XXI a. kasdienybės dienoraštis

Rinkimai į Seimą – kas valdys Lietuvą 2008-2012?

Seimo rinkimai, 2008Pagal BNS/RAIT duomenis daugiamandatės apygardos mandatai pasiskirsto taip:

– Tėvynės sąjunga – 21 mandatas;
– Tvarka & teisingumas – 14 mandatų;
– Socialdemokratai – 13 mandatų;
– Valinskas+ – 11 mandatų;
– Darbo partija – 11 mandatų.

Realiausios koalicijos: TS+TT, TT+DP+LSDP, LSDP+Valinskas+DP.

Nebijau prisipažinti – balsavau už Tėvynės Sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus. Ne kartą rinkimų agitacijos metu aštrokai kritikavau už komunikacijos klaidas, tačiau bendrame partijų pasiūlymų fone – tai didžiausią kompetenciją ir konkretų darbų planą numatęs politinis junginys.

Ne paskutinėje vietoje ir pagarba dabartiniam partijos lyderiui Andriui Kubiliui, kuris pirmasis Lietuvoje pradėjo kalbėti apie elektroninę Vyriausybę ir ėmėsi konkrečių darbų po Rusijos krizės.

Pasirinkau tuos, kuriuos iš sąrašo geriausiai pažįstu – istoriką Tomą Baranauską, iš Piliečių Santalkos iniciatyvų užsirekomendavusį Arvydą Anušauską, jaunąjį lyderį Mantą Adomėną, kolegą iš Visuomenės informavimo įstatymo projekto darbo grupės Audrių Skaistį (beje, pagal www.manobalsas.lt anketą, tai geriausiai mano pažiūras atitinkantis politikas – berods, apie 82 proc. atsakymų) ir iš darbų fronto šiek tiek geriau už kitus lyderius pažįstamą Jurgį Razmą. Andriaus Kubiliaus nesirinkau, nes jis pateks pagal sąrašą 🙂

5 Comments

 1. kostia

  TS+LSDP. Realiausia.

 2. stb

  Maxima ir toliau…

 3. Mantas Adomėnas

  Ką gi, Liutaurai, ačiū už pasitikėjimą… Stengsiuosi nenuvilti! O tuo tarpu prašau Paties ir skaitytojų pagalbos antrame ture – reikia įveikti Abonentą!

 4. Aidas Puklevičius

  Ėėėė, Mantai, ar dera taip būsimą koalicijos partnerį pravardžiuoti? 🙂

 5. egidijus

  Aidas tikrai teisus 🙂
  Liutaurai, keistai sutapo mano pasirinkimas ir dalis argumentų, kodėl…, net reitingavime veik tas pats: Adomėnas, Anušauskas, Masiulis, Baranauskas ir Šedbaras 🙂 Gal mesti skaityti tavo blogą 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *