XXI a. kasdienybės dienoraštis

Ne mūsiška

kavos puodelisPer vienas iš atostogų, kurias turėjome mokslų D.Britanijoje metu, smagiai krizenome iš vieno peterburgiečio itin sparčiai įsisavinusio American English tarimo įgūdžius. Ne tiek tarmė, jos kokybė ar klaidos. Kvailiausia atrodė bendraamžio rodomas savo vertės suvokimas ir tariamas vienas to ženklų – tarmė.

Kažkurį rytą kažkuo panašų jausmą patyriau visai šalia namų. Pravažiuodamas pro vieną į darbą skubančią kaimynę pastebėjau kavos puodelį-termosą, taip plačiai paplitusį JAV. Vienas žvilgsnis, vienas kaimynės judesys siurbtelėt dar vieną kavos gurkšnį.

Galbūt ji skuba, galbūt 5 minutės namuose yra kančia, neprilygstanti 5 minutėms miego, tačiau Lietuvoje tokį vaizdą matyti keista, ne mūsiška. Galbūt klystu, galbūt statoilų kava jau tapo kasdienybe (beje, žalieji argumentai gyvi ir čia) pusei Lietuvos, ryte stovinčiai kamščiuose? Labiau tikėčiau, jog tai tik kvailokas elgesio, matyto už balos, mėgdžiojimas.

6 Comments

 1. gintare

  gal aš klystu, bet vienkartiniai puodeliai = angliška mada, o coffee mugs – amerikietiška.
  man tai irgi patinka nešiotis su savim nestiprią kavą.
  nors suprantu tavo argumentus 🙂 tačiau su mėgdžiojimu/ tapatybės laužymu nueita jau gerokai toliau nei coffee to go 🙂

 2. Martynas

  Man asmeniškai dar nė sykio neteko tokio matyti, bet manau, kad yra daug didesnių nuvažiavimų į šoną nuo lietuviškos tapatybės. Kad ir „Kelias į žvaigždes“ (American Idol klonas), masinis „Kito“ žiūrėjimas, „Nike“ pasidarymas prestižu ir t.t. ir t.t.

 3. Dominykas

  Oh come on! Jeigu aš skirčiau laiko išsivirti kavos prieš važiuodamas į darbą, tai su mielu noru ją gerčiau automobilyje. Vis smagiau negu NIEKO neveikti tupint kamščiuose pusę valandos. O ir šiaip, rizikuoti penkias minutes gerti kavą, kai nežinai ar užtruksi į darbą važiuoti 15 min ar 45 min, tai kažkaip… Bet kuriuo atveju, negeriant kavos namie iš ryto, galima grįžti vakare namo 5 minutėmis anksčiau 🙂 O pirkti kavą… mano asmeniniu atveju tai pakeliui tiesiog nėra kur…

  Bet kadangi darbe kavos yra neribotas kiekis, tai kam vargintis išvis 🙂 Ir va iš čia, beje, ir išplaukia paaiškinimas dėl penkių minučių miego – jeigu negali pakentėti iki kavos darbe (nes jos reikia verkiant), o namie neturi laiko – tai faktas, kad LABAI mėgsti miegoti!

  Ir apskritai. Amerikonai elektros lemputę išrado! Tai gal sakau grįžtam prie žvakių šviesos?..

  Mūsiška… Gal tiesiog ne Liutauriška?..

 4. stb

  Na jeigu geru ,maltu pupeliu kava, tai dar tegul pliumpia is tu juokingu puodeliu, bet gi pusiau chemini brudeli siurbcioja is pat ryto..:)Beje kaip ilgametis kavos fanas ir megstanis pamiegoti vistiek randu 5 minutes geros kavos puodeliui ryte namie. Mineti puodeliai nemokejimas orientuotis laike?

 5. liu

  Jau senokai (nuo studiju laiku)kartais rytais geriu normalia kava is tokiu termosiniu puodeliu, nors apie tai, kad tai amerikietiska mada, net nenumaniau, nes JAV deje niekada neteko lankytis. Megstu ja gurksnot autobuse, pakeliui i darba ar fakulteta, galu gale smurksodama kamstyje masinoje.

  O kad tai yra absoliutus geris, paplites ne tik “anoj pusej balos”, bet ir pas musu siauriecius kaimynus, ir net tarp tu paciu lietuviu,(ypac iskylaujanciu, skautaujanciu ir siaip “prie gamtos”)isitikinau jau senokai. Beje studijuodama Reikjavike, kur miego buvo itin mazai, kava universitete baisesne uz baisuma, o kelias iki universiteto visas pusvalandis – silta kava zvarbia vasara is termosinio puodelio buvo tiesiog neikanojama:)O kaip zinia, geri pajutes sunkiai atsisakai:)

  Beje maniskis puodelis jau labai apsidevejo. “Armijai ir civiliams” maciau yra, tad reiks isigyti nauja. Skanios kavos…

 6. yessuz

  Siaip, jei tik tenka isvaziuoti is miesto – visada nusiperku kavos. ir tik statoile, nes kitur tai.. 🙁
  vienintele priezastis del ko neperku dazniau – tai, kad nera puodelio laikiklio 😉
  Kai maniskej naujojoje bus ir puodelio laikiklis.. tai ir kava bus automobiliyje… beveik visada 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *