XXI a. kasdienybės dienoraštis

Aukštasis mokslas: kiek uždirba tavo ar tavo vaikų dėstytojas?

Šį rudenį dėl keleto priežasčių pradėjau dėstytojo karjerą. Vienas iš šalutinių rezultatų – atlyginimas. Mano dėstymo krūvis siekia 0,25 etato ir neturiu jokių mokslinių ar pedagoginių laipsnių, todėl gauna „pliką“ atlyginimą. Tokiomis sąlygomis už spalį gavau 178,88 Lt atlyginimą po mokesčių. Jeigu dirbčiau pilnu etatu, tai suma siektų 715,52 Lt?!

Kokią kokybę, kokį aukštąjį mokslą gali pasiūlyti piliečiai, dirbantys už 715,52 Lt/mėn. atlyginimą?

10 Comments

 1. Dalius (http://blog.sandbox.lt/lt)

  Tai ilgai neturėtų tęstis.

 2. Donatas

  Ats. paprastas – kad viskas būtų subalnsuota reikia sutikti, kad švietimas irgi paslauga, į kurią atitinkamai investuoji ir tikiesi grąžos, o paslaugą teikiantys yra deramai atlyginiami.

  Ir gerb. piliečiai nebambėkit, viskam turi būti geros paskolos. Ir jokių su**** stipendijų, nemotyvacijos ir pan.

  Greitas problemos sprendimas – panaikinti nemokamą mokslą, įsteigti valstybines studijų stipendijas, t.y. padaryti sistemą, panašią D. Britanijos.

 3. Kestas G.

  Akivaizdu, kad universitetai gaunamam finansavimui turi per daug destytoju, pastatu, studentu, etc. Pershasi 2 ishvados
  1) arba visi ten dirbantys yra kvailiai, kad dirba uzh toki atlyginima, kai privachiam sektoriuje truksta darbuotoju
  2) arba kazkas gyvena gerai, nes gauna normaliai, o kazkas gyvena blogiau.

  Reikia pagaliau keisti ta socialistine konstitucija, kitaip nieko nebus

 4. liutauras

  Daliau, žodis "ilgai" pernelyg bendras 🙂

  Donatai, kaip įsivaizduoji, kuri politinė partija drįstu tokį programinį punktą įrašyti į rinkiminę programą?

  Kęstai, manyčiau, kad pagrindinė problema – tai universitetų nesugebėjimas pritraukti verslo pinigų tyrimams ir diegimams. o dabar tą situaciją visiškai iškreipia ES tyrimų pinigai, kurie dar mažiau skatina ieškoti naujų pinigų šaltinių universitetų vadovybę

 5. stb

  tikiuosi destai ne fizika?
  nes kai desto mokyklose fizika humanitarai ,tenka savaitgaliais vargshams moksleiviams viska destyti normaliai is naujo ple….tautine mokykla,vadinasi..nx

 6. liutauras

  po mano akademine patirtim gula temos, kurias jungia du dalykai: internetas ir teisė

 7. Roota

  Pati neseniai buvau studente ir seimoje turiu destytoju. Mano isvada vienintele, kol destytojams mokes taip kaip moka dabar (docentui 1,5K per menesi…), tai tikrai jokios kokybes ir nebus. Net jei destytojas ir protingas ir gal net butu talentingas, taciau noredamas islaikyti seima turi dirbti dar ir Tikra Pagrindini Darba, o paskaitoms ruostis tada, kad lieka laiko. T.y. priebegom ir miego ar savaitgaliu saskaita.

 8. shiny

  na siaip kiek zinau, aktyvus destytojai, kurie ne tik desto bet vykdo dar ir moksline veikla, daro bendrus projektus su uzsieniu, gauna grantus ir is tu grantu prie algos prisimoka kazkiek, is to minimumo gyvena tik tie kurie apsiriboja destymu.. bent kaip as isivaizduoju 🙂
  taip kad cia ne tik valstybes problema, kartais patys zmones yra apatishki ir tikisi kad kazkas uz juos viska padarys o patys savim nepasirupina

 9. liutauras

  Roota, teisybė

  shiny, tas teisybė, aktyvūs dėstytojai ir leidžiantys sau keliaklupsčiauti ES biurokratžmogiams tikrai uždirba visa normaliai. bet tada gaunasi kaip tame ankedote: "o čia dar ir algą moka?". manau, tokia sistema visiškai neskaidri ir negarantuoja kokybiškų dėstytojavimo paslaugų, o tik tėra priedanga (arba "įėjimo" laiptelis) kitiems interesams. bet tai tiesiogiai neigiamai veikia kokybę, ar ne?

 10. Maumaz.livejournal.com

  Ši problema, beje, gimdo ir kitą problemą, pvz., žmogus, gaunatis tokį atlyginimą, visiškai nejaučia poreikio dirbti. Jis gali ateiti į paskaitą, gali ir neateiti. Jam dzin. Tad "dėstymas" tarsi tampa kažkokiu papildomu "pliusuku" tam žmogui (aš dėstau!), bet naudos iš jo nedaug.
  Na, o tamstai kelias gi aiškus: gavus mokslinį laipsnį atlyginimas auga. Gal ne tiek, kiek norėtųsi, bet vis dėlto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *