XXI a. kasdienybės dienoraštis

Tvirtybė tęsti

Nida molas tęstiŠiandien balsas.lt skelbia įdomų Leonido Donskio komentarą apie plaukimą prieš bangas. Nesu itin stiprus nardyti po filosofinius diskurso elementus, tačiau tema „kabina“ kaip paprastą žmogų. Kažkur tai pernelyg girdėta ir matyta.

Plaukimas prieš srovę, visuomenės daugumos nuomonės ignoravimas ir tikėjimas savo pasirinkimu. Ar daug to turime šiandienos Lietuvoje?

Kiek žmonių sugeba išdrįsta turėti netradicines idėjas ir jas ginti? Ar užtektų vienos rankos pirštų, ar reikėtų abiejų? Kažkada bjaurėjausi Antanu Terlecku ir jo tiesmukomis pažiūromis, bet šiandien, po Sąjūdžio 20-mečio, ir bandydamas įsivaizduoti dešimtmečius disidentų metų negaliu nesižavėti. Kodėl nutilo Naujoji Kairė 95? Kodėl graži idėjų pradžia sudužo į Lietuvos laisvosios rinkos instituto banglaužius? Kur mūsų akademikai, kurie turėtų rūpintis visuomenės gyvenimo tobulinimu? Kad ir kiek daug trūkumų turėtų Piliečių Santalka, ar turime kitų nevyriausybinių organizacijų? Kur savo nuomonės nebijantys piliečiai? Ką jau čia bepriminti bandymus rinkti parašus

Su šypsena prisimenu giminės užstalės diskusijas apie blogus ir visada skriaudžiančius žmones valdininkus (tiksliau – mūsų visų tarnus, t.y. valstybės tarnus), darbdavius ir kitus valdančius. Jeigu turime ir tikime savo pozicija, ginkime ją!

P.S. blogeris (tinklaraštininkas) prieš Seimą – jau mažiau nei po savaitės, birželio 26-ąją 🙂

5 Comments

 1. next

  Liutaurai, o Tu Antanu Terlecku ir jo tiesmukomis pažiūromis bjaurėjaisi iki 1988 metų ar po… ;-)))

 2. Liutauras

  next’ai, 1991-aisis sausį aš dar bėgiojau su žaisliniu automatu ir šaudžiau tariamus priešus 🙂

 3. next

  ačių Dievui…

 4. tomonzo

  Panašu, kad naujiesiems visuomenės judėjimams dar trūkstas organizacinių sugebėjimų, o dėl to dar nepavyksta sutelkti reikiamų visų rūšių resursų.

 5. Ministras Pirtininkas

  na taigis, taigis, kad tos pilietinės visuomenės taip lengvai nesukursi. ji turi susikurti. kad ir kiek gražių organizacijų su puikiomis idėjomis prisisteigs, tačiau jei inciatyva kils iš viršaus (lyderis ją nuleis kitiems) tai tik imitacija ir tebus. panašu, kad neesame pribrendę, kad būtų poreikis vienytis ir veikti.
  matyt, dar ne taip blogai ir gyvename, jei net populistams nepavyksta masių išvesti į gatves (nekalbant, kad be didelio organizavimo žmonės į jas eitų).

  kita prblema – turbūt nebeturime idealų, kuriais tikėtume ir norėtume sekti. (nekalbu vien apie asmenis) labai daug tokių idealų sąmoningai ar ne per 20 metų diskreditruoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *