XXI a. kasdienybės dienoraštis

Novatoriai Lietuvos žurnalistikoje

Nmedia2007Vakar Vilniaus mažajame teatre „Nokia Lietuva“ surengė baigiamąjį žurnalistų ir žiniasklaidos priemonių apdovanojimų „Nmedia 2007“ renginį.

Kartu su Arnoldu ir Artūru kaip Lietuvos blogerių konferencijos 2007 iniciatoriai buvome pateikę 2 paraiškas interneto žiniasklaidos kategorijoje (už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje – konferenciją organizuojant ir jungiant bloge www.blogas.lt/konferencija bei už novatoriškumą vadovaujant visuomenės informavimo priemonei – konferencijos forma apjungiant nepriklausomus blogerius, virtualiomis priemonėmis diskutuojant, ruošiant turinį ir pačią konferenciją vėliau pateikiant vaizdais youtube.com ir pan.).

Vertinimo komisijoje dirbo: Audrys Antanaitis (Žinių radijas), Teklė Mačiulienė (Lietuvos žurnalistų sąjungos kūrybinių konkursų vertinimo komisijos narė ir pirmininkė), Ernestas Parulskis (www.balsas.lt), Dainius Radzevičius (Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas), Jonas Staselis (Spaudos fotografų klubo prezidentas), Raivara Šemetulskytė („Nokia Lietuva“ rinkodaros vadovė), Skirmantas Valiulis (televizijos, kino kritikas), Henrikas Vaitiekūnas (ilgametis TV laidų autorius ir vedėjas, dabar Seimo narys), Vaiva Žukienė (Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondo Tarybos pirmininko pavaduotoja).

Komisijos kompetencija nėra pagrindo abejoti – daugelis iš jų tikrai turi didelę patirtį įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Kiek atmintis leidžia, bandau prisiminti laimėtojus…

Spauda

Už žurnalisto novatorišką kūrybinį sprendimą:

 • Natalija Mogučaja (Vakarų ekspresas) – reportažų ciklas apie svorio metimą (30 kg);

Už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje:

 • Toma Jonuškaitė (Versus) – už straipsnį apie skype.

Už novatoriškumą vadovaujant visuomenės informavimo priemonei :

 • (Pajūrio naujienos) – už Vakarų Lietuvos mažų leidinių kooperaciją ir spaustuvės įsteigimą;

Specialus komisijos prizas Tomai Jonuškaitei už skype panaudojimą, darant vadovų interviu.

Internetas

Už žurnalisto novatorišką kūrybinį sprendimą – nenominuota.

Už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje:

 • … (lrt.lt) – už podcast‘ų įdiegimą;
 • Aurimas Račiukaitis (lrytas.lt) – už videoreportažų įdiegimą;
 • Mindaugas Nastaravičius (lrt.lt) – už didelį paslaugų spektrą.

Už novatoriškumą vadovaujant visuomenės informavimo priemonei :

 • Ričardas Baltaduonis (lrytas.lt) – už novatorišką vadovavimą;
 • Lietuvos blogerių konferencija 2007 (Artūras Olšauskas, Arnoldas Rogoznyj, Liutauras Ulevičius).

Radijas

Už žurnalisto novatorišką kūrybinį sprendimą – nenominuota.

Už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje – nenominuota.

Už novatoriškumą vadovaujant visuomenės informavimo priemonei :

 • Darius Užkuraitis (Opus3) – už novatorišką vadovavimą;

Televizija

Už žurnalisto novatorišką kūrybinį sprendimą – nenominuota.

Už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje:

 • … (BTV) – už interneto ryšio panaudojimą reportažų perdavimui;
 • Edmundas Jakilaitis (www.sp.lt) – už 100sek naujienas „Omni SufrPort“;
 • … (LNK) – už 3G technologijos panaudojimą tiesioginiams reportažams.

Už novatoriškumą vadovaujant visuomenės informavimo priemonei :

 • Marius Veselis (MTV) – už novatorišką vadovavimą.

Novatoriškiausias žurnalistasNatalija Mogučaja už tą patį svorio metimo aprašymą.

Šalia apdovanojimų…

Renginys tikrai pavyko – viską organizavo „Nokia“ (pristatinėdama naujausią produktą – Nokia N95 8Gb), tad nepagailėta pinigėlių ir aplinkai, ir turiniui. Renginį vedė Rolandas Maskoliūnas su Lavija Šurnaite, grojo „Electric Ladies“, dainavo Vaidas Baumila su merginomis, o ir dalyvių bei svečių buvo pakankamai.

Vertinant nominacijas – iš 13 apdovanojimų įteikti tik 9, nes kitose srityse nebuvo naujovių?! Galima būtų pagraudenti, kad Lietuvos tinklaraštininkai nėra novatoriški, tačiau, spėju, tai tik dar vienas klasikinis pavyzdys, jog tradicinė žiniasklaida mūsų bijo 🙂

Mano manymu, iš nominuotų pagrindinio apdovanojimo nusipelnė Toma Jonuškaitė – drąsus skype panaudojimas iš tiesų vertas pagyrimo. Tuo tarpu Natalijos Mogučajos eksperimentas įdomus, tačiau tokių istorijų Lietuvos tinklaraščiuose – apstu. Jeigu komisija tokių nematė, tai tegu perskaito šį – jis tikrai drąsesnis, besitęsiantis ilgesnį laiko tarpą ir įdomesnis. Tikrai verta pagirti lrytas.lt už videoreportažus, tačiau podcast‘ai lrt.lt ir ziniur.lt ne mažiau vertingi (Žinių radijas tikrai turėjo būti ir laimėti radijo kategorijoje, bet gal pats Audrys Antanaitis tą užblokavo?), o, mano asmeniniu vertinimu, apima žymiai daugiau informacijos bei yra vartotojams patogesni. Aišku, Marius su savo nerimstančiu noru tobulėti tikrai vertas pagyrimo.

Suma sumarum – gražus renginys, lauksim kitų metų!

P.S. lrytas.lt pasakojimo tekstas ir vaizdas, mtv.lt.

10 Comments

 1. Natalija

  Ačiū, Liutaurai, už nuoširdį įvertinimą:) Įlindau ten, kur buvo nuoroda į “drąsesnį, įdomesnį” dienoraštį. Nebūsiu tokia visagalė kritikė kaip jūs, gerbiamasai – kūrybinio darbo vertinimai vieno žmogaus manymu visada būna velniškai subjektyvūs, palyginti su būriu. Sėkmės ir gerų artėjančių švenčių.

 2. liutaurasu

  Natalija, turiu tą subjektyvumo silpnybę 😉 ar planuojate sukurti savo tinklaraštį?

 3. Paulius

  Nežinau, ar šitą eksperimentą galima vadinti novatorišku.. Kad kūrybiškas – pritariu, bet man asmeniškai jame inovacijos trūko.

 4. Natalija

  Na, vyrai aš čia užsukai ne ką nors įrodinėti ar teisintis:))))) Jeigu kompetetinga komisija taip nusprendė, vadinasi, nėra apie ką diskutuoti – juk ne pati apsiskelbiau nuostabiausiąja:))))))
  Pauliau, novatoriškumas eksperimento ne dienoraštinėje formoje, o tiksle bei bandyme savo pavyzdžiu spręsti gają visuomenės problemą – anstvorio bėdas ir atlikti tam tikrą socialinę funkciją.
  Prieš 8 mėn. net neįsivaizdavau, kiek daug žmonių kamuoja ši bėda ir bandoma su ja kautis tyliai ir dažniausiai nesėkmingai, nes recepto tiesiog niekas neduoda.
  Dabar preliminariais duomenimis dienoraščiai paskatino mesti svorį šimtus žmonių. Pirmasis bendras rezultatas – minus viena tona. Manau, tai jeigu ne novatoriška, tai bent įspūdinga…
  Liutaurui: kas dėl tinklaraiščio savo, tai nematau kol kas reikalo. Nors skaitytojai ragina knygą rašyti ir tai kuklinuosi bei spyriuojuosi. Nejaučiu turėdama tiek vidinės brandos… 🙂

 5. liutaurasu

  Pauliau, pritariu

  Natalija, Jūsų istorija tikrai vertinga – manyčiau, tie patys dienoraščių įrašai puikiai tinka kaip pradinė knygos medžiaga, tik reikia truputį padirbėti prie jų formos ir apjungimo.

 6. Paulius

  Su tuo Jus ir sveikinu, Natalija! Bet man vis tiek trūksta novatoriškumo… Man toks projektas labiau ATA konkurse “Ad rem”, kažkur prie socialinės publicistikos, bet ne konkurse, kuriame varžomasi novatoriškumu.

 7. Natalija

  Pauliui: jūs turite teisę turėti savo nuomonę. Kaip ir aš. Mano dabar rūpestis – kur išleisti 3000 lt novatoriško žurnalisto prizą:)))

 8. Paulius

  Svarbu išleisti prasmingai 😉

 9. Dainius Radzevičius

  Pavėluotas komentaras,
  tačiau ne visi įvertinti todėl, kad kai kurių tiesiog niekas nepristatė. o šiaip, daug tieosos buvo neskiriant nominacijų pasajkyti paprastą dalyką – radijo žurnalistikoje ir interneto žurnalistikoje 2007 metais nebuvo nieko naujo. Buvo daug technologinių sprendimų ir kitų gražių dalykų. Bet žurnalistikoje. Ogal buvo?

 10. Liutauras

  Dainiau, o aš maniau, kad problema buvo pasyvioje registracijoje. nes daug žinau neblogų pavyzdžių, bet jų autoriai tiesiog neaplikavo ir todėl nebuvo pastebėti. ar komisija pati atkreipė dėmesį į kurį nors reiškinį?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *