XXI a. kasdienybės dienoraštis

Ar Egidijus Šileikis tapo Konstitucinio teismo viltimi?

Faktas kaip blynas – Egidijus Šileikis jau tapo balta varna Lietuvos teisės sistemoje. Dar 2006 metais rašiau, jog be atskirosios nuomonės kaip teisėjų savarankiškumo simbolio Lietuvos teisė neturi galimybių žengti į priekį.

Vakar paaiškėjo, jog Egidijus Šileikis antrą kartą pateikė savo atskirąją nuomonę (pirmą kartą šia teise pasinaudojo praėjusių metų pabaigoje, kai pareiškė kitokią poziciją dėl Konstitucinio teismo nutarimo Elektros energetikos įstatymo 15 straipsnio konstitucingumo požiūriu).

Itin svarbu tai, jog šį kartą atskirojoje nuomonėje prieštaraujama Konstitucinio teismo daugumos sprendimams, esą „Leo LT“ sukūrimas nėra susijęs su rinkos monopolizavimu, o „VST“ pasirinkimas nepažeidžia privataus kapitalo lygiateisiškumo principų.

Teisės profesorius Egidijus Šileikis ne tik tapo balta varna tarp Lietuvos teisininkų. Jis taip pat tapo ir Lietuvos teisės sistemą reprezentuojančio flagmano – Konstitucinio teismo – reformų viltimi. Viltimi, jog teisės sistema pagaliau taps demokratinės valstybės pagalbininke, o ne prieše ir tarybinių mamutų „всё законно“ užuovėja.

3 Comments

  1. Dovydas Sankauskas

    Na, tikekimes, kad Lietuvos pilieciai + Grybauskaite + Sileikis + liberalai kaip nors ta LEO iveiks.

  2. e_griseus

    Nėra didelė naujiena, kad Šileikis geriausias Lietuvos konstitucionalistas, ir tik paskelbus nutarimą reikėjo tikėtis, kad bus jo atskiroji nuomonė. Iš kitos pusės, ką nors pakeisti jis neturės galimybių ir kitose bylose, nes kartu bylas sprendžiantys žiūrės kaip į išsišokėlį, kurį reikia pamokyti “mandagumo”. Galiausiai, Leo yra politinė problema, kurią nedrįstama ar nenorima spręsti. Ar didelis skirtumas, kreipiantis į teismą dėl viešajai tvarkai prieštaraujančio sandorio, reikalavimą grįsti neteisėtai įvertintos valstybės dalies argumentu, o ne dėl neteisėtai parinkto investuotojo argumentu? Kertinis klausimas, kaip su KT nutarimo taikymu atgalios ir kitomis baimėmis; manding, mums nežinomomis.

  3. Joana

    Džiugu, kad E. Šileikis nebijo reikšti savo nuomonės ir kolegų klaidų, tačiau… vienas lauke- ne karys. Apmaudu dėl KT nutarimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *