XXI a. kasdienybės dienoraštis

Kur yra aiškus ES paramos lėšų gavimo paaiškinimas?

Po eilinio Dalios Grybauskaitės pareiškimo kyla noras pačiam kreiptis ir aplikuoti, tik eilinį kartą atsidaužiu galva į tą pačią sieną – kur rasti paprastą ir eiliniam piliečiui suprantamą ES paramos lėšų skirstymo mechanizmo aprašymą? Nesu kvailas ir teisės magistras, bet eilinį kartą pradėdamas skaityti Bendrąjį programavimo dokumentą ar naršyti kokią www.esparama.lt viltį pametu ir spjaunu į vokiškai-prancūziškus pinigus.

Gal kas nors jau praėjot tokį pat košmarą ir galit ką pasiūlyt?

5 Comments

 1. PinkCity

  Man asmeniškai viskas paaiškėjo po vieno tokio seminaro – konferencijos, kur įmonė, užsiimanti pagalba ES paramos projektų dalyviams, pristatė savo paslaugas, bei kelių įmonių, pasinaudojusių parama, vadovai pasidalino savo patirtimi.

  Aišku, iš šio mano komentaro Tau mažai naudos, tiesiog pasisakiau 😉

 2. PinkCity

  Esmė – norint gauti pinigų, reikia jų turėti, nes:

  1. Finansuojama dalis projekto, kuo daugiau pinigų nori gauti, tuo daugiau pats turi investuoti;

  2. Visas išlaidas turi susimokėti iš pradžių pats, paskui tuos pinigėlius atgausi (jei tinkamai pagrįsi išlaidas) – taigi laisvos apyvartinės lėšos būtinos.

 3. Anonymous

  is tikruju koki mechanizam nori suprasti??? privatiems ir viesiesiems subjektams siek tiek skiriasi. Tarkim, kad domina privaciu subjektu (imoniu) atvejis.

  Institucija (valstybes) sukuria kazkokia strategija, gaires, pagal kuria bus naudojami pinigai. Skelbiamas viesas konkursas (su taisyklemis ir numatyta lesu suma), i kuri privatus subjektai savo iniciatyva, atsakomybe ir lesomis teikia paraiskas (projektus). Praejus saukimo laikotarpiui, vyksta vertimas, paraiskos vertinamos balais. Sudaroma konkursine eile, tam tikra dalis "virsutiniu" (daugiausia balu surinkusiu) projektu gauna dalini finansavima – pasirasoma sutartis, vykdant projekta, kaip jau minejo vienas komentatorius, savo lesomis apmoki atsiradusias islaidas, o po to dali tinkamu islaidu kompensuoja (atkreipk demesi i zodi "tinkamu").

  Supaprastintai taip atrodo. Realybeje yra kabliuku ir labai daug biurokratizmo.

  Beje, bendras programavimo dok. – 2004 – 2006m. Naujam periodui kuriami nauji dokai.

  Jei konkreciai domina verslo imoniu galimybes, zr. ukio ministerijos, LVPA puslapius. Jei kitos sritys, atitinkamai zr. susijusias ministerijas.

 4. Justas

  Labai geri pastebėjimai, Liutaurai. Tokios informacijos vaakumas tikrai egzistuoja. Iš patirties (kadangi mano veikla artimai su tuo susijusi) galiu pasakyti, jog visas paramos gavimo mechanizmas yra taip sutvarkytas, kad paprastas žmogus, niekada iki tol nesusidūręs su struktūriniais ES fondais niekaip nesugebėtų sutvarkyti dokumentų ir pateikti paraiškos. Iš to lobsta įvairios tarpininkaujančios įmonės, o fondus tuština tie, kuriems reikia tuštinti. Todėl, kai kuris nors politikas žmonėms prabyla apie „realias“ galimybes panaudoti fondus verslo plėtrai tenka tik liūdnai nusišypsoti.

 5. BasketSLAVE

  O tai Liutauras neprisidės prie BLOG ACTION DAY?
  Tau tai padaryti tikrai nesudėtinga – rašai iš esmės apie viską, o man teko gerokai pasukt smegenėles, kol savo blogo temą susiejau su aplinkosauga 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *