XXI a. kasdienybės dienoraštis

Kelias karuose: prasminga akcija?!

Elektroniniu paštu gavau žinutę:

Vidury baltos dienos miestelio centre su draugais
lenktyniavusio policininko partrenktų ir mirtinai sužalotų trijų berniukų
gedintį Aleksandrijos miestelį penktadienio vakarą nušvies žvakių šviesa.
Solidarumo akcija bus rengiama ir visoje Lietuvoje.

 
SIANDIENA kviečiame visus miestus prisijungti prie solidarumo
akcijos.


19:00 kiekviename mieste prie Vyriausiojo Policijos Komisariato(VPK)
susirinkti ir uždegti žvakutes ir taip pagerbti žuvusiuosius bei jų artimuosius,
ir parodyti dėmesį bei užkirsti kelią kitoms panašioms
nelaimėms.
Vilniuje renkamės: Vilniaus VPK , Birželio 23-iosios
g.


Kaune renkamės: Kauno VPK , Vytauto pr. 91 arba Laisvės
alėjoje.


Panevėžyje renkamės: Panevėžio VPK, Tulpių g.
60


Klaipėdoje renkamės: Klaipedos VPK Juros 1a.


Mažeikiuose
renkamės: Mažeikių PK, Gamyklos g. 36

Esu skeptikas. Nors akcija tikrai atkreips sąžiningų policininkų dėmesį, nors dalis „svyruojančiųjų“ kitą kartą pamąstys, tačiau tai tikrai nepanaikins pamatinių karo keliuose priežasčių – pernelyg lengvai įgyjamų transporto priemonių ir pernelyg didelio piliečių pasitikėjimo savo vairavimo įgūdžiais.

O kaltieji visada turi būti baudžiami. Kaip probacijos ir kitų alternatyvių poveikio priemonių šalininkas (mano dar 1999 metais rašytas kursinis darbas „Probacija pagal užsienio šalių baudžiamuosius įstatymus“) norėčiau, kad bauda būtų simbolinė ir vieša, nei radikali ir neturinti jokios prasmės.

7 Comments

 1. kostia

  Gerbiamasai Liutaurai, yra vienas vaistas,kuris išgydis akimirksniu visą supuvusią VRM, teisingumo ministerijoas ar politinę sistemą – penitencinės sitemos pakoregavimas, ble panaikintų Sniego g. zoną, ble visus mentus, prokurorus, teisėjus , muitininkus į bendrą zoną, va tada tai butų teisingumas, ir per mėnesį mentai taptų Policininkais, ir nebetavarytų per tardymus, teisėjai taptų Teisėjais ir tt., o politikai – tikrai liaudies išrinkataisiais, valdininkai- laiudies tarnai….ir tt
  O dabar tie ožiai gali daryti bet kokius nusikaltimus, nes žino,kad blogiausiu atveju jie atsedės buvusioj maloletkų zonoj šiltnamio sąlygomis, iš kurios išeis jei ne ant polovinkės, tai ant 1/3.
  dar kartą patvirtinisu, px. karas karui keliuse, px. mentam tos akcijos, bet kai kiekvienas iš dvąsinių urodų žinos, kad jeigu jis sės, ir ten pat sutiks savo " klientūrą', patikėkit, viskas radiklaiai pasikeis. Juk žinia – mentai kieti 5 ant vieno……
  Tokia praktika – bendros zonos egzistuoja beveik visuose demokratinių šalių penitarinėse sistemose.

 2. Кеstas G

  geras, o ash gavau persiusta laishka, kad "rytoj" reikia rinktis 🙂

  tokios akcijos nieko nepasieks, reikia kalti ish peties tiesiai ten, kur skauda, kad keliu policija dirbtu darbus ir prevencija pagal visuomenes saugumo prioritetus, o ne sedetu "zhuvingose" vietose ir darytu pinigeli, reikia visuomeneje kurti nepakantuma visiems girtiems ir naglai vazinejantiems, nesvarbu policininkas jis ar gydytojas.

  Kol VRM ministras tesia i asmeni panashu kara su Grigaravichium, nieko gero nebus

 3. mar2tynas

  Aš būčiau už mašinų konfiskavimą. Taip pat reikia rūpintis alkoholizmo problema (apskritai, ne tik vairuotojų girtumu).

  O kaip įskiepyti atsakomybę probleminiams vairuotojams tai…neįsivaizduoju. Gal pirma pareigūnai turėtų elgtis atsakingiau ir neimti kyšiu iš girtų… Deje, ne taip lengva visą tai pakeisti.

 4. Simas

  Kokiu masinu konfiskavima? Ar tu, is kuriu po avarijos nieko nebeliko? jo, tai jau tikrai rimta bausme…

 5. stb

  ko jus cia kaip banda uzsipuolete ta policija? 🙂 proga pasitaike? visokiu zmoniu ten buvo ir bus kaip ir visur… o kad 20 meciai pusdurniai girti ir bet teisiu per pusmeti padare kruvas lavonu pamirshome? as kartu ir uz drastishkas priemones kaip kalejimas ir uz viesha paskelbima kaip siule liu. ir prie ko cia bendras kalejimas su savo pidarishka tvarka??? kalejimas turi ir buti kalejimas VISIEMS, be narkatos ,pideru, mordasnukiu vierxu kaip henyte ir t.t. ir tai yra is fantastikos srities. taigi belieka tik ramiai susivaldyti, kai shalia taves kelyje pralekia pusdurnis s"scumaxeris" ,lekdamas pats nezino kur, ir elgtis keik imanoma kulturingai

 6. Anonymous

  policininkas užsipuolamas todėl, kad tokie ereliai jaučiasi nebaudžiami lakstyt kur nori, kiek nori, kada nori ir kaip nori. nes žino, kad juos vistiek daugiau mažiau "išsuks". eilinis žmogelis taip prisidirbęs būtų sumaišytas su žemėm.

 7. Kestas G.

  Lietuvos piliechiu pox&^*zmo akivaizdoje manau, kad suveiktu tik JAV pritaikyta "zero tolerance" strategija – jokio pakantumo pazheidejams, dideles ir skausmingos baudos, kurios taikomos visiems be ishimtiniu atveju, "slaptieji pirkejai", kurie tikrina policininku sazininguma ir nesaziningiems uzhkerta bet koki kelia i vidaus reikalu sistema

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *