XXI a. kasdienybės dienoraštis

Lietuviška žiniasklaida – bedantė?!

Ruošiu vieną tekstą. Bandau surasti nacionalinio masto klausimų, kuriuos surado ir paviešino pati žiniasklaida. Ne pagal VSD ar kitos institucijos surinktą pradinę medžiagą, bet pati? Atvejai, kad žiniasklaidos tyrimas padarė pradinę vėžę, kuria pasekė teisėsaugos institucijos, politikai, kita žiniasklaida?

 • 1994-1995 „Vilniaus brigados“ teismo procesas ir nuosprendis Borisui Dekanidzei – „Respublika“

 • 1995-1996 bankų griūtis – …? kol kas lieka neišnagrinėtas?

 • 1998 „Mažeikių naftos“ pardavimas „Williams“ – …? kol kas lieka neišnagrinėtas?
  Grinevičiūtė?
 • 2003-2004 Prezidento Rolando Pakso apkalta – pradinė VSD info;
 • 2005 „Rubicon“ papirkti Seimo nariai – pradinė STT info;
 • 2006-2007 Pociūno žūtis Baltarusijoje ir NSGK tyrimas – pradinė NSGK info;
 • 2007 Trigalvio slibino užkulisių tyrimas – …? gal imsis „Verslo žinios“?

Nejaugi „Respublikos“ kova prieš Vilniaus brigadą buvo paskutinis nepriklausomos žiniasklaidos pasispardymas?

P.S. mielai lauksiu papildymų sąrašui, ypač iš 19xx laikmečio – buvau per jaunas 🙂

5 Comments

 1. kostia

  na žiniąsklaida nėra bedantė, tik ką puola žinąsklaida yra neįkandami.
  Dėl Vilniaus " brigados", tai pirmieji duomenys apie ją buvo pradėti rinkti jau 1986 metais, tuometės KGB strultūros.Manau tik perėmus tam tikras bylas " Respublika" turėdama materialo galėjo spausdinti straipsnius.
  Tam tikrų ryšių atskleidimas be spec.informacijos net ir šiulaikiniam laikraščiui butų neįkandamas,.

 2. liutauras

  o kodėl žurnalistinius tyrimus pajėgi daryti Vakarų spauda?

 3. kostia

  o todėl,kad jie PERKA už gerą kainą informaciją. Ir ten Pilietinė visuomenė. Tiesą pasakius Vakarų politikai labiau bijo spaudos, negu tesisėsaugos.
  Gal nuoruodą galėtumėt duoti kokio garsesnio Vakarų žiniąsklaidos tyrimą/ apie cžv agebtės paviešinimą neduokit/

 4. Anonymous

  Kostia, jei pavartytm kad ir "Vanity Fair", rastum kone kiekviename nr istoriju apie Baltuju rumu uzkulisius, pilkuosius ju kardinolus, etc. 12 psl ilgio rasiniai – kas Lietuvoje tokius galetu sau leisti? Vakaruose yra sena tiriamosios zurnalistikos tradicija, tuo tarpu Lietuvoje niekas negali sau leisti ruosti medziagas po kelis menesius. Reikia rasyti apie zydruosius albinus, yvas, spaudos konferencijas. Be to, atraportuoti tai, ka spaudos konferencijoje pasake Kirkilas ar Kazyte yra greiciau. Issisifruoji ir viskas. Pakalbini kazka is opozicijos. Belieka uzlipinti antraste. Stai tau ir medziaga. Stai tau ir honoraras. Baisiausia, kad niekas ir nesistengia per daug knaisiotis, ieskoti, nagrineti. Bakalaurui rasiau darba apie migrantu tema pagrindiniuose Lietuvos dienrasciuose. Vargo vakariene, – berods, dvieju metu laikotarpyje (92-5 m. mazdaug) tebuvo VIENAS tiriamosios zurnalistikos rasinys. Zurnalistai takart issiruose patys padirbeti grybu fabrike. Visi kiti susniai informacijos tebuvo statistikos departamento duomenu percitavimas, zongliravimas skaiciais ir girdetu pletu perpasakojimas. Niekas nenori purvintis baltu rankoviu. kam?

  Lina is Dublino

 5. Anonymous

  Liutaurai, manau, kad imantis tokiu tyrimu reikia tureti rysiu spec. tarnybose. Be to, turetum zinoti Lietuvos istatymus. Tai itin sunkus ir pavojingas darbas (atsimink kuo baigesi V. Lingio straipsniai…). Manau, kad nereikia idealizuoti ir uzsienio ziniasklaidos. Ten taip pat daug kas politizuota. Lietuvoje truksta istatymu, kuriais remiantis prokuratura turetu imtis zurnalistu atskleistu aferu atskleidimu. Paprasciausiai nera viesojo intereso istatyminio apibrezimo. O, mano manymu, paskutinis zuranlistu iskeltas skandalas, tai, be abejo, nelaime Skuodo rajone. Jei ne zurnalistai, tai, manau, viskas butu pasibaige visai kitaip (nors dar iki pabaigos tolokai…). Manau, kad ziniasklaida per daug priklausoma nuo pinigu, kuriuos valdo politines jegas remencios finansines grupuotes. Todel paprasciausiai yra nutylimos gan svarbios detales, tarsi to negali buti. Paprasciausias pavizdys, kuri neseniai pastebejau – G. Nauseda pries menesi neige bet kokia ekonomines krizes galimybe, o visai neseniai jau snekejo netgi apie galima lito devalvacija. Kitas keistas dalykas, kurio nebuna laisvose salyse – Maximos ir Rimi tinklu "kova" del kainu. Bet tai aiskiai matosi, kad vyriaysbe paprase nekelti kainu iki nauju metu, kad nebutu per dideles infliacijos. Fantastika! Parodykite nors viena sali, kur tokie dalykai imanomi. Ir kas irodys tu verslo grupuociu sasajas su vyriausybe ir apskritai su valdzia??? Nors tai gan akivaizdu ir niekas to neakcentuoja…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *