XXI a. kasdienybės dienoraštis

Lietuvos elitas, 30 tūkst. žmonių

Rašo vz.lt:

Daugiau nei 5.000 Lt per mėnesį prieš mokesčius iš darbo santykių gavusių asmenų pernai daugėjo 48%: nuo 20.168 užpernai iki 29.921 pernai.

Idant šiam elitui nepriklausau, galvoju.. 30 tūkst. žmonių jau yra rimta govėda. Yra kam pirkti akropoliuose, naujų automobilių salonuose ar ilsėtis Nidoje pastatytuose boteliuose..

Tačiau kaip gyvena likę 97 procentai bendrapiliečių? Nejaugi tik tuščiomis viltimis? Kažkodėl tokie faktai man kelia natūralų jausmą, jog širdies gilumoje likęs tikėjimas komunizmu (ar bent jo atmaina – socializmu) yra teisingesnio kelio nuoroda. Ypač, jeigu mylime savo artimą ir sekame pirmųjų komunistų, dabar save krikščionimis vadinančių, taku.

13 Comments

 1. Paulius

  Tai govėdai, kiek suprantu, SocDemai ir nori progresinius mokesčius įvest.

 2. Anonymous

  yra dar ir kita "goveda", pasiimanti ne maziau 50.000 Lt per menesi….:)

  kaip ir nepavydziu ,bet kur vienas pasiima ,kitam ,ziurek ,ir pritruksta…

  beje nemanau kad tai elitas tikraja to zodzio prasme, burzujai -tai tikrai:)

 3. vytauc

  Liutaurai, kaip VL turėtojas, turėtum išmanyti, kad pajamų būna visokių ir jų išgryninimo variantų taip pat. Manau imant realias, o ne VMI matomas pajamas, tie 50k būtų maksimum pusė, realiai uždirbančių 5k+ pinigų.

 4. vytauc

  atsiprašau- 30k.

 5. liutauras

  tamstos skvarbi akis 🙂 tikrai taip, visa skaičių magija slepiasi už "prieš mokesčius iš darbo santykių gavusių". kitaip tariant, tai yra >1k EUR po mokesčių gaunantys pagal darbo sutartį. nei autorinės, nei verslo liudijimai, nei individualios veiklos, nei dar kitos rūšys čia tikrai nepatenka. ir tikrai nepatenka visi nelegalai (pavyzdžiui, automobilių "perekupai"). kiek tokių? nežinau, bet tikrai daug. vieša paslaptis, kad mažiausias tolimųjų reisų vairuotojas "atlyginimas" yra 4-5k litų "į rankas" (nes mokesčių vargu ar ten apskritai būna 🙂

  šia tema artimiausiomis dienomis vz.lt turėtų paspausdint vieną mano komentarą 🙂 tik akcentus žiūrėjau truputį į kitą pusę

 6. Lyras

  🙂 faktas, kad tai tik oficialus skaiciai. cia kaip teorija ir praktika, kurie dazniausiai vienos kito smarkiai skiriasi.

  svarbiausia, kad panasus skaiciai dazniausiai tampa manipuliavimo irankiu, siekiant sustiprinti savo teigiamas pozicijas pries nelabai intelektualius piliecius.

 7. Chionsas

  o nuo kada 1K eurų per mėnesį jau yra "elitas"? =)

  man rodos, riba turėtų būti bent dvigubai aukščiau..

 8. Petras

  Aha, man irgi atrodė ganėtinai mažas skaičius. Bet čia gal dėl to, jog dauguma kolegų (tame tarpe ir aš) panašiai ar daugiau uždirbame 😉

 9. Mindaugas

  O tu pažvelk į tuos 1 kEUR kaip į injekciją į šeimos biudžetą. Kokia tikimybė, jog ir antrasis sutuoktinis (sugyventinis) gauna tuos >1 kEUR? Manau tokių "buožiškų" šeimų bus geriausiu atveju 10000. O ir 7000 Lt pajamos šeimai nėra stebuklas – nukirpk pora tūkstantėlių buto paskolai, komunaliniams, maistui, drabužiams, bei milijonui kitų smulkmenų, atidėk atostogoms 4000 lt per metus (jei su vaikais, tai 6000), ir už likutį butelio Nidoje aniekaip neįsigysi. Prabanga nekvepia, tiesiog normaliu vartojimu. O į naują mašiną turėtų būti žiūrima kaip į normalų reiškinį, o ne prabangos dalyką, aišku jei tai ne MB/Lexus/Infinity.

 10. Anonymous

  taip taip…

  naujas auto, naujas NK , naujas foto/audio/video ,nauja jachtike , juk tai yra normalu:)

  na, o jeigu dar turi pora nauju meiluziu tai ir 2K EU jau nebepinigas:)

 11. bruno

  jei 30.000 zmoniu = 3 proc lietuvos gyventoju, tai ziuriu, kad busim ishmire jau tuoj. ar tu cia skaiciavai dirbancius zmones?

  be to, matematika butu kitokia – tai yra 1% (nuo 3milijonu). aisku, zmoniu, gyvenanciu is tu pinigu susidaro daugiau (gal cia ir yra tavo skaiciavimas – viena zmona ir vienas vaikas, neskaiciuojant meiluziu)?

 12. liutauras

  iš tiesų (http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=1292), akivaizdžiai suklydau laikydamas, kad Lietuvoje algą gauna 1 mln. – tas skaičius ~2 mln., tai reiškia situacija per pusę dar net blogesnė!

 13. liutauras

  Pauliau, ne, jie kalba, kad nori sumažinti mokesčio dydį mažai uždirbantiems

  stabmeldy, tai ekonomikos elitas (šalia akademinio, karinio, valdžios, religinio, visuomeninio)

  Lyrai, taip, yra teisybė, melas ir statistika. jeigu nemoki skaityti statistinių duomenų, tai tikrai lengva apgauti

  Chionsai, tiesiog tokią statistiką turiu, kuri pasirodė verta dėmesio. o 5k Lt prieš mokesčius ~= 1k EUR

  Petrai, sveikinu – esmi ekonominio elito dalis! kiek % savo pajamų paaukoji labdarai?

  Mindaugai, iš esmės sutinku. tačiau klausimo esmė lieka – o kaip gyvena ta likusi visuomenės dalis, kuriems net ir tokia atlyginimo riba yra nepasiekta?

  stabmeldy (2), kai prisimenu, kad pirmam kurse per mėnesį uždirbdavau 400 Lt ir jaučiausi neturįs kur dėti pinigų, tai dabar tikrai galiu įsivaizduot kad ir su 10k/mėn. biudžetu gali būti situacija, kai jų per mažai. ypač jeigu mėgsti gyventi skolon ir galvoji, kad pajamų lygis tik augs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *