XXI a. kasdienybės dienoraštis

Kaip Lietuvai sutaupyti bent 1 mlrd. litų 2010 metais?

Šiandien galų gale baigėme derinti pozicijas dėl naujos iniciatyvos Piliečių Santalkos viešųjų finansų grupės darbo fronte. Išsamiai galite paskaityti rašte, o trumpa esmė – visos viešųjų pirkimų procedūros turi būti maksimaliai viešos nuo jų poreikių formulavimo iki įvykdymo ataskaitų.

Pagal Viešųjų pirkimų tarnybos duomenis, 2008 metais Lietuvoje iš viso vyko beveik 10 tūkst. viešųjų pirkimo procedūrų. Bendra jų suma siekė 13,5 mlrd. litų. Vidutiniškai vieno pirkimo kaina siekė apie 1,3 mln. litų. Iš šios sumos tikrai galima rasti kokį 0,001 proc. dalį lėšų ir skirti juos pirkimo viešumui užtikrinti.

Prie pradinės iniciatyvos, kurią Piliečių Santalka sudėliojo kartu su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi, prisijungė Lietuvos žurnalistų sąjunga, Investuotojų forumas, Pilietinės visuomenės institutas ir Tarptautiniai prekybos rūmai „ICC Lietuva“.

Pagrindinės klausimų grupės susijusios su pilno viešųjų pirkimų sąrašo skelbimu, perkančiųjų ir tiekiančių organizacijų analizavimu, pagrindinių fizinių asmenų, sprendžiančių pirkimų lemtį, identifikavimu ir atsakomybės už nustatytus pažeidimus taikymu.

Planuojame, jog iniciatyvos tarpinis taškas – birželio 8 dieną (pirmadienį) planuojamas viešas forumas, kuriame tikimės išgirsti vieną kitą atsakymą. Atsakymų nebuvimas – taip pat būtų puikus atsakymas, jog analizuoti viešųjų pirkimų duomenis nėra kam, vykdyti korupcijos prevenciją automatiškai nėra kam. Todėl manom, jog naujojoje Viešųjų pirkimo įstatymo redakcijoje privalo atsirasti atitinkamos nuostatos, suteiksiančios viešumą ir galimybę analizuoti.

5 Comments

 1. Aivaras

  Šaunuoliai!

 2. Vaidotas

  NE SUTAUPYTI REIKIA, BET UŽDIRBTI- SUKURIANT KOKYBIŠKUS ir ŽMONĖMS REIIKALINGUS PRODUKTUS ir SUTEIKIANT REIKALINGAS ir ĮDOMIAS PASLAUGAS !!!

 3. kostia

  galima sutaupyti ir daugiau. Tik zinoma reikia kitos vyriausybes, seimo ir politines sistemos:)

 4. kostia

  galima sutaupyti ir daugiau. Tik zinoma reikia noro. Ir taupyti ne paprastu zmoniu saskaita.

 5. Pilietis

  Jei tai tau pavyks padaryti, labai dekosiu !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *