XXI a. kasdienybės dienoraštis

Lietuviškas „Playboy“ – esu skeptikas

Playbou, LT, USSenai kalbu – nežinau geresnio turinio žurnalo (sorry, Aidai 😉 ) nei „Playboy“. Todėl su nerimu laukiau pirmojo lietuviško blyno. Sako, šiandien jis jau eteryje, t.y. kioskuose – deja, buvau, nėra. Pirmas minusas.

Šiuolaikinės pramogos neįsivaizduojamos be interaktyvios dalies. Bandau www.playboy.lt – šnipštas… Antras minusas.

Kaip praneša gandonešiai, žurnalo komandoje Sigitas Parulskis, Rimas Valeikis, Giedrius Drukteinis, o kapitono tiltelyje – Liudas Dapkus. Sigitą Parulskį skaitau ir gerbiu už savitą stilių, bet tai tikrai nėra „Playboy“ formatas. Rimas Valeikis? Hmmm, „Playboy“ piešinių tradicija itin sena ir ITIN aukšto lygio. Iššūkis – neabejotinas. Giedrius, matyt, labiausiai tinka tradiciniam formatui – čia sutinku ir laukiu bent mažų šedevrų. Apie Liudą Dapkų galiu sakyt tik vieną – nesu girdėjęs… Taigi, skelbiama komanda kol kas pernelyg didelio pasitikėjimo nekelia. Trečias minusas.

O kas fotografai (ok, pats išsikasiau – Gediminas Žilinskas – čia užskaitau, rimta)? Kas stilistai? Kas pirmojo interviu pašnekovas? Nukelčiau kepurę, jei tai būtų pvz. Audrys Juozas Bačkis apie seksualumą. Pirmoji mėnesio mergina? Vien už ją trys minusai. Viršeliui panaudoti bankrutuojančio statybininko žmoną? Drąsu, tačiau tokį viršelį galima naudoti tęsiant „Stiliaus“ tradicijas, o ne „Playboy“. Gėda.

O jeigu „Playboy“ nuo pat pradžios startuoja su stilių ir žmonių kolektyvu, tai komentarų apskritai neturiu –  nykuma. „Playboy“ + „Metelica“ yra iš viso skandalas, jau nekalbant apie vulgarų konkursą.

Pradžia prisvilus, švelniai tariant. Faktas.

P.S. idealiai situaciją iliustruoja lietuviško „Playboy“ pristatymo renginiui pasirinkto užkampio grindys

P.P.S. tinklaraštininkų kolektyvo nuomonė kažkodėl labai panaši – Artūras, Simonas, Mike

21 Comments

 1. Andrius

  Liutaurai,

  Elgiesi žiauriai stereotipiškai lietuviškai, nes dar neturėjai žurnalo rankose, o jau pradėjai jį kritikuoti. Gal vertą jį pirmą paimti į rankas ir tada vertinti, kita vertus kodėl kritika. Kritikuoti lengva. Na man regis žiauriai lietuviškai čia viskas.

 2. troy

  Ale svarbu, kad atėjo Playboy. Bus FHM streso šiek tiek. Pakonkuruos.

 3. bfw

  papai papai papai \m/

 4. Liutauras

  Andriau, atidarymo renginys įvyko vakar. ta vienintelė nuotrauka viską pasako – t.y. paimam frančizę, seną chebrą ir pigiai darom TIPO pasaulinį produktą. bullshit.

  troy, tokiu lygiu “Playboy” konkurentas yra arba “Žmonės”, arba “Tik vyrams” ir tai toks “Playboy” jų nei vieno neaplenks.

  kitas pernelyg daug pasakantis paantraštės skirtumas:
  JAV versija: Entertainment for men
  LT vesija: Legendinis vyrų žurnalas

  bfw, va čia ir yra esminis skirtumas

 5. Andrius

  Liutaurai,

  Vistiek nepritariau ir nepritarsiu kritikai nepabandžius produkto (neturėjus žurnalo rankose). Ir tai man primena “stilisto Manto” laidą kur jis kritikuoja kitų apsirengimo stilių.

 6. Liutauras

  Andriau, viskas iš eilės. produkto įvaizdį kuria ne tik pats produktas, bet ir begalė šalutinių detalių. apie patį produktą išsamią analizę – pažadu 100% 🙂

 7. Aidas Puklevičius

  Liutaurai, nors pats esu linkęs skaityti XXI, o XX a. leidinius :), noriu užsistoti kolegas nuo vietomis nepamatuotos kritikos.
  Ėmeisi kritikuoti dar neskaitęs. Pirmas minusas 🙂
  Kritikuodamas komandos sudėtį tarsi duodi suprasti, kad galėtum pasiūlyti į ją daug geresnes kandidatūras. Okei, prašom, laukiam 🙂 Man į galvą spontaniškai anei viena pavardė nešauna. Antras minusas 🙂
  Reikia atskirti mėnesio merginą, Playmate of the Month kuriai skiriamas tradicinis atlenkiamas puslapis su anketa nuo viršelio moters. Ne visuomet tai sutampa. Netiki? Pračekink, kad ir prancūzų numerį su Julliete Binoche. Trečias minusas 🙂
  Tačiau labiausiai užmušė Tavo frazė apie “stilistus” 🙂 Kiek procentų skaitytojų galėtų prisiminti jiems patikusios sesijos stilistą? 0,00001%? Ar dar mažiau? Kam svarbu stilistas? Kam svarbi fotografo pavardė? Vienetams. O masėms svarbus rezultatas.
  Dėl viršelio sutinku. Tokį galima sau leisti nebent darant jubiliejinį numerį. Antra vertus, žinant problemas su reklamdaviais mūsų dievotame ir sutanotame krašte, Dabkus gal bandė duoti suprasti, kad čia bus ne erotika paaugliams, o solidesnis leidinys. Juk 99 procentai tų reklamdavių Playboy žino ne kaip vietą paskaityti Vonneguto ar Millerio novėlių, o kaip Pamelos papus 🙂
  O launch party… Galėčiau daug kritikuoti, tačiau kadangi ir mūsų 50 numerio vakarėlis nebuvo toks, kokį į savo CV įsirašyčiau, verčiau patylėsiu. Aišku, tos nuolatinės tusovkinės smetankos buvo ten per daug 🙂

 8. Andrius

  Geras Aido komentaras.

 9. Liutauras

  Aidai, atsakau, tsakant:
  1. ar sutinki, jog produkto įvedimas ir jo formatas irgi labai svarbus galutiniam produktui?
  2. spontaniškai – Arkadijus Vinokuras. esu skaitęs ne vieną ir ne du jo tekstus, kurie puikiai tiktų. kitas variantas – kodėl ne kokia Daiva Vaitkevičiūtė, bandanti jai gal ir neįprastą, bet įmanomą trumpos novelės ar pan. formatą (t.y. 5-6 psl.)? spontaniškai nr.3 – koks nors Nerijus Kesminas su aštriais kritiniais tekstais apie futbolą ar kitokį sportą?
  3. dėl fotografų – mirsiu kaip Melnikaitė, tačiau ginsiu nuomonę, jog be rimto fotografo Playboy yra lygus nuliui. Gedas – puikus pasirinkimas, jeigu tai tik ne vienetinis projektas. dėl stilistų gal ir yra teisybės, truputį užlenkiau, bet pvz. dizainerio Vilmo Narečionio ranka būtų didelis pliusas, nors ir meno redaktorė(-ius) nepamaišytų.
  4. dėl viršelio vs. PM – tai viskas ok, bet lietuviškoji lapkričio PM sesija daryta M-1 studijoje – pažiūrėjęs į video reportažus (delif, lrytas) galiu pasakyt – žiauru!

  Playboy orientuojasi į mases? IMHO, masės jį perka dėl to, jog jis orientuojasi aukščiau. ką vien reiškia “Playboy Mansion” – tai grietinėlė, kurios norėtum, bet neturi, nes ji padėta biškį aukščiau!

  dėl viršelio+reklamdavių – tai ko jie apskritai į kaimą veža tokį prekės ženklą? bus pusę metų tampymosi ir reikės uždaryt tokiu atveju. arba konkuruot su “tik vyrams” ir “žmonėmis” 😀

  dėl vakarėlio – sunku komentuot “Playboy” iš vidaus nemačius, tačiau tie keli video repotražai rodo, kad tai buvo totalus siaubas. tiesiogine žodžio prasme. čia būtų panašu kaip koks MTV’as leistų sau daryt renginį su nusmukusiais ir išnešiotais megztiniais. o jau iš viso košmaras – merginų sapalionės, kurias išverščiau į “mes kaime norėjom parodyt bernam papus, tai dabar suradom vietą, kur rodysim”.

 10. Aidas Puklevičius

  Liutaurai,
  1. Sutinku, tačiau produkto įvedimas nėra lygu produktui.
  2. Vinokuro ir taip visur pilna 🙂 Nuo Ievos iki alfos 🙂 Kesminas yra LRyto žurnalistas, futbolą išmano geriau už bet ką, tačiau jo krepšinio komentarai per LRytoTV… 🙁 Nei Daiva, nei dar kas nors nepatemps novelės formato. Šitą idėją iškart galima mesti lauk, kaip visišką nesąmonę. Tie, kurie gali rašyti, turi kitus darbus ir nerašo, o leidyklas ir redakcijas savo rašiniais dažniausiai užpila visokie grafomanai.
  3. Playboy visiškai nebūtina nuosavas ekskliuzyvinis fotografas, jam reikalinga fotografija, kurią jis gali pirkti iš bet kurio fotografo, su sąlyga, kad perkamas produktas atitiktų standartą. Sutinku, kad pirmame numeryje nei Valentaitės, nei Playmate sesija tokių standartų neatitinka. Meno redaktorę jie turi, bet tai toks fruktas 🙂
  4. Ne taip supratai. Masėms reikalingas produktas, tačiau masėms visiškai nesvarbu jo gamybos užkulisiai. Tam jos neturi nei laiko nei intereso.
  Dėl reklamdavių – absoliučiai sutinku. Kolega, su kuriuo pietavome, suformulavo tai šitaip: jeigu Lietuvoje sunku pritraukti reklamą į tradicinį Playboy formatą jo nesušvelninus ar neadaptavus vietinėms cypdavatkėms, tai kokio velnio jį leisti?
  Dėl vakarėlio – išėjau už pusvalandžio, reportažų nemačiau, todėl sakau, kad jeigu kas ir užkniso, tai iki gyvo kaulo atsibodę etatinių tusovščikų veidai. Jau tas mūsų elitazas…
  Aš asmeniškau, norėčiau, kad viskas išeitų į gerą, ir Playboy išliktų. Tai tik reikštų tolimesnį žurnalinės rinkos brendimą.

 11. Milda

  Aciu Jums, vyrukai, uz idomia diskusija. Man butent to ir reikejo si vakara (mm..) Gero savaitgalio! M.

 12. stb

  as kaip visada kaip paprastas purvasklaidos vartotojas:) kam man tas playboy? kazkos nuvalkiotas popiergalis…yra Lietuvoje MASE puikiu merginu ir moteru:) su JOMIS ir reikia bendrauti visokiais budais:) Neistengi? Pasivartyk sumauta playboi ir pasidrozk:)) ziauru? bet vyriska teisybe:) jei ka izeidziau ,tai eik pas mergas normaliai:)) Jos uz playbojus 10000000 kartu geriau

 13. nemunas

  Jūs, profesionalai čia ginčijatės apie tai ko reikia, ko nereikia, o aš kaip dirbantis trisdešimtmetis ir potencialus tokio žurnalo vartotojas galiu pasakyti – nepirksiu aš jo. Dėl ko:
  1. man juokingas tas dvaro pajacų, bezdielnykų a la siuvėjas petruškevičius nuolatinis demonstravimas. iš viešojoje erdvėje sklandančios informacijos, man lietuviškasis Playboy asocijuojasi su juo
  2. nupirkti viršelį žmonai… neoriginalu. o legendinį brandą vilkinčiam žurnalui taip primityviai parsiduoti – pigu. man tai nepatinka
  3. nesu skaitęs playboy. ten ne tik papai? geras, o kas dar ten būna? leidėjai nepasistengė apie tai informuoti
  4. metelica… koks jų targetgroupas? aš savęs neasocijuoju su kostiuminėm-džinsinė-dryžuotom kelnėm ir orąpjaustančiom nevalakierkom. man tie žmonės atgrasūs. jie pagrindinis “mietlos” kontingenstas. tie, kurie perka kelnes gariūnuose už 74 litus, nepirks žurnalo už 10 lt.
  5. mano draugo nevedusio 30 mečio, kuris prenumeruoja FHM nuomonė (permetu tiesiai iš skype): “nx tas pb jei jo kaina ~ 10 Lt, o viduj strasidlos, kur as sakiau, ka tokia pa3,14ses ne draugam nepasakociau”

  tai va tiek 🙂

 14. stb

  to nemunas:)) gerai rasai.pritariu…dar papildysiu kad esu patyres karteli probegomis kaip tos grazuoles fotkinasi…fotografo komandos frazes: ei tu ster..a pasisuk profiliu!! nagi nagi nagi judink soobine!!!uz ka mes tau babkes mokame??? shypsokis matperemat…joooo menas:) lygis

 15. Mike

  Liutaurai, aš kaip asmuo visą playboy evoliuciją lietuviškoje media rinkoje mačiusi iš arti, o ir šiaip vienintelė moteris komentuojanti šį vyrų žurnalą su tavo pukntais kaip ir Aidas sutinku tik iš dalies… Buvau pristatyme… galiu pasakyt, kad reportažai nei pusę to nuobodulio neparodo… mačiau Aidą, iš vaizdo sprendžiant jam buvo gana nuobodu, bet kaip pats minėjo… FHM partis irgi toks man didelio įspudžio nepalikęs buvo…
  Tikriausiai didžiausia klaida viso šito reikalo, kad Santa yra neteisinga leidykla tokiam žurnalui kaip playboyus… Reikia agresyvesnes, stipresnės, o dabar tai ir gaunasi toks Santa Klausinis Playboyus. Vesdavau draugams dovanu Playboyus is uzsienio… ir toliau vesiu turbut… gaila tik kad taip simbolinis svarus Playboy ivaizdis taip smuko, ir lietuvos deka… Geda man uz tai, kaip ir uz zmogzudzius tautiecius Londone.

 16. pkm

  Liutaurai – nezinai Liudo??? Negi niekad nesi LR metrikos pervertes?

 17. kostia

  girdejau, kad toks ant LT pradejo eiti. Matyt isaugau is to amziaus, kada reikejo playboju:)
  O siaip nepirkciau tokio zurnalo, nes prakuroms netinka ir pinigu gaila.

 18. Indra

  Kažkaip iš Liutauro netikėta štampų-klišių rinkinėlio. Sekti USA Playboy brando tradicijomis – pavėluota dešimtmečiais , ypač po XXX private free cunamių gausybės webe. Na ką galima TOKIO parodyti, ko nėra masiškai web’e. Media dilema: kuo suvilioti popierinio leidinio skaitytoją? Nauju moters įvaizdžiu. Vein nuogybės jau – ne sexy, kad ir kokį rakursą išieškotum, Paslaptis? grožis, estetikos žaismas. Čia G. Žilinskas – genijus, naujų formų atradėjas ir estetas su 100 proc. skoniu ir intuicija. O FHM? abiturientų lygio bajeriai, naivoki ir absol nevizijiniai, nekoncepciniai, gera literatūra, bet ne mass- MEDIA, nemagnetizuojanti ir neveikianti pasąmonės, dėl ko ir to leidinio reklamos – praliotnos. LT FHM’e idėjos nerasta – tik linksmų vyrukų agitbrigadinis paplušėjimas iš peties, atidirbtas produktas, nuo kurio dantis gelia ir vaizduotė rūdija. Gal konkurentai juos reanimuos?

 19. Edmundas

  Toks dėmesys kažkokiam Playboy’ui gerokai stebina (gerai komentaruose buvo nurodyta, kad žurnalas nė prakuroms nelabai tinka), panašios lektūros pilni kioskai ar Internetas 🙂 negi nerandama, ko normaliau paskaityti, pilna knygų ir žurnalų pasaulyje, tik spėk skaityti; iš kitos pusės, žinoma, negali gi nurodinėti, ką skaityti, jei jau taip norisi…

  Bet dar labiau nustebino dėmesys Sigitui Parulskiui ir pastaba apie jo “savitą stilių”, na jeigu jo “savitu stiliumi” laikyti ypatingą dėmesį užpakaliams ir tarpukojui, tai reikia sutikti, kad gal ir turi tam tikrą stilių, bet šia prasme neblogesnį stilių turėjo Beavis su Buttheadu.

 20. EsK

  Štai koks būtu nuostabus viršelis playbojuje, nors MM ir nebuvo erotinis žurnalas (ne taip kaip playboy)

 21. EsK

  ups, štai nuoroda:
  http://images.alfa.lt/45/2/53.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *