Perka fanatikai

Ryšių su visuomene specialistas, tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius sakė, kad pirkti D.Grybauskaitės portretą už 100 eurų – nerealu, tačiau tikrai atsirastų tokių, kurie sutiktų už tokį paveikslą sumokėti 5 ar 10 eurų.

„Grybauskaitės palaikymas visuomenėje šiuo metu vis dar pakankamai didelis. Palaikymas yra, kai kurie iš tų žmonių yra fanatikai. Tai tie fanatikai, aišku, pirks. Kodėl gi ne?“, – kalbėjo L. Ulevičius.

Tiesa, L. Ulevičius suabejojo, ar D. Grybauskaitės ir kitų politikų portretus perka kolekcininkai. Jis mano, kad tokie paveikslai galbūt labiau reikalingi valstybinės įstaigoms, nei paprastiems žmonėms.

„Galbūt labiau valstybinės įstaigos juos perka. Gal jų vadovai ar darbuotojai nori parodyti tam tikrą ištikimybę, palaikymą, vienybę, todėl naudoja būtent tokią priemonę. Man tai kvepia sovietiniu palikimu, įpročiu. Primena tuos laikus, kai kokios nors ministerijos pirmame aukšte kabo visų buvusių ministrų nuotraukos“, – pasakojo ryšių su visuomene specialistas.

Jeigu parduoda, kodėl nepirkti?

Paklausus L. Ulevičiaus, kodėl reikėtų pirkti portretus iš Kinijos, o ne Lietuvoje, jis atsakė, kad jei yra perkančių, bus ir parduodančių.

„Jeigu juos parduoda kinai, tai kodėl nesiųsti iš Kinijos? Kinijoje yra daug žmonių, kurie turi daug idėjų, kaip galima pigiai padaryti ir parduoti, tai ir daro. Jeigu kas perka, tai ir siunčia.

Jei Lietuvoje niekas nespausdina, arba žmonės nežino, kad Lietuvoje galima tą patį pasidaryti, tai yra pardavėjo sumanumo klausimas ir jį reikėtų tik pagirti“, – sakė L. Ulevičius.

Tiesa, jis suabejojo, kad tokių portretų pardavimai gali būti dideli – daugiausia kokie penki vienetai.

L. Ulevičius taip pat nemano, kad Lietuvos politikų portretai gali sulaukti paklausos už Lietuvos ribų, net jei juos ir siunčia iš Kinijos: „Jei tai būtų tarptautinės įžymybės, tarkim, sportininkai, menininkai, tai jie tikrai gali sulaukti dėmesio. Tačiau iš Lietuvos politikų to nereikėtų tikėtis. Nebent D. Grybauskaitė, kuri šiuo metu yra žinoma tokiose srityse kaip lygybės ir moterų teisių klausimai“, – kalbėjo ryšių su visuomene specialistas L.Ulevičius

iš lrytas.lt

Visas tekstas – „Tarp kiniškų prekių – ir Lietuvos vadovų portretai už keliasdešimt eurų“.