XXI a. kasdienybės dienoraštis

Klausimai Navickui ir Kirkilui

Šiandien interneto portalai darys interviu su įdomiais asmenimis. vz.lt 13 val. kalbins Ūkio ministrą Vytą Navicką, o alfa.lt 14 val. premjerą Gediminą Kirkilą.

Negalėjome nepasinaudoti tokia proga, todėl paruošėme pluoštą klausimų ir mes, Piliečių Santalka. Bus įdomu skaityti ir palyginti pozicijas:

 • Kaip slibino sukūrimas padės derybose su EK dėl IAE uždarymo termino pratęsimo?
 • Teigiama, jog be Slibino neįmanomas strateginių projektų vystymas – o kodėl Lietuvos energija jau sėkmingai įpusėjo tilto su Švedija projektavimo darbus?
 • Kodėl (konkrečiai) NDX atsisakė kurti Slibiną Lietuvos energijos bazėje? Kokie įsipareigojimai rusams veržia Lietuvos energiją?
 • Kas asmeniškai atsakys, jog UAB „Deloitte Lietuva“ padarė klaidą, rekomenduodama Slibiną kurti Lietuvos energijos pagrindu, o ne steigiant patronuojančią įmonę?
 • Lietuvos konkurencijos taryba atsisakė vertinti išskaidytų monopolių sujungimą. Kas vertins atitikimą Lietuvos bei Europos teisės aktams?
 • Kokią patirtį statant atomines jėgaines (o ne perdavimo tinklus) turi NDX?
 • Kas asmeniškai atsakys, jeigu NDX po metų už žemą kainą (kompensuotą kaip nors netiesiogiai) parduos savo dalį Rusijos įmonei (pavyzdžiui, Gazprom)?
 • Ar galite garantuoti, jog skirstomųjų tinklų viršpelniais nebus statoma naujoji elektrinė?
 • Ar esate susipažinę su Lietuvos banko ekspertų tyrimais, jog dabartinis Elektros energetikos įstatymas yra ydingas ir padeda skirstomųjų tinklų įmonėms po amortizacija slėpti didžiulius viršpelnius? Ką planuojate dėl to daryti?
 • Kokią teisinę pareigą privačiam akcininkui reiškia teisės aktuose naudojamas „dalyvavimas strateginiuose projektuose“? Kas asmeniškai atsakys, jeigu projektai nebus užbaigti?
 • Ar manote, jog „Vilniaus prekyba“ – socialiai atsakinga įmonių grupė?
 • Kuri nauda piliečiams didesnė – Slibino pelnas ar maža elektros kaina?
 • Kuo remiantis siūlyti 40-60 proc. pelno dividendų rėmai? Kuo remiantis jie pakeisti į 20-40 proc.?
 • Kas yra Lietuvos energijos kreditoriai, be kurių sutikimo šiuo metu negali būti vykdoma Lietuvos energijos reorganizacija?
 • Kaip bus užtikrinta, jog Kauno HE ir Kruonio HAE vertė dirbtinai nebus sumažinta, prisiimant ilgalaikius įsipareigojimus, išimant lėšas, perduodant nesvarbų turtą ir pan.?
 • Koks bus Kauno HE ir Kruonio HAE veiklos efektyvumas? Galbūt Vyriausybei atiduodama visiškai nepelninga dalis?
 • Ką derybų metu Vyriausybė „atkovojo“ iš NDX reikalavimų?
 • Kiek mlrd. Lt reikia naujai atominei elektrinei statyti? Kiek turės dabartinis Slibinas? Kiek būtų turėjusi RST+LE?
 • Kaip pasikeis Slibino pajėgumas statyti elektrinę, jeigu bus pakeistas Elektros energetikos įstatymas ir panaikinti skirstomųjų tinklų viršpelniai?
 • Kuo remiantis pasirinktas 24 mėn. „NDX išėjimo terminas“?
 • Ar valstybės saugumo departamentas pateikė išvadą, jog NDX ir „Vilniaus prekyba“ yra visiškai nepriklausoma nuo Rusijos įtakos? Jei ne – kokią išvadą pateikė?
 • Kodėl Vyriausybė remiasi 2006 metų Vattenfall ataskaita? Kodėl neturi naujesnių? Kodėl nedarė savų tyrimų? Kur galima su ja viešai susipažinti?
 • Teigiama, jog naujos jėgainės statyba pigesnė, nes turime infrastruktūrą – kiek ji verta ir kiek mlrd. Lt dėl to sumažėja naujos jėgainės statybos kaina?
 • Kokie HSBC ekspertai yra tikri HSBC darbuotojai, o kurie – tik samdyti lietuviai? Kokią patirtį (konkrečiais projektais) jei turi savo asmeninėje patirtyje?
 • Teigiama, jog vertinant bendroves naudotas ir Lygintinų Listinguotų Bendrovių metodas, tačiau kartu pripažįstama, kad nelabai buvo su kuo lyginti – kokios įmonės buvo naudotos? Kur galima susipažinti su analizės skaičiavimais?
 • Teigiama, jog vertinant įmones žemesnis esamas pelningumas turėjo neigiamą poveikį RST vertei – kodėl Ūkio ministerija neparuošė įmonės sujungimo procesui? Kas asmeniškai už tai atsakė? Kur galima susipažinti su konkrečiais skaičiais?
 • Kodėl HSBC ir KPMG tyrimai nėra vieši? Kodėl valstybė negina savo piliečių teisės žinoti?

10 Comments

 1. stb

  tai jus manote kad jis pats atsakines i klausimus?
  viduryje darbo dienos? :))
  jam gi medziokle vakare moletuose labiau rupi….

 2. kostia

  jis nesugebės atskuti į tokius klausimus, nusimuilins ir nueis į pievas. kaip ir visada.

 3. Witoldas

  Labas Liutaurai. Norecaiu tau padekot uzh bloga.Cia viasada galiu rast gera ir naudinga informacija.
  Mano manymui interneto konferencjos ideja Kirkilas pasiskolino nuo V. Putino. Taciau dristu abejoti kad musu premieras (kaip ir Rusu prezidentas) atsakines i nepalankus klausimus. Nenoriu itarinet, bet mano manymui slibino sukurimo ideja selepesi tamsoje:) Buvau viename is protesto mintingu prie Prezidenturos – nusiviliau. Dauguma senuju zhmoniu, jaunu nebuvo, jejgu ne minet jaunuju politiku. Pagalvojau – kiek is zhmoniu. kurie esa cia atejas suvokia, kad jie tapo zaidimo figurais? Politikai bando uzhdirbt populistini kapitala… Vargu tiket kai pilietine nuomone pasikeis situacija. Nebent taip, kai tai daroma Prancuzijoje, bet pilietine visuomene tam nera pasiruoshes…
  Pagarbiai Vitoldas J.

 4. stb

  jei niekada nepradesi ruoshtis pilietinei visuomenei ,tai niekada ir nepasiruoshi… prancuzai turi gilias tradicijas dar nuo zanos d^ark ir bastilijos paemimo laiku:)
  mes dar tik imsime bastilijas ( maximas ) 🙂

 5. Simas

  Witoldai, gaila, kad as nesu Vilnietis, nes buciau atejes prie prezidenturos. Bet ne vien del protesto. O del to, kad paklausineti zmoniu. Ko paklausti? Ogi noreciau isgirsti is tu pensininku lupu atsakyma i paprasta klausima: kokio istatymo pataisas turetu vetuoti prezidentas. Garantuoju, kad gautusi “Klausimelio” lygio atsakymai, nes zmones priprato eiti protestuoti vien del protesto… Beje, Liutaurai, tai ar sugebesite atsiriboti nuo zmoniu esanciu politiniu partiju sarasuose??? Neuzmirskite, kad jus jau tapote politiniu zaidimu irankiu. Rinkimai arteja ir jusu itaka bus naudojamasi.

 6. Witoldas

  To stb:

  Zmogus sakai – pradesi ruoshtis? Abejoju, kad pas mus kada nors bus bus tokios akcijos kaip Prancuzijoje, Vokietijoje , Didziojoje Britanijoje.
  Pazhiurek i eilini lietuvos pilieti. Gauna alga, turi daug kreditu, zmona, vaikus. Nuo sovietmieciu laiku mano kad valdzia zhino ka daro. Bijo prarast darba…

 7. Witoldas

  Sutinku su tavo zodziais, del politiniu irankiu.
  Net norint dalyvaut polit. zaidimuose vistek nuo ju atsiribot labai sunku.

 8. Witoldas

  To Simas:
  Ash kaip tik ir atsiradau tenai su klausimais. Nei zhmones nie politikai mane ne nusivele.

  Politikai kaip visada tare tik populistinius lozungus. Bendravau trupuciuka su jaunimu, e…irgi bando sau kaip imanoma daugiau uzhdirbt politini kapitala. Ne itrauktu i politika tenai nebuvo.

  Geriausiai tenai atrodo M. Murza su savo veliavomis ir lozungais. Jis tame surezisuotame mitinge buvo organizatoriams kaip penktas ratas prie auto.

  Dristu abejot, kad dauguma is atvykusiu protestuot pensininku suprato del kokiu priezasciu viskas vyksta kaip vyksta.

 9. Simas

  Tai as ir sakau, kad tokios akcijos ir parodo organizatoriu savotiska (nenoriu izeisti:)) impotenciskuma. Liutaurai, noriu paklausti tavo nuomones apie kai kuriuos dalykus. Kazin kodel is televiziju dingo diskusiju laidos?? Ar ne pats laikas pradeti jas gaivinti? Juk butent is nezinojimo zmones pradeda daryti nesamones. O tauta reikia sviesti. Ir sviesti ne Grineviciutes pagalba. As zinau laidu, kurios sukurtos tam, kad nepagristai apsmeizti zmones. Deja, taip buvo ir yra musu siuolaikineje ziniasklaidoje.

 10. Liutauras

  stb’ai (I), atsakinėjo 🙂

  kostia, teisybė, nieko kito ir nesitikėjom

  Witoldai (I), dėkui! sutinku, politikai tikrai mato galimybę naudotis bendru nepasitenkinimu. tačiau tai nepaneigia teiginio, jog nepasitenkinimas būtinas

  stb’ai (II), pritariu – kaip rašiau, tai laiko, asmeninio indėlio ir sveiko pykčio klausimas

  Simai, mes turime savo poziciją. jeigu kažkurie politikai ją palaiko – džiugu. jeigu kažkurie politikai tai išnaudoja savo populiarumai – tebūnie. kol jų darbai atitinka mūsų principus – galiu tik džiaugtis

  Witoldai (II), jau senokai manau, kad kreditai – itin baugus žmogaus laisvę naikinantis dalykas. todėl ir nesiskolinu 🙂

  Witoldai (III), taip, retas kuris lietuvis mąsto. kai ateina į mitingą – bent truputį pradeda mąstyti. žingsnis po žingsnio.

  Simai (II), kodėl dingo diskusijų laidos? reitingai. itin pavojingas uždaras ratas – žmonėms nebeįdomu, reitingai maži, žmonėms dar mažiau įdomu, reitingai dar mažesni ir t.t. Donskis – geras priešingo judesio pavyzdys. bėda, kad retas sugeba eiti prieš srovę

  bendrai visiems – matau daug blogybių, tačiau net ir su Zuoku, ir su Murza, ir t.t. galiu susitaikyti, jeigu jie dirbs, remdamiesi tomis vertybėmis, kuriomis tikiu aš. kiekvienu atveju reikia saugotis, tačiau iš anksto ir be jokių diskusijų atmesti galimo sąjungininko kvietimą – tikrai negalima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *