gal kazka aplanke transcendencija ir zmogus pasikeite, jis uzstate savo ego i naiviu remeju bureli kuriu dar prireiks ekstravagancijos nemegstantiesiems naikinti? 🙂 Zmogus is PR teatraliskai lipantis per galvas, o jum smagu i tai ziuret? PR snobo burelis.

 23. j.

  grazi??? prajuokinai

 24. :))))

  žinot, tie visokie World business woman turbo extra leader – filkina gramata yra. Teko gyvenimo kely sutikt šitą merginą. Aktyvi ir landi, bet tik tiek. Kad ji idealistė – toli gražu nesusidarė įspūdis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *