XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Nmedia 2008“ – reikalingas, bet tuštokas?

Praėjusiais metais vykusių „Nmedia“ apdovanojimų objektyviai vertinti nelabai galiu dėl to, jog ir pats kartu su Arnoldu ir Artūru buvau nominuotas vienoje iš kategorijų už pirmąją Lietuvos blogerių konferenciją. Tačiau šiais metais iš esmės buvau visiškai pašalinis asmuo, todėl vieną kitą mintį leisiu sau pareikšti.

Ryškiau nei ryšku, jog „Nokia“ nusipelno pliuso už tai, jog artėjant sunkiems laikams investuoja į kokybę (t.y. netiesiogiai skatina daryti geriau ir inovatyviau). Ar koks nors „Omnitel“ skiria apdovanojimus už geriausius mobiliojo interneto projektus? Kažkaip girdėti neteko. Ar „Microsoft“ apdovanoja geriausią moksleivių projektą? Lygtais kažkas vyksta mokytojams, bet nebuvau, vyno negėriau, todėl pagirti negaliu 🙂

Nors šių metų komisija iš tiesų solidi (Balčytienė, Jovaiša, Matelis, Nugaraitė, Radzevičius, Rogoznyj, Staselis, Šemetulskytė, Valiulis), tačiau arba jos rankos buvo surištos, arba savo darbui neskyrė pakankamai dėmesio. Apdovanotieji daugeliu atvejų nuvylė arba buvo pernelyg formalūs:

 • „Sport1“ – TV kanalas apdovanotas už tai, jog tai pirmasis specializuotas sporto kanalas. Ok, bet silpna…
 • lrt.lt – už idėją per LTV transliuoti rytines/dienos meto radijo laidas. Čia inovacija? rūškanas LTV programų vadovės veidas neišdavė džiaugsmo laimėjus…
 • Agnė Gintautaitė už „Media“ skiltį „Verslo žinių“ dienraštyje. Sutinku, pats faktas, jog žiniasklaidai (bent iš dalies, šalia komunikacijos ir rinkodaros) skiriamas dėmesys, jau yra smagus. Tačiau tuo pat metu teigti, jog tai didelė inovacija, nesiryžčiau. Ką tik gavau pastabą – apdovanojimas ne tik už skiltį, bet už tinklaraštininkų kalbinimą bei panaudojimą. Ok, dedam žmogui pliusą 😉
 • lrytas.lt už m.lrytas.lt – ok, galbūt tai pavyzdys, tačiau koks šio projekto naudojimo intensyvumas? kažkaip spėju, jog menkokas
 • Artūras Račas – už tinklaraštį racas.lt. Nėra ką ginčytis 🙂
 • Mano ūkis “ – už idėją kartu su žurnalu išleisti ir skaitomų straipsnių CD. Taip ir įsivaizduoju – aria ūkininkas savo lauką, o traktoriuko kabinoje per CD skamba audio knyga. Gražu. Tik ar apsimoka?
 • kažkas už kažką (tiesiog neatsimenu)

Specialus apdovanojimas skirtas VDU profesorei Rūtai Marcinkevičienei už kalbos žanrų analizę „Žanro ribos ir paribiai “. O pagrindinį novatoriškiausio 2008 metų žurnalisto prizą gavo tas pats Artūras Račas .

Ko man trūko?

Sakyčiau, esminė struktūrinė problema – tai konkurso sąlygose numatytos tik 2 kategorijos „Už žurnalisto novatorišką kūrybinį sprendimą“ ir „Už novatorišką technologijų panaudojimą žiniasklaidoje“. Į kokią sritį tada reikėtų sugrupuoti, pavyzdžiui, Verslo žurnalistų klubo susibūrimą? O kaip priskirti tinklaraščius „DienosDuona “ ar „DievųŽiniasklaida “ (ypač pirmoji buvo tapusi rimtu konkurentu visai šiomis temomis rašančiai žiniasklaidai – tiek dienraščiams, tiek ir naujienų agentūroms)? Manyčiau, šiek tiek nepelnytai nepastebėti Česlovas Iškauskas , Tomas Čyvas , tikrai išskirčiau balsas.lt bandymus į portalą integruoti populiariausių tinklaraštininkų įrašus, taip pat neseniai pasirodžiusią portalo turinio pagrindu leidžiamą „Balsas.lt savaitę “. Galbūt tai tiesiog lietuviško kuklumo ir bijojimo save siūlyti apdovanoti (jeigu niekas nepasiūlo) rezultatas.

Taigi, tobulėti yra kur. Iki kitų metų!

P.S. kaip ir pernai, taip ir šiemet tikrai smagi meninė dalis, pliusas už „balso“ ir „rankų“ idėją, galbūt truputį daugiau tikėjausi iš Žebrausko , tačiau jam reikalavimai visada didesni…

P.P.S. renginio citata. „Mano ūkio“ redaktorė, taip pat Žurnalistikos instituto lektorė, atsiimdama apdovanojimą ir atsakydama, kodėl institute mažai inovacijų: „<…> krizė institutą palietė žymiai anksčiau <…>“.

4 Comments

 1. Kolega

  Kolegės D. Skarbalienės citata reikšminga; reikėtų pridurti: ar iki 2005 buvo Žurnalistikos instuto direktorės pavaduotoja?

 2. Andrius

  alfa.lt senokai publikuoja ivairiu blogeriu irasus ivairiose skiltyse.

  ir blogeriu, ir kolegisku portalu, ir naujienu agenturu, ir televiziju… geras turinys yra geras turinys.

 3. to kolega

  pirma alfa.lt ir yra internetas, tad anokia čia inovacija internete daryti interneto projektus, pvz. – blogerius ar nuorodas į straipsnius (tai vadinčiau patingėjimu dirbti, ne inovacija)
  antra, o alfa.lt kalbina blogerius kaip tam tikros srities specialistus savo publikacijose?

 4. Danguole

  Ačiū, Kolega, kad prisimenate. Deja, ir tada jau buvo …krizė – finansinių išteklių labai labai stigo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *