XXI a. kasdienybės dienoraštis

Blogo kryžkelė: daugiakalbystė, daugia-domeniškumas, kryptys

Bręsta, bręsta permainos. Tik rankos niekaip nepasiekia jų užbaigti. O dar viena priežastis – nedrąsa daryti radikalius sprendimus, po kurių kelio atgal nebėra:

 1. virtualaus pasaulio vieta:
  1. šiuo metu tinklaraščiui mintys byra į čią, t.y. blogas.lt/liutauras, į ulevičius.lt (xn--uleviius-obb.lt) ir ulevicius.lt. Leisgyvis yra liutauras.livejournal.com, tik pro formaliutaurasu.blogspot.com, liutaurasulevicius.spaces.live.com dar kažkada buvo myspace.com/liutauras;

  2. toks barstymasis duoda labai mažai naudos, o garantuoja daug trūkumų – juk ir realiame pasaulyje draugą tikitės surasti namuose, o ne kažkur dar kitur;
  3. šiuo klausimus sprendimas gana aiškus – reikia persikelt į savo buveinę, t.y. ulevičius.lt, tik tai reiškia vieną blogybę – bus prarastas „Google PageRank“, kuris blogas.lt/liutauras dabar yra 4/10 ir pasiekiamas ne per keletą dienų;

 2. daugiakalbystė:
  1. mano ginčas su LR Seimo Ryšių su visuomene skyrium truputį atvėrė akis, kad angliakalbė auditorija: a)  žymiai didesnė; b) paradoksalu, tačiau labiau suvokia temas, apie kurias rašau;
  2. per daug myliu Lietuvą ir lietuvių kalbą, kad lengva ranka galėčiau spjauti į lietuviškumo išsaugojimą ir gausinimą;
  3. realiai jėgų visus tekstu dubliuoti ir antra kalba neturiu laiko;
  4. … čia atsakymo neturiu;

 3. kryptys
  1. čia, blogas.lt/liutauras turiu du skyrius – politika ir kasdienybė, o ulevičius.lt buvo skirtas naujienoms apie knygą ir ryšius su visuomene, komunikaciją. Dabar, knyga po truputį nueina į foną, atskiro blogo aktualumas mažėja;
  2. matyt, ateityje teks susiskaidyti į tokias sritis: a) darbai/profesiniai pastebėjimai; b) viešoji erdvė/politika; c) kova už blogerių/piliečių saviraiškos laisvę; d) kasdienybė.

Ir, aišku, reikia surasti tinkamą vaizdą/formą viso to įforminimui.

O ką manai Tu?

6 Comments

 1. Erkanas

  Nu jo, permainos neblogos..

  Bet suprantu, kad toki BLOGų ūkį sunku prižiūrėt. Jei jau klausi lankytojų nuomonės, tai iš savo pusės pasakyčiau, kad mano nuomone geriausia yra turėti du BLOGus – vieną LT, kitą – EN. LT būtų skirtas rimtoms, globalesnėms temoms, LT – tam, ką gali papasakoti ir kas yra įdomu tik broliams lietuviams. Tekstų dubliuoti abiem kalbom nebūtina. Tiesiog atsirink ką nori pranešti vienai, o ką kitai auditorijai. O jei sukurpsi kažką labai įdomaus, manau ir pats norėsi papublikuot abiejuose BLOGuose.

  O dėl PageRank, man asmeniškai įdomu būtų ieškoti būdų, kaip pakelti naująjį BLOGą 🙂

  Šiaip tikiu, kad šitame BLOGe bus linkas į naujajį, ir tai turėtų padėti, nes kai svetainė turi aukštą PageRank, tų svetainių į kurias veda linkai iš jos, PageRank irgi kyla.

  Tai vat tiek.

 2. Labas.blog

  Daugelis tavo veiklos internete bus vis tiek ismetyta, po ivairius Flickr, FaceBook, StumbleUpon, Delicious ir pan. Tai irankiai, kuriuos gali visus suvesti i vienus namus, po vienu stogu, ir nesijausti 'issimetes'. Kas del paties irasu publikavimo, zinoma, vienareksmiskai esu uz viena domena – kuris yra tavo, o ne priklauso dideliam katilui. Taigi Google PageRank teoriskai gal ir buvo tavo, bet visa to grietinele nukabindavo Blogas.lt, naudodami tai kaip 'sales pitch' pardavinejant reklama. O Ulevicius.lt page rank susirinkti netruks, gal ne per savaite, bet… Jis bus tik tavo.

 3. Anonymous

  Vienareiksmiai uz daugiau lietuvisku blogu anglu kalba – juos stebetinai greitai atranda patys ivairiausi zmones, zurnalistai, etc. Galima labai daug visko issakyti, temu – milijonai. Ech.. tik to laiko, kad ji kur, tikrai galetu buti daugiau.

  Tada veta imti kalbeti apie tai, kaip is blogo daryti pinigus. Tada blogui galima atsideti labiau, rasyti geriau ir skaitytoju pritraukti daugiau.

  Lina is emigracija-etc.blogspot.com

 4. liutauras

  Erkanai, sutinku, beveik neišvengiamas "išsiskyrimas" į dvi kryptis. tačiau tai iš karto mažina mano darbų naudą Lietuvai. o dėl naujo puslapio PageRank kėlimo – ooooo, visas internetas pilnas patarimų 🙂 sunkiausia dalis – daryti tai nuosekliai

  Labas.blog'e, va tas "išsimėtymas" mane kartais pradeda erzinti, bet, spėju, tai jau dabarties realybė, kitaip tiesiog neįmanoma – "take it or leave it"…

  Lina, kolkas mano blogas – tai tokia pati mano "pro bono" veikla kaip ir dalyvavimas kokioje nors Piliečių santalkoje. o kas bus ateityje – tikrai visko gali būti. dabar kaip tik galvoju, kaip turėtų skambėti "Liutauro komentarai" anglų kalboje 🙂

 5. Dovydas

  Sprendžiant klausimą, kokia kalba kurti savo svetainę, svarbiausia nuspręsti kokiai auditorijai rašai.

  Pavyzdžiui aš rašau išimtinai tik lietuviškai ir orientuojuosi į lietuvišką skaitytoją. Jei noriu ką nors parašyti rusiškai ar angliškai, tada lygiagrečiai išverčiu pranešimą į pasirinktą kalbą. Bet šiaip orientuojuosi į lietuvišką auditoriją.

  Kiti orientuojasi į tarptautinę auditoriją, tuomet rašo angliškai. Bėda tik ta, kad svetainės lietuvaičiai nebeskaitys. Aš pavyzdžiui, lietuvių blogų angliškai net neskaitau.

  Manau teisingai yra pasakyta: „think global, act local“. AŠ tai suprantu kaip globalią temą pateik vietinei audotorijai. Aš taip ir darau.

 6. GvidasM

  Rašoma – "per daug myliu Lietuvą ir lietuvių kalbą, kad lengva ranka galėčiau spjauti į lietuviškumo išsaugojimą ir gausinimą…"

  Šaunu, kad kone vienintelis tinklaraščio autorius prisipažįsta esąs LIETUVIS, kuriam be galo svarbi LIETUVA. Imkiva, braliai sasarys, PVZ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *