XXI a. kasdienybės dienoraštis

Investicijų matematika

Infliacija tuoj pramuš lubas, reiškia grynus pinigus būtina keisti į kažkokį turtą.

Tačiau investicijos į vertybinius popierius biržoms tai sprogstant, tai griūnant yra kažkas panašaus į gyvenimą ant ugnikalnio.

Kokią alternatyvą rinktis?

10 Comments

 1. Paulius

  Gal auksas?

 2. internetas

  Ilgalaikėje perspektyvoje viskas lipa į kalną, ugnikalniai užgesta. Taigi gyvensime geriau ir geriau…. tik nereikia be reikalo nervintis.

 3. ENORCA

  Menas? XD

 4. simperijus

  Investicija i savo versla. Siulau. Jis auga kartu su kainomis… Kartu auga Tavo produkto/paslaugos kaina. Tu speji kartu su traukiniu ir i ta traukini.

 5. RascalLT

  Deimantai, auksas, pensiju fondai, meno dirbiniai, investiciniai indeliai, verslas, akcijos, miskas, nekilnojamas turtas – pasirinkimu daug. Geriausia deti i kazka tokio, kas butu naudinga paciam bet tuo metu neprarastu vertes (blogas pvz. – masina) arba ka gali paskolinti / perleisti kitiems aisku, uz procenta.

  Bet cia viskas su salyga, kad tikiesi tuo turtu pasinaudoti veliau, arba ji realizuoti ir panaudoti pinigus. Bet jei tau to nereikia, tai investuok i sveikata, i dantis, i keliones – o jei viso to pakanka, o pinigu atlieka – tai gal tiesiog maziau dirbk, tas irgi sveika 😉

 6. v

  vaikus?

 7. liutauras

  Pauliau, kokia ROI prognozuojama auksui per ateinančius metus?

  internetai, tas tai jo, bet geriau nuo vienos ugnikalnio viršūnės šoktelt ant kitos. juo labiau, kad dabar griūtis kaupiasi, atrodo, nemenka, tad rizika nemaloniai kutena padus

  Enorca, kad labai nelikvidi investicija, ar žinai kokią rūšį pas Lietuvoje, kuri būtų verta dėmesio?

  simperijau, teisinga mintis, tačiau verslui investicijų pakanka, aš labiau esu organinės verslo plėtros fanas

  RascalLT, klausimo esmė – baziniams poreikiams užtenka, egzistuoja santykinai "laisvos" lėšos, kurias reikia saugoti nuo infliacijos ir kartu įdarbinti, kad jos daugintųsi. šiaip esu vertybinių popierių (t.y. akcijų ir fondų) fanas, tačiau šiuo metu nuojauta kužda, kad reikėtų iš ten pasitraukti, bent laikinai. klausimas – į kur trauktis?

  v, vaikai bus, tad kol kas nebent galiu užsiimti lėšų jiems paruošimo etapu – tą ir darau, ieškodamas būdų lėšas apsaugoti nuo infliacijos 🙂

 8. vytauc

  http://goldprice.org/gold-price-history.html#10_year_gold_price

  Pavažiuok į apačią – ten grafikai.

  Auksas tinkamiausias, nes gali pirkti ir mažais kiekiais už santykinai nedidelius pinigus (ko nepadarysi su žeme, ar kitu NT), jį perkant nereikia būti specu (ko nepadarysi su meno dirbiniais).

  Reziumuojant:

  Auksas

  o jei turi daugiau laisvų pinigų, tai derlinga ŽU paskirties žemė ir miškas.

 9. Anonymous

  liutaurai.taip greitai jau turi papildomu pinigu? geras naujas darbas….

  gal apipleshei banka? 🙂

 10. Viktoras

  Klausimas apie aukso ROI neteisingai suformuluotas. Be to, ar gi yra didelis skirtumas tarp aukso ir, tarkim, sp500 returns / historical vols / implied vols, kad taip jau reiktų į jį investuoti?

  Norint investuoti į vertybinius popierius ir tikėtis 'šokinėti nuo ugnikalnio ant ugnikalnio' reikia turėti šiek tiek laiko, kad nuolat domėtis ir greitai priiminėti sprendimus (paties traukimosi nuojauta vėluoja bene ~2mėn, dabar galbūt vėlu net ir grįžti). Apskritai tokiu atveju turbūt paprasčiausia išsirinkti keletą ilgalaikių temų ir bandyti jas sekti (tik ne per dažnai, žr: http://www.amazon.com/Black-Swan-Impact-Highly-Improbable/dp/1400063515)

  Kalbant apie ne vertybinius popierius, vienas kolega yra sakęs: "Pagalvokite kiek daug miestų auga Kinijoje. Juose gyvens daug kultūringų žmonių (argumentas: 60mln. kiniečiu groja pianinu, tai yra daugiau negu visa Prancūzijos populiacija), jie norės eiti į meno muziejus ir norės matyti savo šalies meną". Moralas tas, kad kiniečių modernus menas pabrango keletą kartų per pastaruosius metus. Moralas tas, kad mes nežinome kas kabos Guggenheim galerijoje Lietuvoje, aišku galime paspėlioti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *