XXI a. kasdienybės dienoraštis

Vitas Tomkus vėl rašo…

Turbūt daugelis dar prisimena pirmuosius 12 Vito Tomkaus laiškų „Respublikos“  skaitytojams apie žydų ir gėjų sąmokslą.

Atrodo, sulaukėme tęsinio („Lietuviais esame mes gimę…“ kopija balsas.lt) – šį kartą dienraščio leidėjas rašo neutraliau, netgi visai ramiai. Žinoma, tebėra ryškus nacionalistinis būdas, tačiau tik keliose vietose galėčiau rimtai prieštarauti. Pirma, lieka neaišku, ką leidėjas vadina „lietuviais“? Pavyzdžiui, ar rusų sentikiai, Lietuvoje gyvenantys kokius 400-500 metų, patektų į bendrapiliečių (pagal V.Tomkų) sąrašą? O kaip su Lietuvos žydais? Ar jie, autoriaus nuomone, gimimu pažymėti būti niekšais?

Su daugeliu kitų Tomkaus minčių vingių daugeliu atvejų sutikčiau – tiek dėl savigarbos, tiek dėl meilės Tėvynei, tiek dėl lytinių mažumų gynybos entuziastų.

Antra abejonė dėl paties autoriaus kritikos ir „Respublikos“ leidinių grupės darbo metodų. Ar leidėjas ranką prie širdies pridėjęs nori pasakyti, jog tiek „Respublikos“, tiek „Vakaro žinių“ veikla neprisideda prie vienas kitą šantažuojančių valstybės galvų gyvenimo būdo?

9 Comments

 1. Tomas

  Respublika yra šūdraštis, kuriame nesiskaitoma tiek su jokiais žiniasklaidos etikos ar net paprasčiausiais žmogiškos moralės principais, tiek su pačiais darbuotojais.

  Na, pvz, nusileidžia iš Tomkaus dangiškųjų aukštybių įsakymas – rytoj pirmi 15 laikraščio puslapių turi būti apie tai, kaip visi viską Lietuvoje vagia. Na, ir pluša žurnalistai ir redaktoriai bandydami išgimdyti, kas kur ką vagia..

  Arba Tomkus sugalvoja ir nukarpo be jokio išankstinio įspėjimo visiems algas 40 proc. Nepatinka kam? – Kitą mėnesį prie minimumo gausi litą autorinio ir pats jau savo noru iškeliausi.

  Ar tokia darbo atmosfera turėtų būti nacionaliniame dienraštyje?

  P.S. Valinskas štai dabar Respulikoje piešiamas šventuoju – belieka tik paspėlioti kokio dydžio atkatas Tomkui galėjo nukristi iš TPP. Manau, Valius jau pradeda kovą dėl prezidento posto.

 2. Sarunas

  Citata:

  – “Todėl gal nederėtų persekioti jaunimo, kuris dainuoja patriotines dainas ir skanduoja „Lietuva – lietuviams!“ (Negi geriau būtų, jei staugtų „Lietuva – rusams“?!) Jie ne fašistai. Jie mūsų ateitis.”

  Be komentaru…

 3. liu

  Vėl balotiruosis, ne kitaip… 😉

 4. MZ

  Jo, aš irgi atkreipiau dėmesį, kad rašo. Ir perskaičiau tą raštą belaukdamas atnešamų pietų.. Ir į kas ką vagia užmečiau akį. Taip, kai kas nelabai skanu. Bet per pusantrų metų darbo “Respublikoje” algos man niekas nenukirpo nė karto. Ir šiaip niekada niekas nieko neverčia pasirašinėti tokios darbo sutarties, kurioje nurodomas netikslus atlyginimas, o tik minimumas ir autoriniai. Yra daug kitų darbų ir kitų nacionalinių dienraščių 🙂

 5. egidijus g.

  Apsaugok Viešpatie nuo tokių Lietuva susirūpinusiųjų patriotų kaip Tomkus ir ji išgyvens. Jau ir baisoka darosi, Valinskui Lietuva surūpėjo, dabar Tomkui

 6. Liutauras

  Tomai, dirbai “Respublikoje”?

  Šarūnai, esi 99% teisus, tačiau aš atsistosiu į priešingą poziciją ir paklausiu to paties klausimo – ką tokius turi omeny skinhead’ai, kai šaukia, jog Lietuva – lietuviams? kas tie “skinhead’ų lietuviai”? aš drąsiai lažinčiausi su 90% Lietuvos gyventojų, jog mažiausiai 1/4 jų kraujo sudaro ne etninės Lietuvos gyventojų kraujas – pernelyg jau klaidūs Lietuvos istorijos klystkeliai – šitą suvokiau, kai pabandžiau surasti kad ir bent vieną -10 savo protėvių kartos atstovą…

  liu, į kur šį kartą? 🙂

  MZ, su pačiu ginčytis būtų galima tik turint bent panašią patirtį 🙂

  Egidijau, nebūčiau toks tiesmukas. aš tikrai tikiu, jog 90% savo esybės Tomkus yra tikras Lietuvos patriotas. tie likę 10% radikalumo sugadina reikalą ir sudegina per daug tiltų su nemaža visuomenės dalimi

 7. egidijus g.

  Na, aš iš šalies procentais vertinčiau kiek kitaip: 90 proc. parduotingumo, 10 proc. nežinau. Straipsnyje jis bando parodyti save kaip socialinį, kultūrinį konservatorių (net primenantį Rusijos juodašimtininkus Gavoruchiną, Prochanovą, Diuginą), tačiau jo didelė dalis verslo susideda iš žemo lygio kultūros, politikos ir erotikos propagavimo. Taigi, skamba panašiai, jei prostitutė kalbėtų apie skaistybę, celibatą ir dorovę. Va tai ir neįtikina. Toks vaizdas, kad p. Tomkus, už pavadėlio laikomas šeimininko, vykdo komandas – paskleisk atisemitinės smarvės, paskleisk euroskeptiškos propagandos, paskleisk porno ir t.t.

 8. stb

  na kovo 11 oji jau arteja.ziuresime kaip ten bus su lietuvishkom eisenom. as tai butinai ateisu jeigu jie ishdrys zygiuoti 🙂 kas jeigu ne mes patys pasakysime kad esame Lietuviai? gal zydai? ar kokia negrebernyn ?hahahaha…patikejau

 9. Maria

  MZ – kur ir kam ir kaip giliai lendi? Visos sutartys standartizuotos o ir ne paslaptis, kad dauguma darbuotojų laukia algų kaip siurprizo – niekada neaišku už ką ir kiek moka..:) 🙂 🙂 (Visi, kas ten dirbo, visi tai žino)
  Gaila, jog “Respublika” antras pagal dydi Lietuvos dienraštis.. Graudu.. Didžioji dauguma žurnalistų nežino apie ką rašo (nebent Papa tiksliai nusako:)), pagrindinis interesas – Rusija, o visi rasistiniai ir nacionalistiniai (jau nekalbant apie liguistai homofobiškus) pareiškimai, kuriais persunkta redakcija vis dažniau išlenda ir į pačius puslapius… Siaubo romana apie tą įstaigą galima parašyti, bet neverta… labai tikiuosi, kad tauta nėra tokia buka, kad skaitytų geltonąją spaudą, kuri nesugeba pasiekti bent minimalios kokybės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *