XXI a. kasdienybės dienoraštis

Lietuvos kariuomenės propaganda – kukli gera pradžia

ltkariuomene.jpgIlgai laukiau šios pradžios. Galima būtų kritikuoti, kad pernelyg kukliai, tačiau geriau padaryti gerą tylią pradžią ir vėliau drebtelėti rimtai, garsiai ir plačiai.

Ne paslaptis, kad esu Lietuvos istorijos mylėtojas, todėl Lietuvos kariuomenės vadovų idėja atkurti Gedimino laikų karių aprangą, ginklus – puikus propagandinis žingsnis (beje, beveik tik teigiamus vertinimus, su retomis išimtimis, galiu skirti ir apskritai visai krašto apsaugos komunikacijai – spėju, NATO mokymų rezultatas). Skeptikais galėtų būti nebent radikalūs pacifistai ir visi Lietuvos priešai, kuriems tokia propaganda kaip peilis į šnipų širdis 🙂

Vaizdo klipo originalas – Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

12 Comments

 1. PRaKEIKSMAS

  Neesu istorikas ir galbūt kaip ir kiekvienam socialiniam moksle čia irgi nėra vienos nuomonės, tačiau dėl “atkurtos” Gedimino laikų karių aprangos, gal tiksliau būtų sakyti “sukurtos”? Nes kiek mano istorijos žinios neša tais laikais nelabokai lietuviai šarvų turėjo, o jei kokius ir turėdavo tai nebent nuvogtus nuo kryžiuočių.
  Iš kitos pusės sukurta ar atkurta, tačiau idėja ir man patinka.
  Beto jei kalbam apie LT kariuomenės propagandą, tai kokios, Liutaurai, mintys apie TV serialą “Garbės kuopa”? Iš esmės jei neklystu pats KAM finansavo ir dar senarijų taisė. O kas gavosi?

 2. Gytis

  “Skeptikais galėtų būti nebent radikalūs pacifistai ir visi Lietuvos priešai, kuriems tokia propaganda kaip peilis į šnipų širdis” norėjau kritikuoti, bet kad jeigu jau parašei…

 3. kostia

  Labai graži reklama, net nesitiki, kad tai sukūrė lietuviai. Žinoma, po banionio ” gėdos kuopos” tai atgaiva sielai. Būčiau 18-inis , eičiau be problemų.

  to PRaKEIKSMAS – prieš Žalgirio mūšį Vytautas liepė savo kariams ( visiems) kairę ranką apsirišti žole ar šiaudais -kad skirtis nuo priešo.
  Kariaudami nelygiuose, pelkėtose vietovėse lietuviams ir nebuvo reiklingi sunkūs šarvai, bet Pečkaičio ” Lietuvos istorijoje” puikiai įrodyta, kad jau 15 amžiuje lietuvių kariuomenėj lygiame lauke nebuvo lygių. Imant lietuviai pralaimėjo tik vieną mūšį – Vorkslos, bet ten daugiau negu 70 proc. lietuvių kariuomenę sudarė lenkai, rusai ir vokiečiai su prancūzais.

 4. Vytenis

  beje, dėl Vorsklos mūšio, tai kiek žinau Vytauto pralaimėjimas buvo pasirinktas tendencingai.. na bet čia jau istorijos niuansai.
  o video labai gražus. (y)

 5. stb

  grazu grazu ,tiesa. bet ar pasinaudotume ginklais jeigu prisieitu? prezidentas garantuotai vel mautu i kokia mexika….:))
  tiesa sakant butu racionalu uzpuolikams leisti pasiauteti kokias pora paru po maximos ir kitokiu “marketu” turta , o jau veliau pradeti galvoti apie pasiprieshinima:)

 6. kostia

  stb – 19 procentų Lietuvos gyventojų eitų Savanoriais ginti Lietuvos. o tai jau 400 000 žmonių. Ir jie ne puls, o ginsis.Tai didelė reikšmė.
  dėl krautuvių tai pritariu:)

 7. PRaKEIKSMAS

  Kiek sužinojau, iš daugiau mažiau patikimų šaltinių, čia ne galutinis šio vaizdo klipo variantas, turėtų būti ne tik muzikinis fonas, bet dar ir įgarsinimas. Bent jau sako, kad geriau bus, o kaip ištikrųjų tikėkimės pamatysim neužilgo.

 8. Liutauras

  PRaKEIKSMAS, dėl šarvų – teisinga kostios replika. dėl “Garbės kuopos” – labai retai žiūriu TV, neturiu laiko. keletą minučių mačiau – sakyčiau, blynas su svilėsiais. bet tai nepaneigia principo, jog kryptis gera

  Gyti, argumentuota kritika visada į naudą – rėžk!

  Vyteni, “tendencingai”? ką tai reiškia. nesu skaitęs šaltinių, kurie nesutiktų, jog tai didžiausia Vytauto klaida per visą gyvenimą

  stb’ai, kostia – nors “Vilniaus prekyba” ir neturi garbės jausmo, tačiau tuo remtis ir juos plėšti – lygiai taip pat žema

  PRaKEIKSMAS, laukiam laukiam 🙂

 9. kostia

  Liutaurai, tu blogai supratai mano mintį – duot galimam priešui pasiaust vp krautuvėse. nejau mane saną kareivį laikai už marodierių:)?

 10. Liutauras

  kostia, aš bijau, kad VP berniukai, vos tik maskoliai peržengtų LT sieną, padarytų super-akciją ir apdalintų juos visus nemokamais prizais, tai maskoliai užmirštų ko atėję 🙂

  bet aš čia toks optimistas nuo gero savaitgalio oro 🙂

 11. Tadas

  Oho, vos nepaspringau. Ir kuris gi tarpsnis tau yra mylimiausias? Gal gali paaiskint uz ka tu ta Lietuvos istorija myli? Myli faktu visuma ir tiek?

 12. Liutauras

  Tadai, mano mėgstamiausias yra laikotarpis nuo XV pabaigos (karų su Maskva pradžios) iki XVII pabaigos (pilietinių karų – LDK didikų karų)

  LDK istorija – tai puikus pavyzdys, kad blankioje geopolitinėje situacijoje (XII-XIII amžiai) galima rasti kelių į viršų (beje, labai panašūs buvo pirmieji XX amžiaus dešimtmečiai, tik kitu mastu ir apimtimi)

  faktai kaip tik nėra įdomūs. žmonės ir jų mintys yra tai, kas “veža”. siūlau paskaityti Henryk’o Wisner’io “Jonušas Radvila” ir Valerijono Meištavičiaus “Pašnekesius apie laikus ir žmones” (www.blogas.lt/liutauras/206415)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *