XXI a. kasdienybės dienoraštis

nežinau, kas dabar perka butus

kaip sako aruodas.lt, dabar vidutinė m2 kaina Vilniuje yra 8 400 Lt.

jeigu perkamas butas gyvenimui, o ne trims mėnesiams, tai jo plotas 100 m2 vis tiek turi siekti

suma – 840 tūkst. Lt

tarkim, esu basas studentas ir santaupų neturiu.

skaičiuojam su Lietuvos taupomojo banko skaičiuokle

suvedam:

prašoma paskolos suma – 840 tūkst.

paskolos terminas – 25 metų

Litais, linijinis

šeimos mėnesio pajamos – tarkim, statistiškai lietuviškos 2*1,5 tūkst Lt = 3 tūkst.

mėnesiniai įsipareigojimai – tarkim, 500 Lt

saugusiųjų skaičius šeimoje – 2

vaikų/išlaikytinių skaičius šeimoje – 1 (suapvalintas vidurkis)

gyvenate – Vilnius

rezultatas – Bandykite dar kartą!

keičiu paskolos terminą – 40 metų

rezultatas – Bandykite dar kartą!

keičiu mėnesinius įsipareigojimus – 0 Lt (neimsiu jokių vartojamųjų paskolų)

rezultatas – Bandykite dar kartą!

keičiu šeimos pajamas – 5 tūkst. Lt (tarkim, uždirbsim kada nors daugiau)

rezultatas – Bandykite dar kartą!

keičiu šeimos pajamas – 10 tūkst. Lt (tarkim, uždirbsim kada nors ŽYMIAI daugiau)

VALIO!!!! gaunam paskolą.

sąlygos:

mėnesinė įmoka: 5789 Lt

kvailių kraštas.

30 Comments

 1. ragutis

  8400 daugoka, dabar "Veikmės" statomame kvartale Šiaurės miestelyje įmanoma už 7000 paimt. Visgi imant 100m2 jau nori-nenori, turėsi uždirbt pakankamai neblogai. Vidutinis dviejų-trijų kambarių butas į 50-60 m2 gali sutilpt, nors ir už tiek šeimos pajamos turėtų būti ~4000-4500 Lt į rankas (kas nėra visiškai nerealu).

 2. liutauras

  ar įmanoma 50-60 m2 bute (kai dar aplinkui žalumos tarp betono reikėtų paieškot) gyvent bent 3-4 žmonių šeimai? manau, taip tik programuojami socialiniai invalidai

 3. Anonymous

  http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=13744425

  Va gamins produktus, skirtus tokiems.

  Socialiniai invalidai, spėju, yra parankiausias politikams ir verslininkams, visuomenės sluoksnis.

 4. mildaster

  dairytis į naujos statybos butus. senesnės statybos namai, kurie, beje, daugeliu atveju kokybe pranoksta naujuosius "prestižiniuose perkūnkiemio mikrorajonuose" esančius, tikrai nekainuoja tiek daug.

  antras dalykas: koks procentas žmonių išaugo 100kvadratinių metrų butuose mieste, dar surasdami ir žalumos tarp betono? koks procentas iš jų yra socialiniai invalidai?

  trečias dalykas: jeigu labai reikia tokio didelio ploto, žalumos ir t.t. – gal neblogas pasirinkimas pirkti sklypą/sodo namelį už vilniaus, ten tvarkytis ir gyventi ir auginti vaikus?

  o šiaip butų kainos tikrai nenormalios. kiekvienas renkasi pagal savo galimybes, bet nuomotis irgi klaikiai neapsimoka, tai manau, kad geriau yra susispausti kiek įmanoma ir kas mėnesį mokėti tūkstančius ne kažkokiai bobutei už orą, kuriuo kvėpuoji tą dieną ar mėnesį, o bankui, kai po kiekvieno mokėjimo gali pasakyti:

  "štai šitas kvadratėlis virtuvės priklauso tik mums".

 5. liutauras

  1 – nemaža dalis teisybės

  2 – Lietuvos statistikos departamentas

  3 – taip

  kaip manai, jeigu imi 100 tūkst. Lt paskolą – kiek litų sumoki bankui už paslaugą (t.y. už 20-30 ar 40metų anksčiau gautus pinigus)?

 6. Anonymous

  o tai kas čia kvailiai?

 7. liutauras

  skaityk pavadinimą 🙂

  tiesa, dar gali būti ir vagių kraštas 🙂

 8. biesas

  tai ka jau cia 100 kvadratu, tai imk 250 kvadratu. Ka jau cia uz 840 000 Lt, tai uz pora limonu imk. Kad viskas butu kuo "realiau". Galesi tada dar labiau nusisisvaigt, kox krastas cia yra

 9. Rita

  na visiskai cia nerealiai parasei, tai kur tavo manymu zmones gyvena jei neima paskolu? iskart uzsidirba butui? bet tai jei ima paskola tai tavo manymu ima 800.000? o 400.000 negali imt ir gyvent 60 kvadratu bute?

  <br>manau neitema cia surasei 🙂

  <br>problema tai aiski, bet skaiciai, sumos….

 10. liutauras

  biesai, galima gyvent ir 20 m2 "kamurkėj". teko ir tokioj gyvent 🙂 tik tuomet buvau studentas ir negalvojau apie šeimą ir vaikus

  Rita, galima gyvent 50 m2. bet man 3 žmonių šeima – nei pavyzdys, nei troškimas. o daryti kompromisus asmeniniame gyvenime – tikrai ne vieta

 11. kostia

  viskas, jamu kokią partiją, sumoku jai sekmės mokestį ir einu į seimą balsuot tik už babkes. ir turėsiu dar gersnį butą.

  arba važiuoju skint pomidorų į ispaniją. Po 3 metų gaunu kreditą , ir jamu butą Alekandėj, prie pat jūros už 1000 eurų pro kvadratą. uždirbu per mėn. vidutiniškai 1,500 evrų. ir dedu skersą ant Lietuvos.

 12. ragutis

  50-60m2 3-4 asmenų šeimai yra visiškai normalus plotas ir beveik neabejoju, kad dauguma iš mūsų tokiomis sąlygomis ir užaugome. O dėl socialinių invalidų tai čia nelabai susiję dalykai. Nemažai socialinių invalidų rasi ir tarp tų, kurie gali sau leist turėt tiek ploto, kiek jiems reikia.

 13. ragutis

  Tiesa, jeigu tie, kas dabar perka butus yra kvailiai, tai kokią tu kitą išeitį šitiems kvailiams galėtum pasiūlyti?

 14. ego

  10 balų už tyrimą ir reziume 🙂

 15. yewoo

  saunuolis, as seniai norejau tai pasakyti 🙂

 16. liutauras

  kostia, pasilik.

  raguti, nesutinku. galbūt todėl, kad užaugau ne 50-60 m2 plote, todėl skirtumą dabar jaučiu savo kailiu. dėk socialinių invalidų – sutinku, kad tiesioginį ryšį reikėtų pagrįsti faktais, tačiau tai mano hipotezė, kurią tegu įrodinėja sociologai. dėl išeities – jeigu spėsiu, artimiausiu metu sugalvosiu kaip įkelti į blogas.lt formatą savo Excel skaičiuoklę, kuri lygina ilgalaikės nuomos+likusių laisvų pinigų investavimo ir nuosavo būsto pirkimo+banko pančių užsikabinimo palyginimą. ten labai aiški išsiveda linija ir sprendimas

  ego, yewoo, mes laimėsim 🙂

 17. Anonymous

  dar praleidai rizikos faktoriu, kad per tuos 20 metu paskolos atidavimo termina gali: suiri sheima, pablogeti sveikata ir t.t…tuomet tavo 100kvadratu atiteks minetam bankui:)

  kostia ,nepyk, niekur tu nevaziuosi ,nes plaki pastoviai inete,ispanijos plantacijose to tikrai negalesi:))

 18. Klausimas

  Kodėl tie, kas negali įpirkti buto, iškart Lietuvą apskelbia kvailių kraštu?

  Beje, prieš 3-4 metus bankininkai labai stebėjosi – tik 10% tuo metu įsigytų butų buvo pirkti už paskolas. kita dalis – už grynus… Daug ką pasako, ar ne? Faktas tikras, neišgalvotas, pasakojo žmogus, kuris vedė bankininkams kursus, per pertraukėlę išsišnekėjo…

  Anonimai, bankui būstas atitenka tik tuo atveju, jei jis yra lizinguojamas. Paskolos atveju – tu gali būsta parduoti, aišku, reikia su banku atsiskaityti. Aš pats tokį būsta pirkau. O nuomotis irgi tas pats blogis – susirgsi, neteksi darbo – šeimininkai veltui nuomos butą?

 19. Anonymous

  pats tu anoni…mas:))

  matosi ,kad esi bankyras ir kaip graziai ishvedziojai -su banku reikia atsiskaityti:) o jeigu neatsiskaitai del anksciau minetu priezasciu? turto varzytines? ir viska sukishi bankui? :))hahahh..grazu…

  nuomos atveju tiesiog tave ishgruda i gatve ir tiek…gali pirkti 6a soda tarkime uz 1K nuo kokio panevezio ar shiauliu 15 km ir bent stoga tikrai turesi 🙂

  na ar gerai paciam gyvenasi tokiam kazkieno neishmoketam ir prarastam buste? miegasi gerai? nesivaidena?

 20. ragutis

  Taigi, kiekvienas turi savus poreikius ir dėl to suabsoliutinti nevertėtų.

  Nežinau, kokią ten analizę buvai užvedęs, bet faktas yra tas, kad mokėjimas bankui mažėja, išleika toks pat (anuitetų atveju), arba, na, pakyla, kai koks ECB ar LB nusprendžia kilstelti bazinę normą. Ir tai nominaliais skaičiais. Dėl infliacijos butų nuomos sektoriuje ir santykinio gyventojų pajamų padidėjimo (kas Lietuvoje šiuo metu labai ryškiai didėja), tu ilguoju laikotarpiu bankui pradėsi mokėti mažiau, nei už tą patį plotą mokėtum nuomą ir ilgainiui būsi įgijęs turtą, kuriuo galėsi disponuoti. Tuo labiau, kad, šiuo metu, už tokį pat butą mokėjimai bankui ir nuoma nėra vienas nuo kito itin nutolę dydžiai.

  Toje analizėje turėtų būti atskleista kažkas netikėto, kad tai paneigtų.

 21. biesas

  prie ko cia ta kamurke, juoda arba balta ir jokios pilkos? arba gali gyvent 100m2 arba 20 m2?

  tai sakau, po keleriu metu rasysi, kad reikia 200 kvadratu ir buto uz pora limonu. ir tie visi kurie gyvena 100m2 yra nevisavarciai ar panasiai.

  del socialiniu ligoniu, tai cia tavo ismislas. kazkaip nesu girdejes kokios nors daktaro ar psichologo diagnozes, kuri buti susieta su jo gyvenamu plotu.

  viskas priklauso nuo pacios seimos, o ne nuo kvadratu.

  dar butu gerai isgirst apibrezima socialinio ligonio (ar kaip ten ji)

  ar girdejai, kad zmogus skustusi savo vaikyste ar dar kazi kuo ir kaltintu save, kad jis yra toks durnas ar dar koks nors, nes gyveno per mazame plote? as tai ne. as manau, kad viskas priklauso nuo tevu, aplinkos, draugu ir tikrai ne nuo ploto.

  Vuo 🙂

 22. lina

  o kiek tu moki uz menesio buto nuoma jeruzalej?

  nemoketum panasiai bankui uz paskola ? 😀

 23. liutauras

  stabmeldy, taip, tai neigiami rizikos faktoriai, bet yra ir teigiamų – pavyzdžiui, galima svajoti, kad praėjusių 5 metų vidutinis NT vertės augimas bus toks pats ir ateinančius 10, ir 20 metų

  Klausimai, ar aš sakiau, kad neįgaliu įpirkti buto? aš sakiau, kad tokiomis sąlygomis pirkti butą yra kvaila 🙂 taip, nemaža NT burbulo kilmės priežastis – noras legalizuoti nelegaliai uždirbtus pinigus. todėl mano ankstesnė pastaba apie galimus vagis tikrai galioja.

  stabmeldy 2, pritariu atsakymui

  raguti, kai pradėjau nuomotis butą, o nebe bendrabutį (atrodo, 2002), už nuomą pradėjau mokėti 750 Lt. dabar tiek pat moku. per tą laiką 1 m2 naujos statybos kaina pakilo nuo 2-3 tūkst. Lt iki 8,4 tūkst. Lt. jei taip toliau – laisvai nuomuosiuosi ir toliau visą gyvenimą. analizė bus 🙂

  biesai, taip, pagrindinis kriterijus yra šeima ir pats žmogus, tačiau veikiantys faktoriai taip pat svarbūs. net ir 10% – tai didžiulė įtaka, ypač visuomenėje, kur visi faktoriai veikia geometrine progresija

  lina, dabar nuoma 750 Lt/mėn. tokio buto vien įsigijimui turėčiau mokėti 2000 Lt/mėn, jau nieko nekalbant apie nuolatinį remontą, atnaujinimą, mokesčius ilgalaikiams bendrijos projektams ir pan.

 24. lina

  bet moki tik uz nuoma, o kur komunalines, internetas, gaunas vistiek apie 1000 lt.

  o kam nuolatinis remontas?

  bet supranti gyenti nuomojamame bute yra visai kas kita nei savame. O kaip tu isivaizduoji isigysi buta? susitaupysi ir grynais susimokesi? 😀 😀

 25. liutauras

  už komunalinius, internetą, etec. turi mokėti ir nuosavame bute 🙂

  nuolatinis remontas – jeigu kas 3-4 metai nedarai reguliaraus remonto, tai butas pasibaigus paskolos temrinus bus bomžų guolis 🙂

  o kuo skiriasi gyvenimas savame ir ne? čia tik susitarimo reikalas. aišku, jeigu sutiksi, kad nuomotojas vaikščios kas antrą dieną, tai nesąmonė. bet tam ir yra sutartys

  o kam reikia įsigyti butą? galų gale (suma paskolai – suma nuoma) nuolatos investuoji ir gauni ilgu laikotarpiu tikrai geresnę grąžą nei <10% NT vertės augimas

 26. RascalLT

  Ne viska perskaiciau, tai atsiprasau jei kartosiuos, bet be komentaro nepaliksiu sito straipsnio! 🙂

  1. statistiskai – kokio dydzio butai perkami siuo metu?

  2. skelbimu internete kainos statistiskai didesnes uz sandoriu kainas

  2.1 nusiderama

  2.2 zmones turi santaupu, kurias atiduoda grynais idant isvengti mokesciu

  3. as pats nusipirkau 60 su biski kvadratu buta, ji parduosiu kai paaugs pirmas vaikas (tada tikiuosi jo verte bus isaugus, kaip ir mano galimybe nusipirkti didesni buta)

  4. zmones NAUJOS STATYBOS naujus butus perka pardave (nesvarbu kokios statybos) senus butus. arba abu juos uzstate

  5. zmones kurie neisgali pirkti nauju butu perka senus butus pagal 4 punkta

  6. nezinau tiksliai, bet kokia statistiskai atlyginimu dalis siuo metu dar yra nelegali?

  7. nezinau 100%, bet man rodosi, kad aruodo metodologija vid. kainai skaiciuoti yra pagal ju svetaineje PATALPINTUS skelbimus – pvz. pazystu zmoniu, kurie nusipirke buta padaugina kaina is dvieju ar tai kiek ir ideda skelbima apie buto pardavima – ir jiem dzin kiek laiko jis ten kabos…

 27. Anonymous

  viena aisku liutauras neigs, nes jis cinikas.

 28. Anonymous

  "biesai, taip, pagrindinis kriterijus yra šeima ir pats žmogus, tačiau veikiantys faktoriai taip pat svarbūs. net ir 10% – tai didžiulė įtaka, ypač visuomenėje, kur visi faktoriai veikia geometrine progresija."

  Paistalai, tai bet ar girdejai, tokia diagnoze, kad veikiantysis faktorius gyvenamasis plotas ir to priezastis kazkox ligonis?? ignoruoji klausimus,

  apibrezima socialinio ligonio?- dar butu neblogai.

  Rasyk ne "veikiantysis faktoriai taip pat svarbus" o "mano isgalvoti veikiantys faktoriai taip pat svarbus".

  kaip suprantu cia: "ypač visuomenėje, kur visi faktoriai veikia geometrine progresija." yra faktas??

  Prie ko cia ta geometrine progresija.

  Cia tiesiog yra tavo nuomone, jokiu faktu ner.

  Dar tiesa, 8400Lt uz kvadratini metra, cia vidurkis??

  ar imi auksciausias kainas, kad irodyti savo teigini, kokioj saly gyvenam? 😀 Taip tai tada lengva demagogija uzsiimt.

  cia apie statistika pamirskit, cia tiesiog demagogija, isrenkami vienpusiski "faktai" ir sukurpiama "istorija" 😉

  Gal ponas Liutauras eis piketuoti, kad negali nusipirkt buto uz 840 000Lt?

  Cinikai, dazniausiai buna teisus, nes jie dazniausiai buna objektyvus, va demagogai yra kitas reikalas 😉

 29. Biesas

  pamirsau auksciau pasirasyt.

  Realus faktai: Mano du draugai issipirkineja butu, pas viena yra apie 100m2, kaina yra apie 300 000-350 000Lt, rajonas, sauletekis, pirktas pries metus kazkur (Turbut Liutauras sakys, kad dabar pabrango iki 840 000Lt).

  Kitas nusipirko irgi nauja buta apie 56 m2, kaina apie 200 000 Lt.

  niekaip man nenesa iki 8400Lt uz 1m2.

  aisku, jei nori gyvent centre, dangoraizy, tai ten panasios ir kainos.

 30. liutauras

  RascalLT'ai,

  1 – nežinau, spėju, ~40-50

  2 – tikrai taip

  2.1 – tikrai taip

  2.2 – kaina nuo to nesumažėja

  3 – kokią ROI planuoji? bus didesnė už LIBOR+marža?

  4 – dalis, studentai tikrai neturi ką parduot

  5 – dalis žmonių

  6 – kažką pamenu, kad Kuodis skaičiavo apie 20%

  7 – labai teisinga pastaba, paklaida čia tikrai yra

  geras komentarai, man atrodo, nesuvoki, ką reiškia žodis"cinikas"

  biesai, mūsų rankos ilgos, vis tiek stilių ir autorių stebim 🙂

  mano hipotezė: būstas be gamtos -> gamto nemylintys žmonės -> socialinė degradacija

  visuomėne ir geometrinė progresija -> skaityk "Tipping point" arba dabar ir lietuvišką vertimą "Virsmo taškas" arba pan.

  8400 Lt – skaityk nuorodą

  jeigu reikės ir kitų realių priemonių nebus, eisiu ir piketuot 🙂 galiu ir pabadaut 😀

  žiūriu ir tamstai su cinizmo samprata sunkumai 😉

  rodai konkrečius pavyzdžius – džiaugiuosi, tikrai taip gali būti, bet aš skaitau, tai ką matau, o ne imu draugų pavyzdžius. atskiri atvejai visokie būna, o čia bent šioks toks apibendrinimas. žinoma, objektyviausi duomenys būtų registrų centro duomenys, tik ir ten gryni pinigai nebūtų matomi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *