XXI a. kasdienybės dienoraštis

Sunkmečio proga stabdymą pradedu…

Va taip mano gyvenime atrodo sunkmetis. Paprastai ir suprantamai – išlaidų mažinimas. Matyt, neišvengiamas etapas – tai visų išlaidų būtinumo testas.

Popierinė savaitraščio „Time“ versija sąlyginai nėra brangi – apie 400 Lt metams arba apie 8 Lt už numerį. Palyginus su vietinių turiniu ir kokybe nebūtų ką svarstyti, tačiau be popierinio „Time“ gyventi galima. Nors ir pavėlduodami kokia savaite ar pora, tačiau esmines žinias atkartos pagrindiniai portalai, esminės žinios liks nemokamai pasiekiamos ir www.time.com .

Kokie kiti žingsniai? Klaustukas dėl BNS paslaugų, prastesnio „Teo LT“ interneto ryšio plano galimybė, mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo pakeitimas (klientų pratinimas naudoti skype ir pan. priemones), lengvojo automobilio keitimas viešuoju transportu (kai tai efektyvu), kelionių mažinimas, valgymo kavinėse ir restoranuose mažinimas, drabužių ir aprangos atnaujinimo lėtinimas, maisto ir gėrimų pasirinkimų siaurinimas. Pradžiai užteks, planuose dar kelios sritys.

11 Comments

 1. Ekspertas

  Nu tu ir atviras, čiuvas:)

 2. Vidmantas

  Pvz. mes jau senokai kinoteatrą (kai pabrangino bilietus iš oro) ir valgymą kavinėse pakirpom – tai praktiškai yra greitas būdas sutaupyt

 3. Liutauras

  Eksperte, manai tai itin privatu?

  Vidmantai, o mėnesio gale tai pastebima?

 4. Kestas G.

  30 Lt per menesi aishku irgi pinigai, bet ziurint pagal Pareto taisykle “mesa” aishku ne chia 🙂 Ish mano varpines sminiai kashtai (neskaitant maisto, ant kurio taupyti galima nebent maziau valgant kavinese, daugiau gaminant):
  1) bustas/paskola (komunaliniai)
  2) automobilis + benzas (net jei ir nevaziuoji, lizinga vistiek moketi reikia, nebent atsisakysi ir pirksi pvz., Fiat)
  3) atostogos uzhsienyje (chia ish esmes galima nukirpti, galbut ir verta)

  kokios mintys del shitu kashtu straipsniu?

 5. Liutauras

  Kęstai,
  1) esu nuomos fanas, todėl negaliu nesidžiaugti dabartinėmis tendencijomis būstų rinkoje – sąlygos tik gerėja (išskyrus, aišku, komunalinius, kurių iš esmės pakeista nelabai pavyktų)
  2) taip, čia realiai galima mažinti nebent kintamus kaštus, tačiau fiksuoti vis tiek yra – net jei lizingas nenaudojamas, vyksta moralinis auto senėjimo procesas
  3) šiems metams iš planų išbrauktas punktas tiek dėl realių alternatyvų Lietuvoje buvimo, tiek dėl kitų sumetimų 🙂

 6. seemas

  kadangi proto ribose taupiau ir ne krizes laikais, dabar man tai nieko naujo pvz valgyti darbe atsinestini maista arba vazinejima dazniau dviraciu i darba.
  mintys:

  1. Bustas – nuomotis, deretis del mazesnes kainos.Pats nuoma moku ir nesigailiu. Gal aisku dar nespejau paimti paskolos, bet ir dziaugiuosi kad nespejau… Komunaliniai – metas taupyti. Taskinis apsvietimas, jokiu kompu palikinejimu siunciant mului ar dc++, geriau jau perziuret tai kas parsiusta, nes dazniausiai kaupiama del nieko. Vanduo – ir kaip tetos sako – uzsukite vandeni kai valotes dantis. Kolumbijoje Antanas Mockus net viesai moko kaip praustis taupant 🙂

  2. vilniuje tikrai planuoju kai tik atsils vazineti dviraciu/motoroleriu… Manau kad tai sutaupys daugiau laiko ir pinigu nei ne sunkmecio laikais.

  3. atostogos irgi imanomos. manau kad labiau planuojant ir ieskant pigesniu alternatyvu, kooperuojantis daugiau zmoniu, galima islaikyti tradicijas svetur.

  zodziu isvada: viskas imanoma, tik truputis noro ir neprazusim.

 7. stb

  visai neblogai ta krizine situacija jaunam zmogeliui ,profilaktiskai…kad sparniukai ne taip greit augtu ir snapukai ne tokie astrus butu link “sovietiniu griuvenu”:))

 8. Vidmantas

  Liutaurai, mūsų biudžetas dar gan “studentiškas”, tai mėnesio gale pakankamai jaučiasi. Ypač aktualu ir tie keliasdešimt litų (ar keli šimtai) kai liūto dalį komunalinių pradėjo valgyti mokesčiai šilumininkams

 9. Liutauras

  seemai, pritariu, tik galbūt atkreipčiau dėmesį, jog Kęstučio pastaba dėl “liūto” dalies išlaidų mažinimo yra svarbi – kitaip kartais galime stengtis daug, bet naudos bus mažai

  stb, che che, bus proga, tsakant, pasimatuot raumenis sunkmečio sąlygomis

  Vidmantai, šiais laikais, kai studentai “prastai gyvena”, nes prie bendrabučių per mažos automobilių stovėjimo aikštelės, apibūdinimas “studentiškas” skamba dviprasmiškai 🙂

 10. stb

  na vienas pliusas iskarto jusu naudai: sovietinems griuvenos galima buvo TIK isvaziuoti i sibira statyti BAM-a…dabar galima varyti i visas puses nors ir pas velniobobute:))ir isviso ne piniguose laime ir ne ju kiekyje, pasiziurejus kaip lauru gatve kameromis apibadyta, bijo gi:))

 11. Vidmantas

  Liutaurai, vertinu savo biudžetą studentišku (na gerai, bet kabučių :)) pagal tai, kiek realiai galėčiau uždirbti dabar metęs mokslus su suma, kurią dabar turiu kas mėnesį sąskaitoj vienokiais ar kitokiais būdais.

  O dėl stovėjimo aikštelių prie barakų – tai taip. Šiaip pats nuomojuos butą, tai kieme stovi prastesnės mašinos negu prie barakų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *