XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Grassroots“ Lietuvoje? „Rinkis rimtai!“ pavyko!

Rinkis rimtai, KupiškisStartavo „Rinkis rimtai“ debatai visai neseniai – vos prieš mėnesį, o jau ims ir pasibaigs šiandien renginiais Radviliškyje ir Tauragėje. 35+ renginių maratonas pasibaigs ir galima daryti išvadas. O ji tik viena – pavyko, reikės plėsti ir kartoti.

Ką reiškia 35+ susitikimai skirtingose vienmandatėse apygardose? Jeigu vidurkiu laikytume 50 žmonių dalyvavimą, tai viso debatuose tiesiogiai dalyvavo iki poros tūkstančių. Jie visi išėjo su mintimis, įspūdžiais, kuriais pasidalins ir skleis aplink save, tad tiesioginiai įspūdžiai palies iki 10-20 tūkstančių rinkėjų. Manau, tai puikus rezultatas. Jeigu tokių iniciatyvų būtų bent 3-4, tai lengvai pasiektume iki 10 proc. rinkėjų. O tai jau būtų labai labai rimta. Taigi, reikia ruoštis pavasariui ir galvoti, kaip galimą kampaniją bent padvigubinti.

Man asmeniškai teko moderuoti pora debatų – rugsėjo 18 dieną vykusius Kupiškyje (plačiau aprašė Banguolė Aleknienė „Kupiškėnų minčių“ straipsnyje „Seimo pavilioti politikai laikė pirmąjį piliečių egzaminą“) ir spalio 8 dieną Vaitiekūnuose, Radviliškio rajone (kelios aktyvios bendruomenės darytos nuotraukos).

Rinkis rimtai, Vaitiekūnai

Kaip vertinu debatų dalyvius? Iš esmės tai, ką kalbėjau Gintautui Jurgėlui Kupiškyje, lieka galioti ir po debatų Vaitiekūnuose – rinktis yra iš ko. Svarbu nedaryti nesąmonių ir reikliai bendrauti su kandidatais, priversti juos atsiminti savo pažadus. Ir atminti, jog gerais norais (o ypač – pažadais) kelias į pragarą grįstas…

1 Comment

  1. just

    O kur tauragėje vyks debatai ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *