XXI a. kasdienybės dienoraštis

Alkoholio ir televizijos pramonė įveiks Seimą?

Įrašas laikinai suspenduojamas – tiriu LRS duomenų bazės objektyvumą

Praėjusią savaitę gana tyliai nubangavo žinia, jog alkoholio reklama grįš į televizijų ekranus. Aurelijaus Verygos pasakojimai apie alkoholio ir televizijos pramonės lobistų poveikį Seimo nariams jau nieko nebestebina ir nebesulaukia paramos. Eilinį kartą (ypač, jeigu kas planuoja dalyvauti Seimo rinkimuose), verta panagrinėti balsavimo Seime rezultatus. Čia atrinkau, kurios frakcijos daugiausia narių balsavo prieš siūlomą įstatymo projektą (t.y. už dabartinės tvarkos – t.y. draudimų – tolesnį galiojimą). Visi kiti (už, susilaikę, nedalyvavę) prisidėjo prie tokio rezultato, todėl juos laikau pritariančiais.

 • 13,04% – Darbo partija;
 • 10,00% – Naujoji sąjunga;
 • 9,09% – Tvarka ir teisingumas;
 • 7,69% – valstiečiai liaudininkai;
 • 5,26% – socialdemokratai;
 • 0,00% – konservatoriai;
 • 0,00% – liberalų sąjūdis;
 • 0,00% – mišri grupė;
 • 0,00% – liberalų centro sąjunga.

Taigi, už alkoholio valdžią Lietuvoje iš esmės balsavo visa naujoji dešinė, bandanti kurti judėjimą „Vardan Lietuvos“… Labai nekokia pradžia… Dar liūdniau, jog konservatoriai beveik vienbalsiai palaikė įstatymo projektą – 17 balsų už, 8 nedalyvavo balsavime.

5 Comments

 1. Simas

  Jau senokai matesi, kad palaikai desiniasias idejas. Negi dabar pradesi nusivilti savo kumyrais? 🙂 Beje, nemanau, kad koncervatoriai itin noriai palaike si istatyma. Tiesiog verslo grupes gerokai uzspaude Seima apskritai ir stai matosi rezultatai. Tiesiog jie jau pradeda rengtis rinkimams ir suvokia, kokiu malku priskalde per savo ambicijas. Realiai viskas prasidejo del ju… Kas juokingiausia, del ju kompetencijos nebuvomo. Istatymas buvo aiskiai neisbaigtas, pakankamai neisdidskutuotas ir skubotai, nesigilinant priimtas.

 2. Liutauras

  Simai, tai čia jokia paslaptis – jau senokai tai vieša 🙂 paskutiniuose rinkimuose balsavau už krikščionis demokratus.

  kita vertus, jeigu Paleckio Frontas būtų pagimdytas tvarkingai ir remtųsi vertybėmis, o ne lozungais, tai dar rimtai pasvarstyčiau

 3. Frederico

  Pritariu, Liutaurai, tiek dėl alkoholio reklamos reikalo, tiek dėl Paleckio. Puikus pavyzdys, kaip galima pasikinkius visuomenei “šventus” dalykus šiuo atveju krepšinį, siekti visiškai priešingų dalykų. 100 proc. veidmainystė.

 4. Simas

  Matai, Liutaurai, net neskaitant tavo atviro prisipazinimo uz ka balsavai, pastebejau simpatijas. 🙂 O po rinkimu, garantuoju, da ne taip stebesimes nelogiskais sprendimais. Jau dabar ekonomistai bando paneigti seselines ekonomikos itaka dabartinei ekonominei situacijai… Tai kas bus paskui??

 5. anoniminis bailys

  butu liudna, jei tai butu staigmena, o dabar

  nothing to see here, please move along…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *