XXI a. kasdienybės dienoraštis

Provincija be ryšio (interneto).. ar RAIN'as padės?

Prieš apytiksliai mėnesį savo blogą pajungiau į „Google Analytics“. Rezultatas vienareikšmiškas – internetu Lietuvoje naudojasi Vilnius ir truputį Kaunas. Kitur… nebent galima viltis, kad kitos apskritys ravi braškes ar bulves..

O optimistai iš TNS sako, kad per šešis mėnesius internetu naudojosi 33,7 proc. gyventojų. O „gemiusAudience“ suskaičiavo net 879 097 „gyvas dūšias“.

Kažkur skaičiai nesueina. Net jei ir įmanoma juos gretint, baisiausia yra tai, jog Vilniaus ir Kauno apskrityse net 90 proc. lietuviškojo interneto naršytojų. Tai ne tik skambutis reklamdaviams, bet kur kas svarbesnis skambutis ateičiai – regionai pasmerkti skaitmeninei atskirčiai…

P.S. tikėkimės, kad čia kur nors nesuveikia technika arba „Google Analytics“ maišo mūsų regionus

9 Comments

 1. Chionsas

  Dauguma (ypač iš atokesnių kampelių) naudojasi zebra, o Google turbūt juos skaičiuoja prie Vilniaus. Tai tik mano spėjimas, besiremiantis tuo, jog zebros vartotojų lokacijos techniškai beveik neįmanoma nustatyti.

  Siūlyčiau pasidaryti nuosavą statistiką pagal hostus – tuomet aiškiau matysis didieji provideriai.

 2. liutauras

  pagal "Google" duomenis, Teo vartotojų (t.y. ir Zebros, ir kitų) sudaro 35,99% lankytojų. Taigi, net jei pusę zebrininkų "atiduosim" regionams – vis tiek vaizdelis prastokas..

 3. zudykreklama

  Manau, kad tavo tyrimas be visa ko yra labai subjektyvus. Nes tai tik tavo blogas. Jis yra teminis galbūt labiausiai įdomus jaunesnio amžiaus dirbantiesms – studijuojantiems žmonėms, o Vilniuj tokių daugiausia. Tarkim aš tikiu, kad jei delfi.lt atskleistų savo statistiką, tai ji būtų pakankamai normali.

  Nemanai taip?

 4. zudykreklama

  Kitaip tariant ne visiems kaimiečiams įdomus tavo blogas. Pvz mano bloge lankytojų iš Vilniaus apskr. – 85 proc. Bet statistika visada meluoja.

 5. liutauras

  iš tiesų pritarčiau, kad blogas nišinis, tačiau remiantis ta pačia logika gautųsi, kad dirbantis-studijuojantis jaunimas Lietuvoje egzistuoja tik Vilniuje ir Kaune? jeigu tai teisybė, tai ką – visi kiti tik geria ir antru galu rūpinasi?

  Dėl delfi.lt statistikos jau užklausiau Monikos – jeigu atskleis, bus labai įdomūs duomenys

  Beje, o kaip /kurviktoras, /zudykreklama lankytojų geografija? Ar G.A. ten dar nepajungei?

 6. zudykreklama

  /kurviktoras manęs nedomina, o /zudykreklama – dar prasčiau nei pas tave. Nelabai tikiu statistikos tikslumu, bet skaičiai maždaug tokie: 84 proc vilniaus apskr. 🙂

 7. soffi

  pasukim klausima kitu kampu: o kas is kitu apskriciu gali blog'uose lankytis? esu is vadinamosios provincijos. is 25 ex klasioku tik 3 po studiju grizo i gimtine, visi kiti issibarste po didziuosius miestus. taigi, kaip jus manot, kas provincijoj begyvena, jei niekas nenori i maza miesteli grizti?:)

 8. egle

  Manau, ne tik Zebros bet ir kitu teikeju IP adresai nera skirstomi regioniniu pagrindu, todel Lietuvoj geriau remtis apklausu tipo tyrimais, ta daro Gemius.

 9. Anonymous

  Galbūt kitos apskritys tiesiog visai Blog'ų neskaito? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *