XXI a. kasdienybės dienoraštis

Valinskas vs. žurnalistai – 5:0 laimi Valinskas

Valinskas prieš GrinevičiūtęŠią savaitę Valinskas turėtų įsiminti neblogai. Ne tik dėl to, jog jo vadovaujama partija (kuri ir man labai panaši į bendrą LSDP ir „Vilniaus prekybos“ projektą), anot Egidijaus Kūrio, po pirmojo rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą turo rankose laiko „auksinį balsą“, bet ir todėl, jog „sausai“ laimi prieš jungtines žiniasklaidos pajėgas. Paskaičiuokim.

Dar rinkimų dienos vakarą specialioje TV3LNK laidoje Rūta Grinevičiūtė užduoda nepatogų (nors ir nevisiškai paruoštą) klausimą apie Arūno Valinsko pajamas ir paskolas. Arūnas Rūtą išvadina žurnalistikos prostitute, o Rūta Arūną – chamu. Šou įdomus, tačiau atsakymo į nelabai aiškų klausimą nėra, Rūta nebedrįsta aštrint situacijos. 1:0 į priekį išsiveržia Valinskas.

Pirmadienis, „Lietuvos radijo“ pirmojoje programoje Tomo Dapkaus „Dienos tema“ (įrašas). Klausimą apie ryšius su socialdemokratų partija Valinskas atremia paprastai: „Tai yra nesąmonė <…> Ar jūs aiškiai supratot?“. Virgis Valentinavičius bando priminti, jog klausimus uždavinėja Tomas Dapkus, tačiau rezultatas sprūsta iš rankų – 2:0 laimi Valinskas.

Po kelių valandų LTV eteryje laidoje „Teisė žinoti“ (įrašas) Arūnas Valinskas auklėja Audrių Matonį ir Ritą Miliūtę. Paaiškina, apie ką turėtų būti laida. Vedėjai situacijos nebeaštrina ir rezultatas, futbolo terminais, jau gėdingas – 3:0.

Antradienį LTV eteryje – agresyviosios „Versijos“. Laidą Vidas Rachlevičius pradeda (įrašas) nauju kaltinimu Valinskui dėl idėjų plagijavimo. Deja, pavyzdys ne itin vykęs. Artūras Račas bando dėlioti argumentus (truputį plačiau apie Valinsko poziciją iš spaudos konferencijos ir dar išsamiau ginče su Valinsko bičiuliu Aidu Puklevičium), tačiau sumuojant visų laidos bokso raundų rezultatą taškais reik pripažinti Valinsko pranašumą – 4:0.

Trečiadienis, LTV „Redakcija“. Sekliai praneša, jog Egidijus Kūris kavinėje „apšildo“ Arūną Valinską. Vaizdas eteryje iš tiesų sausokas (įrašas). Nei vieno aštraus klausimo, nei vieno rimtesnio teisinio argumento ar problemos. Tik artimas familiariam bendravimas, kuris puikiai tiktų pokalbiui apie „gyvenimo būdą“, tačiau kodėl tuo užsiima Egidijus Kūris?

Galutinis rezultatas – pirmąją šou savaitę Valinskas triuškina Lietuvos žiniasklaidos grandus „sausu“ rezultatu 5:0… Jeigu taip į kaulus gauna žurnalistikos vilkai, tai ar yra bent viena(s) eilinis(ė), galinti(s) sustabdyt šį vežimą?

P.S. kelios mintys – Valinsko ignoravimas (eterio blokada), jo partiečių traukimas į šviesą, itin tiksliai formuluojami konkretūs klausimai, nuosekli Valinsko ir jo partiečių teiginių/pažadų analizė ir prieštaravimų identifikavimas, „erzinančių“ klausimų sąrašo sudarymas, šalutinių temų nustatymas ir klausimų modeliavimas per jas, leidžiant išsipasakoti netiesiogiai.

P.P.S. Arūnas Valinskas – puikus pavyzdys, ką gali duoti geras viešo kalbėjimo pasiruošimas. Tai ideali būsena, kurią turėtų pasiekti daugelis viešų asmenų, tik atitinkamai koreguojant ir ruošiant argumentus ne ad hominen, o ad rem. Tačiau debatų scenarijaus valdymas – nepakartojamas.

18 Comments

 1. bfw

  puikūs post scriptum pastebėjimai

 2. troy

  Jei Valinskas yr Dešinės projektas, tada Liūtauras pila vandenį ant Račo malūnėlio. Prieš II rinkimų turą kenkiama kaip išgali Dešinės kandidatams.
  Vieningas mass media Valinsko atakavimas greičiau primena socdemų įtaką visose mass media ir tokiu būdu labai keista, kad socdemai puola savo kūdikį. Gal persvarstome kam atstovauja Valinskas?

 3. Liutauras

  bfw, ačiū už gerą žodį

  troy, jeigu Valinskas būtų dešinės projektas, tai socdemai būtų liūdėję rinkimų naktį, o ne šventę skydinėje

 4. Vytautas

  “specialioje TV3 laidoje Rūta Grinevičiūtė užduoda nepatogų” laida buvo lnk. Beja reiktų nepamiršt kad A. Valinskas dar visai neseniai buvo kitoje barikadų pusėje.

 5. praeinant

  Heh.. Liutaurai, bet visgi visa tai esmėje tik popsas ir bulvaras… tipo kaip “žvaigždutė pastroino aplinką”…

  nejaugi nebėra labiau “išlaikytų” ir ilgaamžiškesnių vertybių, poreikių, siekių…
  tame mūsų bendruomeniniame gyvenime…

 6. ztkp.lt (Gytis)

  Valinskas bus puikus politikas, juk jiems tik kalbėt tereikia

 7. Liutauras

  Vytautai, ačiū, pataisau

  praeinant, šiuo metu tai mane domina

  Gyti, didžiąja dalimi sutinku

 8. Aidas Puklevičius

  Liutaurai,
  jeigu nenori tapti Ūlevičiumi, ištaisyk mano pavardę 🙂

 9. Liutauras

  ūps, mea culpa

 10. troy

  Liutaurai, pažiūrėsime po antro turo kas gers skydinėje:)))

 11. DariusK (pavaryk.lt)

  Liutaurai,
  TV partiją Kūris-Valinskas siūlyčiau vertinti 1:1. Nes Kūris tikrai nepralošė (nors žaidimas būvo gėdingas ir nesažiningas). Kodėl 1:1? Todėl, kad nuo to monento kai Kūris pradėjo mirguliuoti tv ekranuose jam kaip ir kiekvienan tv vedėjui yra svarbūs laidos reitingai. Bet yra vienas bet…Kūriui manau dar yra svarbu ir jo pačio asnenybės viešinimas-reklama prieš prezidento rinkimus. Turiu įtarimą, kad Kūris paslapčia ruošiasi prezidendo rinkimams 🙂 Koks geriausias būdas tapti populiariu Lietuvoje? Na aišku, kad Tv. Taigi, kuo geresnius šou darysi – tuo populiaresnis būsi. Valinskas Kūriui balų tikrai neatėme, o pridėjo – taigi 1:1 – mielas dėstytojas ir narciziškas jo studendas pasidalino po tašką

 12. VB

  Liutaurai, kažkodėl neužsiminei nė žodeliu, kad gal žurnalistai pradės geriau, solidžiau, atsakingiau pasiruošti laidoms. Rachlevičiaus laidoje pritempimas buvo gėdingai pritemptas. Apie Grinevičiūtę patylėsiu. Mūsų būsto paskola taip pat didesnė už metines pajamas. Kieno mažesnė?? Kur sveikas protas?? O jos darbas Paksui yra vieša paslaptis. ir net ne paslaptis. O jei ji tai darė už dyką, tai jau net nežinau, kuri blogybė didesnė. Gėda už tokis “grandus”, pardon.
  Tačiau, galbūt tai reiškia, kad ir LT žiniasklaidos kiemą ateis šventė, o žiūrovai galės džiaugtis profesionalia žurnalistika, kaip BBC, kokiu lygiu rengiamos debatų laidos JAV.. A?

 13. dreamerr

  Va tą ir aš pagalvojau. Šauniai tvarko žurnalistus, galima už tai pagirti.. Čia kiekvienam politikui būtina žinoti kaip naudoti psichologinį pranašumą.

 14. gediminas

  dėl “Versijų” – asmeniškai man Valinskas atrodė itin graudžiai. Aiškiai matėsi, kad žmogus ne politikas, o šoumenas – ginčijosi ne faktais o aštriais žodžiais. Taip ir nepaaiškino, kodėl jo sukurtas KIŽ logo atitinka “Naši”, o tai, kad partija neturi normalios programos, yra apskritus susimovimas. Anksčiau laikiau jį gudriu (bet ne protingu) žmogumi. Po to, kai keliose laidose pamačiau jį ne “puolančiojo” o “besiginančio” pozicijoje, nuomonė dar suprastėjo. Dabar laikau jį tik atsišaudymų žodynu, kuris galvoja “kaip čia atsakius, kad jis pasijaustų debilu”. Bus įdomu pamatyti, ko iš tikrųjų jis eina į Seimą.

 15. Rokas Arbušis

  o aš pasižiūriu cnn, bbc ir vis galvoju – kada ir pas mus išmoks taip _ramiai_ ir argumentuotai diskutuoti?
  be abejo, pasitaiko ir ten emocijų, bet jos geriau suvaldomos, nei pas mus.
  kartais taip ir norisi, kad pokalbių laidų vedėjai turėtų galimybę išjungti garsą tiems laidų dalyviams, kurie šneka pasibaigus laikui, trukdo kitiems, replikuoja, įsikiša ne laiku ir pan.
  tik ar rasis pas mus toks autoretitingas laidų vedėjas, kurio laidos moderavimas nutraukiant įsikarščiavusius, nekels niekam abejonių kaip teisingas žingsnis?

 16. Rimantas

  @gediminas: Jei neapadėjo Valinsko aiškinimas, mėginsiu dar kartą – Valinskas KįŽ logo nekūrė, kaip ir pačio KiŽ – jis ten buvo samdomas laidų vedėjas. Užmesk kada akį į Holivudo žvaigždes ar delnų atspaudus Nidoje – gal kils ir kitokių KįŽ ženklo kilmės versijų?

  @Rokas: o kada pas mus bus BBC ir CNN, o ne Rachlevičiaus ir Grinevičiūtės lygio žurnalistų?

 17. ssss

  dar vienas saliskas straipsnis:) kaip suprast nera atsakymo i nelabai aisku grineviciutes klausima? klausimas visiskai idiotiskas, tiksliau, ne pats klausimas, o tai, kaip ji bande valinska isvesti is kantrybe. pavyko. kiekvienas protaujantis zmogus atsakyma isgirdo.

 18. willow

  Na va, išpranašavot pirmą variantą, dabar turetumet pranašaut ką nors kita kad tauta informacija bent gautų:))))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *