XXI a. kasdienybės dienoraštis

kiek MES turėtume uždirbti?

Anot „Gyvenk ir dirbk Lietuvoje“, turintys „auksines“ rankas, gali tikėtis:

 • mūrininkas – iki 8000 Lt;
 • suvirintojas – iki 6000 Lt;
 • vairuotojas – iki 7000 Lt;
 • dažytojas – iki 8600 Lt.

Tarkim, nesam „patys patys“, prisitaikom koeficientą 2/3. Gaunam, kad per mėnesį banko sąskaita turėtų papilnėti 5733 Lt. Tarkim, per mėnesį statybininkai dirba kokias 22 dienas. Tai reiškia, kad per dieną uždirba 260 Lt. Pažymėsiu, kad čia atlyginimas, tai reiškia, kad darbdavys generuoja gerokai didesnes pajamos, iš kurių padengia išlaidas (kuras, darbo rūbai, įrankiai, mokesčiai ir pan.).

Ką tai turi bendro su informacijos vadyba, komunikacija ar ryšiais su visuomene?

Esu tikras, kad net skaičiuojant „į rankas“ tokios dienos pajamos mūsų specialybės piliečiams – retas atvejis. O juk mūsų cechuose sąnaudos žymiai mažesnės, todėl akivaizdu, kad pajamingumas ir pelno marža ryškiai per maža.

Tada, kai proftechnines baigę ir dažnai alkoholiu piktnaudžiauti nevengiantys piliečiai uždirba daugiau nei MES, besitenkinantys baltomis apykaklėmis, bet jas gavę ne po vienerių metų studijų, galimi du sprendiniai:

 • pasirenkam neakivaizdines statybos studijas arba tiesiog proftechninės elektriko specialybę, sudarom spec. programą ir pabaigiam per metus ar keletą mėnesių;
 • ženkliai ir visoje rinkoje tuo pat metu keliam dabartinių darbų įkainius (alio! kas čia kūrė asociaciją? vienas iš pirmųjų darbų, IMHO, būtų kartelinis susitarimas).

7 Comments

 1. forMatas

  Visiškai sutinku, kad tokia atlyginimų poliarizacija yra nenormali. Tik aš už tai, kad kuo greičiau ir kitiems tiek mokėtu, nes kaip mano tėtis (buvęs statybininkas) sako: reik geros sveikatos, kad galėtum dirbti tiek ir tokiom sąlygom kaip statybininkai ir žinoma, kad galėtum tiek išgerti, kiek jie geria:) Tai kažkaip man ir negaila jiems tokių algų:)

 2. Lyras

  pirmiausia, tai cia yra lengva propaganda. statybininkai gauna daug, bet tikrai ne tiek. antra, tai yra laikina ir jie uzdirbs tiek kiek mes arba daugiau kuri laika. toks jau tas rinkos mechanizmas, kolkas musu daugiau nei ju ir jie tuo naudojasi.

 3. Lukas

  Tai ka Liutauras pradeda skustis, kad atlyginimas jam mazas? tu gi sedi sau siltai prie kompo ofise, o ne zvarbioj pugoj namus statai, palygink savo darbo salygas ir tu statybininku, murininku. ..Dirbi sau 8h per diena, o neari kaip jie po 14h. Ir darba dirbi nefizini, ir neturi traumu, kurias patiria jie.

  Ir siaip neverk, kad gyvenimas blogas

 4. Andrius

  oj nepatinka man tokie isvedziojimai. vat ir dabar per telika kazkokia moteriske aiskina bicui, kad jeigu jis butu geras plyteliu klojejas, tai galetu cia usdirbti tiek pat, kiek ir siuo metu nugara lenkdamas Vokietijoj. 8 tukst. litu gaunantis statybininkas yra tapes naujuoju politiku argumentu ir matomai ginklu kovoje pries emigracija. Bet kalbeti tokiais faktais tolygu pateikti zmogaus apibudinima remiantis Giuneso rekordu knyga. Tereikia paziureti i vidutini atlyginima, kuris Vilniuj berods siekia 1300 ir bendra situacija atrodo kur kas prasciau, nei noretusi.

 5. Draugishkas

  ko vertas vargsas vadybininkas dirbantis PROTINI darba, i kuri investavo per 7 metus aukstojoje su 2000 lt?

 6. Anonymous

  Pigi propoganda. Manau, pats puikiai tai supranti

 7. liutauras

  forMatai, algų ir man negaila, tai tiesiog nuoroda, kad MES turėtume atitinkamai reaguoti

  Lyrai, bet juk ir mes turime įrankius, kurie padėtų ir mums patiems, nemanai?

  Lukai, aš matau, kad galėtume gyventi geriau. Kodėl negaliu ginti savo interesų? Aš kaip tik matau, kad gerai, kad žmonės tiek uždirba, tai ir sakau, kad ir MES turėtume tiek uždirbti 🙂 o pinigų visada per mažai, nepažįstu tokių, kurie tam nepritartų 🙂

  Andriau, tikrai turiu draugų ir pažįstamų, dirbančių statybose. 1300 gauna pasirašyti nemokantis kaimietis, kuris nenori važiuoti į darbą daugiau nei 2 km nuo savo kiemo.

  Draugishke, jeigu už tiek dirba, tai tiek ir vertas 🙂

  Anonymous'e, kiekviena interesų grupė savo argumentus gina propagandos priemonėmis. Mielai laukčiau bent vieno pavyzdžio, kad yra kitaip 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *