XXI a. kasdienybės dienoraštis

Naujoji Vyriausybė prieš individualią veiklą?

Naujieji Metai man kažkodėl siejasi tik su rūpesčiais ir klausimais, kaip ir ką reikia keisti, kad šalia visų krizių į prarają nenugarmėt ir pačiam. Kaip ir daugeliui, man vienas aktualiausių klausimų – kokią teisinę ryšių su visuomene konsultacijų veiklos formą pasirinkti? Praėjusiais metais naudota individuali veikla, atrodo, po socialinio ir sveikatos draudimų mokesčių pakėlimų akivaizdžiai gauna į kaulus prieš tradicinį UAB’o akcininkų apmokestinimą (mano skaičiavimai – XLS byloje ).

Galbūt kažkur padariau klaidą? Nes dabar man peršasi viena nerami mintis – mokestinės aplinkos pakeitimas reiškia tai, jog individualia veikla užsiiminėti tampa visiškai nenaudinga – priklausomai nuo kaštų dalies pajamose skirtumas tarp naudos individualioje veikloje ir UAB’e svyruoja nuo 10 iki 5 proc. pajamų. Tarkim, jeigu pajamos sudaro 5 tūkst. litų, tai skirtumas gali siekti 500 litų, o reik prisimint palankesnes sąlygas registruotis PVM mokėtoju ir jį atgauti iš sąnaudų. Aišku, atsiranda daugiau buhalterijos.

Tačiau neramumas esminis kitur – toks pakeitimas reiškia, jog pavieniai ir nepriklausomi piliečiai, sau užsidirbantys duonai, šiai valdančiajai koalicijai yra mažiau patrauklūs nei formalizuoti UAB’ai…

5 Comments

 1. Vidmantas

  Ar dar kas nors tiki kad valdžia už smulkųjį verslą?

 2. RascalLT

  Man kliūna skaičiavimuose soc.draudimas – juk užsiimant individualia veikla būtina mokėti 1200Lt/metus, o ne 28,5 + 9 proc.

  Jei jau norisi savanoriskai mokėti daugiau SODRAI, tai kodėl šios išlaidos neįtrauktos į UAB’o skaičiavimus? Be to, UAB’as be nei vieno darbuotojo negalimas.

 3. Liutauras

  Vidmantai, kažkodėl dar tikiu, kad Kubiliaus Vyriausybė turi to daugiau, nei senoji 🙂

  RascalLT, pasidomėk teisės aktų pakeitimais, kurie bus taikomi 2009 metams… apie 2008-uosius aš žinau, bet pokyčiai įsigaliojo nuo sausio 1-osios…

 4. egidijus g.

  Individualios veiklos apmokestinimas, neskaičiuojant galimų sąnaudų pagal GPMĮ 18 str., atrodo baisokai. Auditorius Gintaras Juškauskas paskaičiavo, kad susidaro apie 52,5 proc. Bet kiekviena veikla turi sąnaudas, kurias atskaičius procentas mažėja.

 5. Tadas

  Viskas norma, viskas OK.

  Labai norisi pasakyt, kad sie pakeitimai buvo priimti darant “competent salesman” lygio sprendimus, remiantis svaigimais “specialistu”, kuriu mastymas neabejotinai yra stipriai apribotas. Jokiu abejoniu, kad tikro bendro vaizdo tikrai niekas net nebande isivaizduot. Stai susirupino teisininku elitas – smaukst fiksuota sodra (Ir jiems gerai, ir nauju “bestogiu” sunkiai beatsiras ). Pradejo patentininkai bliaut – prasau, teskite veikla. Zinoma uzkrove PSD, bet tai, palygint su pazyma, yra tiktai gelytes. Superpatogu plovimo varianta per NT visgi paliko (3 metai vietoj 10). O del is esmes naikinamos ind. veiklos galime dekoti vargstancioms NT agenturoms bei draudimo bendrovems ir pan., kurios “taupe” varydamos darbuotojus i indv. veikla. Manau buvo “patarta” koalicijai rauti sita blogio sakni is esmes. Stai ir turim ka turim. A, ir dar. Noreciau labai padekoti UAB’ams, kurie turejo galimybe issicashint kazkiek pinigeliu bei mamytems ir o bei taciau tetukams ir ju naujiesiems vaikuciams. Stai nuo kur prasideda “SOliDaRumAs”. Linkiu visiems, tesiantiems individualia veikla pagal pazyma, sekmes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *