XXI a. kasdienybės dienoraštis

Piliečiai pralaimėjo mūšį, bet ne karą

Vakar bandžiau sau atrasti paaiškinimą, kas įvyko. Nepavyko. Nepavyko piliečiams susitelkti ir pasipriešinti priešiškiems interesams. Emocijos ir karštas kraujas reikalautų keršto!

Tačiau racionalus mąstymas brėžia kitą liniją. Turime susitaikyti su pralaimėjimu ir tik dar rimčiau imtis darbų, kuriais kiek įmanoma sumažintume galimą žalą, užtikrintume, jog projektas vystysis pagal optimistų scenarijų.

Taigi, sudėkime sau tarpinius taškus:

 • Trigalvio slibino projektas pradėtas, vykdytas ir užbaigtas neskaidriai;
 • Seimo daugumos bandymas naikinti demokratinę Lietuvos sistemą prasilenkia su sveiku protu;
 • Lietuvos piliečių interesų neapgynę bei klaidas darę pareigūnai, politikai turi būti nustatyti ir atitinkamai nubausti;
 • Vyriausybė į tolimesnę Trigalvio slibino veiklą turi įtraukti nevyriausybinių organizacijų stebėtojus;
 • Vyriausybė didesne nei Prezidento pasiūlyta apimtimi privalo pakeistų pradinius derybų siūlymus;
 • turime pasveikinti privačius investuotojus, prisiėmusius dalį didžiulės moralinės bei Lietuvos piliečių ateities energetinės gerovės užtikrinimo naštos;
 • turime nubrėžti gaires, kuriomis nevyriausybinės organizacijos toliau žymiai aktyviau stebės Trigalvio slibino veiklą.

Kviečiu visus susitaikyti su dabartinių valstybės vadovų pasirinktu privačiu partneriu ir kartu imtis kurti Lietuvos energetinę ateitį.

14 Comments

 1. Internetas_LT

  Priešpaskutinis punktas geras. Juk iš esmės pakilus elektros kainoms kentės Maxima parduotuvių įvaizdis, žmonės gali net pradėti boikotuoti parduotuves siedami tuos pačius LEO ir MAXIMA savininkus.
  Nebent jie perparduos visas akcijas dar tam neprasidėjus…

 2. kostia

  negalima taip pasiduot. kad ir šios dienos numatoma akcija prie Prezidentūros. ir kas dieną taip. Žinoma, būtų pilietinė visuomenė, visą Lietuvą apimtų visuotinis streikas. Kitaip su mūsų mulkiais valdžioje negalima.
  Liutaurai, tie punktai tavo tikrai išmintingi, bet neįmanomi.
  Tie turginiai tik ir laukia tokios reakcijos.

 3. tomukas

  o kodėl tapatini save ir savo draugus su visais piliečiais? Nejaučiau didelio piliečių pasipriešinimo šiems įvykiams. Na kiek žmonių susirinko prie prezidentūros, kai Mamontovas dainas dainavo? 500 ar mažiau?

  Kažkada kai Paksą vertė, prie prezidentūros tuoletiniu popieriumi daug daugiau žmonių buvo apsivynioję, tai ir pasiekė savo.

  O dabar? Kas, kad padarius apklausą, 95 proc. atsakytų, kad neigiamai vertina Maximos dalyvavimą šiame projekte. O kokiai verslo grupei jie pritartų? Lubiui? Mockui? Atsakymas būų vienas – visi vagys.
  Tegu stato “valstybininkai”? – tai tie dar didensni vagys ir lėšų švaistytojai, mano galva.

  Nepriimkit šito komentaro kaip pritarimo Maximos investicijoms, bet Lietuvoj taip jau susiklostė, kad Maxima visada laimi kas tai bebūtų, ar mokesčių praplovimas ar investicijos į strateginius objektus.
  Ir dėl to tikrai žmonės į maximasm nenustos eiti – Akropolis valdo! 😉

 4. stb

  na as tai manau, kad bet kokioje “imperijoje” visada galima rasti kur “pakasti duobe”…ne ishimtis ir maximka. dar kazkaip istrigo marcinkeviciaus pompastishka fraze: “as statysiu atomine elektrine! ” zmogelis aishkai pinigu turi kaip shieno ir perejo i kita faze : garbes troshkimas…o ten keliai labai labai slidus:))

 5. anoniminis bailys

  1 na taip, face it
  2 tai organizuojantys, abiejose pusese(jei jas vis dar galima skirti) yra laabai sveiko proto, tik ju interesai nesutampa su tavaisiais. O del garbes troskimo, melavimo ir kitu zmogisku silpnybiu, tu irgi ju turi.
  3 “interesu gynimas” – abstraktus reikalas, todel pareigunus gali nubausti tik politikai. O jie tai padarys tik tada kai tu ju postuose juos pakeisi fiziskai.
  4. ka reiskia turi, tu noretum? Nuosirdziai tikiesi kad tai imanoma, kad tai issipildys? kokioj planetoj tu gyveni? Noretum buti dar vienos tuscios filosofu komisijos nariu?
  5. kad butu apginti tavo interesai? Tu tiki kad zmones tai dare, gali staiga pasikeisti ir pradeti labiau ginti tavo interesus? Ziurek 3 punkto paskutini sakini.
  6. Sveikinti gal ir ne bet pries kalbant prisiminti kad su jais dar teks dirbti/gyventi. Tiesa sakant, nepaisant visko, vertinant be emociju, tau netgi butu naudingiau jie gyventu salia.
  7. kaip suprantu sitas siejas su 4. Ne tik teise bet ir pareiga dalyvauti, matyti, vertinti ir netgi priimti sprendimus sitame ir kituose projektuose tu turesi, kai igyvendinsi ”trecio paskutini”. Iki tol matysi tik tiek kiek tau nores parodyti, ir kiek nepavyks paslepti. Jei nores parodyti viska ka tu noretum pamatyti, tai nebereikes ir “stebejimo gairiu”(idomus visdelto tai daiktas). Bet nenori, o tu nori, jei nori kad tavo norai issipildytu – ”trecio paskutinis”.

  Kaip tu isivaizduoji eiline kontoros pele “kartu kuriancia lietuvos energetine ateiti”?

 6. Liutauras

  Internetas_LT’e, spėju, kad modelis bus atvirkščias – pirmiau jie parduos krautuves, po to liks prie energetikos ir, galbūt vėliau, parduos

  kostia, pilietinis karas – ultima ratio

  tomukai, kur bandei pajausti piliečių nuomonę? prie savo kompiuterio? man netinka atsakymas, kad iš dviejų vagių turime rinktis mažiau vagiantį. o į VP krautuves nebeinu, kai tik yra kita galimybė

  stb’ai, Žilvinas, matyt, galvoja esąs “apšviestasis verslininkas”. tegalvoja. patikrinsim.

  anoniminis baily, 2. (dėl sveiko proto) – pasityčiojimas iš demokratijos nėra sveiko proto ženklas / 3. (dėl interesų gynimo) – šiuo metu dirbam, bandydami konkretizuoti, kokie interesai liko neapsaugoti ir kurie pareigūnai už tai asmeniškai atsakingi / 4. (dėl NVO dalyvavimo Slibine) – šiuo metu diskutuojam, kokia forma ir priemonės tinkamiausios, lauk žinių kitą savaitę 🙂 / 5. (pareigūnų privertimas dirbti) – čia poveikio priemonių tiems pareigūnams suradimas ir NDX poveikių neutralizavimas. tikslą turint galima pradėt galvot, kaip jį pasiekti / 6. esmė – jie turi suvokti savo atsakomybę ir kad tokia šposai kaip su invalidų PVM lengvata jiems dabar baigtųsi laisvės atėmimu iki … gyvos galvos? / 7. sutinku, NDX interesai priešingi, tačiau tai nereiškia, kad mes – be dantų / keli šimtai “eilinių kontoros pelių” yra didžiulis analitinis aparatas ir pajėgumas. NVO klausimas, kaip jį sudėlioti ir paleisti veikti. dabartinės situacijos priežastis – visi “po truputį” jautė, kad darosi nesąmonė, bet niekas nepaleido sniego gniūžtės (tiksliau, paleido per vėlai).

 7. anoniminis bailys

  nenu, tai tau galbut, o jam tai suteikia galia ir jam tai patinka, jis gali sau tai leisti, kodel gi neturetu taip elgtis? kad kazkas nepavadintu kvailiu? o ar tu konors nedarai del to kad kirkilas tai vadina kvailyste?

  free your mind, isijausk i priesininko kaili, tai butina norint nugaleti.

  Jie uzlipo i labai dideles socialines hierarchijos virsune, JIE tave VALDO, bet aisku jie kvailiai o tu protingas :DD, jie tave valdo jau kuris laikas, o tu tik pradedi galvoti, aisku jie kvailiai, tu jau nuvertinai priesininka, tu jau pralaimejai

  apskritai jum reiketu grizti prie pagrindu

  nepyk uz pasamones srauta, tai atsakymas i 2 dali, is esmes as tik kartoju tai ka sakiau, placiau, jei “kausies” iki galo, prieisim iki apibrezimu(panasu kad mes tiem patiem zodziam suteikiam skirtingas prasmes) o tada grysim i virsu

 8. anoniminis drasuolis

  iki 1917 metu irgi viena tokia virshune isivaizdavo kad VALDO ir viska gali:)
  su maximka dar paprasciau, po kokiu meteliu 10 -15 numo/marcinkieviciai pasens ,atships dantys ir besipucianti imperija subyres i shipulius…liks duok dieve elektrine:) ir blogas kvapas Lietuvos istorijoje

 9. tomukas

  Liutaurai,

  aš sėdėdamas prie savo kompiuterio turėjau pro langą pamatyti demonstracijoje einančius tūkstančius žmonių, vot tada suprasčiau, kad piliečiai priešinasi. O dabar laikraštyje pamačiau šimtą žmonių prie prezidentūros, tai supratau, kad nelabai stipriai priešinasi 😉

  Ir dabar jau ne mūšis pralaimėtas, o karas. Jūs neturite jokio lyderio. Visų prieš maximą “sukilusių” piliečių įsivaizduojamasis virtualus idėjinis (ar kaip tiksliau pavadint, na tas kuris galėjo palaikyt jūsų pusę ir pakreipt įvykius kita linkme) vadas (stabas, Dievas)buvo Adamkus. Bet vadas pasidavė į jūsų priešininko rankas. Ir likote visi išduoti.

  Kas dabar bus jūsų vėliavnešys, Kuolys? – tai jis niekam neįdomus, Zuokas? – jis per daug jau prisidirbęs, Paksas? – analogiškai.

  Taigi, galit sudėt ginklus, nes karas praktiškai pralaimėtas.

  P.S. aš tik išsakau savo nuomonę apie susidariusią situaciją. Aš labai neigiamai vertinu tokį sandorį ir labai teigiamai vertinu piliečių aktyvų dalyvavimą politiniame gyvenime bei bandymą įtakoti valstybėje vykstančius procesus.

 10. stb

  na nepasakyciau, kad karas pralaimetas…gal but tik vienas is svarbiu mushiu:) juk net ir jokio “kruvinojo sekmadienio ” tai nebuvo…kiek pamenu sajudine liaudis po ilgu murmejimu galutinai subujojo, kai milicija su bananais perejo per nugaras katedros aikshteje. sakyciau priesh busimus rinkimus svarbus uzdavinys ( nezinau kokiu budu) ishmushti komsomolkoms kozirius ish ranku…ineto ziniasklaida vis isigaleja. shiame mushyje pastebejau, kad shioje erdveje jau galima solidarizuotis ,o jau tada judeti i gatves. na pagaliau ir nukvakusiu vaduku atsikratme:) su visomis ju legendomis…. REIKIA jaunu partieciu/vadu. Gal importuotis is kokios kubos? :))

 11. kostia

  paskutinė priemonė yra pasidavimas, Liutaurai.
  Dvasinė, moralinė intifada – va ko bijo sūkos exkomuniagos tapę kapitalistais.

 12. Liutauras

  anonimini baily, patark, kaip grįžti “prie pagrindų”?

  anonimini drąsuoli, esi rezervuotas optimistas 🙂

  tomukai, akivaizdu, kad esi susipažinęs su senstelėjusia karo strategija. nūdienos karai – tai sugebėjimas organizuoti sporadišką (t.y. atsitiktinį) pasipriešinimą ir jį telkti.

  Adamkus nebuvo lyderis. iš anksto buvo aiškus jo sprendimas, tikimybė jį pakeisti buvo (geriausiu atveju) 10-20%.

  klausimas, ar mums reikalingas lyderis. yra daug politinių ir NVO jėgų, kurios dirba panašiais vektoriais. ant podiumo galima lipti ir penkiese, nebūtina turėti vieną super-Dievą

  stb’ai, pritariu, tik patikslinsiu – pagrindinis mūšis buvo pralaimėtas 2007-ųjų pavasarį, kai niekas nesugebėjo pamatyti, į kur veda krautuvininkų socdemai. visas vėlesnis veikimas – tai panašiau į mojavimą kumščiais post factum. iš tiesų teisūs Leo šalininkai, jog net ir atmetus įstatymo pataisas liktų galioti senasis įstatymas, numatęs beprasmį VST kiaulės įsileidimą į energetikos bažnyčią

  kostia, palaukim kitos savaitės 🙂

 13. anoniminis bailys

  pagrindai siuo atveju tai tokie klausimai kuriais vaikus “pritrenkia”, pries pareiksdami kad i siuos klausimus atsakyma turi religija

  kas mes tokie, ir kur einame
  ir kokie musu tikslai, ir kokios musu priemones, ir is kokiu dar galima rinktis ir kodel pasirinktos butent sitos(hint, jos lengvesnes) ir kiek jos veiksmingos

  3. (dėl interesų gynimo) – šiuo metu dirbam, bandydami konkretizuoti, kokie interesai liko neapsaugoti ir kurie pareigūnai už tai asmeniškai atsakingi /

  pralaimejote musi, o poto pradedat aiskintis del ko istikruju kovojote. pazadu, jusu laukia dar daug pergaliu 😛

  Sita ir kitos panasios skyles, rodo kad jus neka rimtesni nei tie pries kuriuos kovojate.

 14. Liutauras

  anonimini baily, taip, mes pramiegojom į mūšį ~6 mėn. ar tai reiškia, kad nereikėjo įsitraukti į grumtynes?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *