XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Savaitės atgarsiai“ apie Lietuvos ir lietuvio(-ių) tapatybę

080604 Savaitės atgarsiaiVakar Virginijus Savukynas, nors ir užimantis kardinaliai priešingą poziciją dėl Dariaus Kuolio darbo perspektyvų nacionaliniame radijuje ir televizijoje nei aš, pakvietė į paskutinę šį sezoną laidą „Savaitės atgarsiai“ (laidos įrašas LRT archyve ~130 Mb).

Kartu su Arvydu Matulioniu, Mantu Adomėnu ir Artūru Tereškinu diskutavome apie tapatybę – Lietuvos, lietuvio ir lietuvių. Mano pozicija – neturime tapatybės, nes nesuvokiame savęs, savo aplinkos, savo šaknų. Tik bendras visa to vaizdas gali atsakyti, kokios mūsų pamatinės vertybės, kaip turėtumėme jas ginti, kaip jos turėtų padėti gyventi geriau ateityje. Kitu atveju visi liekame pajungti dirbtinėms idėjoms apie drąsią Lietuvą ar panašiems kitiems „iš dangaus“ nuleistiems šūkiams.

Noriu atsiprašyti puikią idėją sugalvojusio Sigučio Jačėno ir patikslinti, jog vėliavos keitimo ceremonijos su koncertais, rūmų parko atidarymu, parodomis prie Prezidentūros buvo pradėtos dar 2003-iųjų vasarą (kvietimų visuomenei pavyzdžiai), o ne prieš pusmetį, kaip minėjau laidoje.

7 Comments

 1. Antanas

  Tereškinas turi oficialų savo puslapį tereskinas.com

 2. Simas

  Na, paziuresim ta laida. Ivertinsim. Bet is esmes mano pozicija tokia pati, kaip ir Liutauro. Ta kryptimi (tapatybes ieskojime) Lietuvoje kol kas nieko rimto nepadaryta. O jei konstatuoti tikrus faktus, tai musu tapatybe nera tokia, kokia noretusi matyti (korupcija ir panasiai)…

 3. Liutauras

  Antanai, ačiū, pataisiau

  Simai, vieno dalyko nepasakiau – dar klausimas, ar iš viso įmanoma realiai surasti bendrus mus jungiančius bruožus, kurie padėtų tarptautinėje erdvėje mums save pardavinėti

 4. Simas

  Nieko ieskoti nereikia. Mes esame per daug paveikti sovietizmo, del to reikia kurti. Ir nemanau, kad reikia kurti drasuoliu ivaizdi. Lietuvai reikia kazko subtilesnio. Nors is esmes drasumas nera pats blogiausias bruozas. 🙂 Tik reikia zinoti kur ir kaip ji panaudoti

 5. Chionsas

  laida nelabai vykusi (kažkokia padrika ir ~ apie nieką), bet tu tikrai gerai pakalbėjai. Kai ką net taip, kaip aš pats galvojau bežiūrėdamas! :))

  Kokią poziciją palaikytum laidoje tema “Ar lietuvių kalba yra lietuvių tautos nelaimė?” (argumentas ‘už’ būtų visiškai pragmatiškas, pateikiant sėkmingą Airijos pavyzdį)?

 6. kostia

  jo, drąsi Lietuva man prajuokino…

 7. Dalia

  Peržiūrėjau. Laida superinė. Vedėjas – nuostabus. Labai įdomi tema. LTV daugiau galėtų padaryti laidų šia tema.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *