XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Playboy“ dvikova: Lietuva vs. JAV

Taigi, kaip žadėjau savo ankstesniame įraše, žingsnis po žingsnio palyginsiu ir įvertinsiu N skirtumų. Už kiekvieną dvikovą iš viso skirsiu 1 balą, galimi pasiskirstymai 1-0 arba 0,5-0,5.

Iš karto įspėju, jog labai norėčiau, jog lietuviškoji „Playboy“ versija niekuo nenusileistų JAV variantui ir tai įrodydamas jau esu tapęs lietuviškosios prenumeratorium 🙂

Viršelis. Puiki Gedimino Žilinsko nuotrauka, tačiau ji nėra tinkama „Playboy“ viršeliui. Teisingai Aidas nurodo, jog toks viršelio formatas galėtų būti jubiliejiniame ar pan. numeryje, tačiau ne pirmajame. Galima būtų kažką panašaus daryti, jeigu tai būtų kažkokia SUPER moteris, pvz. Lietuvos Respublikos Prezidentė. Dabar – idėja gera, išpildymas geras, simbolis puikus, tačiau erotikos – beveik nulis. 0:1 laimi JAV.

Redakcija. Perskaitęs pirmąjį numerį lieku prie nuomonės, jog redakcijai būtinas esminis papildymas. Giedrius tempia savo vežimą, viskas ok. Sigito Parulskio tekstas neužvežė, Karolio Bagdonavičiaus bandymas silpnas, verstiniai tekstai man visada atgrasūs, o merginos dar reikia pasitempti. Be to, keistas pačios redakcijos fetišizavimas. 0:2 JAV naudai.

Turinys. Nors man asmeniškai amerikietiškas dizainas žymiau labiau patinka akiai, tačiau bendras vaizdas visai neblogas ir lietuviškas. Galima būtų priekaištaut nebent dėl per didelių baltų plotų. 0,5-2,5 JAV priekyje.

Sveikinimai. Kolektyvas tinklaraščiuose jau pastebėjo, kad „Playboy“ šefo sveikinimas kažkoks su ironija. Sunku pasakyti, ar tai vertimo problema, ar iš tiesų keistas požiūris į frančizę. Bendrai įvadinė „Playboy“ istorija – visai gera, užskaitom, tačiau už tai balų neskiriam – tai vienkartinis atvejis.

Laiškų skiltis. Lietuviškoje versijoje to apskritai nėra. Ar taip sunku buvo parankioti interneto komentatorių mintis iš teaser’ių kampanijos naujienų delfi portale ar kažkur kitur? 0,5-3,5 JAV spiria į klyną.

Po darbų. Būtent taip išverščiau angliškąjį „after hours“. Ir paradoksalu, tačiau tokią rubriką turi „Verslo žinios“… Šiame skyrelyje amerikietiškasis variantas pateikia smulkių, tačiau „trumpam skaitymui“ vertų patarimų. Kažką panašaus lietuviai siūlo žurnalo pabaigoje… Kolegos teisingai pastebėjo, jog lietuviškame variante pateikiama info irgi turi savo tikslinę auditoriją… 0,5-4,5 JAV triuškina.

Skaičiukai – vyrams. Taip simboliškai pavadinau dvi smagias skiltis, kurių lietuviškoje versijoje nėra… Pirmojoje dalyje smagi įdomioji statistika – pavyzdžiui, ar žinojote, jog 72 proc. žmonių patinka, kai tualetinio popieriaus rulono lapelis krenta nuo viršaus, o ne styro iš galo 🙂 O „Mantrack“ – tai pavyzdys, koks turėtų būti pramogų, technologinių, buities ir kitų reikmenų skyrelis. Kurių NORĖTŲSI! 0,5 vs. 5,5.

Patarėjas. Viena smagiausių žurnalo dalių. Vėlgi, kodėl lietuviškoji versija patingėjo pagalvoti ir neišbrido iš pirmojo numerio sausros? Kokie tai galėtų būti klausimai ir jų atsakymų formatą galiu priminti iš vieno savo įrašo dar senajame tinklaraštyje. Tuštuma lygi 0,5-6,5.

Temos mąstymui. Lietuviškoje versijoje galima paskaityti apie seksualumą – hmm… Sigito Parulskio tekstas, sakyčiau, nepasisekė. Tuo metu neprisimenu, kada „The Playboy Forum“ skaičiau ir likau nusivylęs… Jeigu nagrinėti temą, tai Vydūno asmenybė tikrai vykusiai parinkta, tačiau išpildymas… Turiu pripažint, kad ir amerikietiškuoju Obamos rinkimų kampanijos tekstu nesu patenkintas – „Time“ tai daro įdomiau. Valio! Už pažintis užskaitom lygiąsias! 1-7.

Iliustracijos. Jau pirmą kartą rašiau, jog „Playboy“ iliustracijos – puikios, todėl Rimo Valeikio darbus, nors ir vertinčiau gerai ar net labai gerai (pvz. šalia KGB temos), tačiau iliustracijų per mažai, stilius kartojasi, todėl iki JAV dar liko daug kelio… 1-8 už JAV karikatūras.

Įžymybės. Serga šia liga tiek JAV, tiek Lietuva, todėl tik pateiksiu nuorodas – jų daug, o naudos… šnipštas. Jean Michell Jarre, pirato sala, barakuda. 1,5-8,5 JAV toli toli priekyje.

Centerfold. Vaje vaje…  Bėda… Pataupė? Kaip žmonėms į akis žiūrėti? Kas atrinko tą merginą? Kas darė fotosesiją? Nejaugi taip blogai? Ar gražesnių drąsių Lietuvoje nėra? Kas per svajonių darbas, kurį ši mergina dirba? Kas ją leistų filmuotis „James Bond“? Žiauru. Gėda. Bėda, kad kristi žemyn, matyt, dar įmanoma… 1,5-9,5.

Vakarėlio juokeliai. Rimas Valeikis okupavo smagios amerikietiškojo žurnalo dalies vietą. Deja, atsvaros nepakanka ir tik šmaikštus Giedriaus Drukteinio tekstas šalia šiek tiek taiso padėtį, tačiau JAV dar kartą gauna balą, o lietuviškajai versijai – baronka. Rezultatas: 1,5-10,5.

Literatūra. Būtų kvaila reikalauti, jog Lietuvoje gimtų Rėjus Bredburis (Ray Bradbury), tačiau tuštuma šios skylės neužkiši. Karolio Bagdonavičiaus bandymas yra, tačiau užskaityti jo nekyla rankos. Nors Aidas kategoriškai sako, jog kandidatų šiai pozicijai Lietuvoje ieškoti neverta, tačiau ar tikrai tokia tuštuma? Ką veikia filologynas? 1,5-11,5.

Stilius. Giedrius Drukteinis stipriai gina lietuviškąjį frontą, tačiau mano pirmajame įraše pastebėta skylė vis dėlto duoda apie save žinoti – stiliaus turinio nėra. Reikia tikėtis, jog padėtis pasikeis ir, nors labai norėčiau skirti po pusę balo, kol kas esu priverstas vėl remti JAV pusę: 1,5-12,5.

„Spenelis“. Šmaikšti amerikietiškųjų paparacų rubrika reikalauja atitinkamo pavadinimo. Klausimas, ar Lietuvoje įmanoma surasti tiek turinio (o gal tiksliau, tiek pinigų tokiam turiniui), kiek jo kiekvieną mėnesį pasiūlo „Playboy“ JAV? Net nebeįdomu: 1,5-13,5.

Lėtapėdžiai. Dar galima būtų pavadinti skandalu faktą, jog lietuviškoji versija žada mėnesiu vėliau perspausdinti amerikietiškojo tekstą apie Džeimso Bondo merginas. Liūdna ir liūdnas rezultatas 1,5-14,5.

Ką galima būtų pridurti dar? Kelias detales apie kelionę po Lietuvą, palygintas merginas, kompiuterinius žaidimus, POM ir POY naujienas, prastą paskutinį atvartą. Tebūnie, už tai balų neskaičiuosiu.

Ir tikrai pamiršau Interviu! Ar galima lyginti Rolandą Maskoliūną ir Danielių Kreigą (Daniel Craig)? Sunku. Turbūt neįmanoma. Bet galima lyginti interviu klausimus, pasirinktą taktiką ir ištrauktas mintis bei prisipažinimus. Ir čia sužaidžia sena meilė fantastikai – lietuviškasis variantas „išplėšia“ pusę balo, nors naujasis ir nepakartojamai tikras Džeimsas Bondas aštriai plėšosi dėl taurės 🙂 2-15

Reziume – 2-15 laimi amerikietiškasis variantas. Palyginimui: lietuviškojo „Playboy“ prenumerata metams kainuoja 100 Lt, o amerikietiškoji (su pristatymu į Lietuvą) 45 JAV doleriai (šiandienos kursu apie 123 Lt).

6 Comments

 1. egidijus

  Liutaurai, dėl viršelio. Ar tie pora kg. silikono ir yra erotika? 🙁

 2. Viktoras

  Todėl geriausia skaityt Esquire.

 3. munia

  Sutinku, kad silpnai atrodo lietuviškas playboy. Nebūtina į Ameriką žiūrėti, galima su rusų kalba playboy palyginti.
  Peace

 4. stb

  belieka tik pasikartoti..kas perka tuo pleibojus? kokia is to nauda? tiek daug puikiu gyvu moteru yra:) na nebent tolimojo reiso jureivis, tada suprantu, bet geriau jau tada pripuciama lele :)) o inetas knibzdete knibzda juodos pornuxos jeigu jau toks didelis vaizdu poreikis, koks dar ten playbojus:))

 5. kestas

  ogi emiau ir perskaiciau Vyduna. Kas su juo blogai? nuomone ne is pirsto lauzta, tema skamba naujai, zmoniu nusimananciu pakalbinta atsakanciai. Ne uzpakaliu, anot Aurelijaus, rasytas tekstas, ne is interneto surankiotas

 6. besazines

  komentarai man patiko 🙂 niu gal ne visi bet kam jau patinka kritika del isvaizdos?playboi perverciu nebent radusi pas koki drauga ir tai nelabai daug te straipsniu paskaitineti 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *