XXI a. kasdienybės dienoraštis

Ar blogeris yra viešosios informacijos rengėjas?

Juda mano akreditacijos Seime reikalai – šiandien kaip Visuomenės informavimo įstatymo darbo grupės narys gavau kvietimą į posėdį:

<…>

Į Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą kreipėsi Seimo ryšių su visuomene skyriaus vedėja S. E. Trembo. Kreipimesi teigiama, kad Visuomenės informavimo įstatymo, priimto 2006 m. liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Seime, 1 skyriaus 2 straipsnio 62 punktas nurodo, kad “viešosios informacijos rengėjas yra transliuotojas, leidykla, kino, garso ar vaizdo studija, informacijos, reklamos agentūra, redakcija, informacinės visuomenės informavimo priemonės valdytojas, ar kitas asmuo, rengiantis ar pateikiantis skleisti viešąją informaciją”. Įstatyme reikėtų tiksliau nurodyti kas yra “kitas asmuo, rengiantis ar pateikiantis skleisti viešąją informaciją”. 2007 m. kovo 9 d. posėdyje Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė Seimo ryšių su visuomene skyriaus išsakytai pozicijai ir nusprendė surengti darbo grupės, ruošusios Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo projektą, posėdį.

Maloniai prašome Jus 2007 m. kovo 26 dieną 14 val. atvykti į darbo grupės posėdį, kuris įvyks Seimo III-ųjų rūmų 422 kabinete.

Būtume dėkingi, jei su savimi atsineštumėte savo pasiūlymus.

<…>

Tai ką? Ruošiam argumentus ir piketą prie Seimo? 🙂

7 Comments

 1. Vladas

  Na, dėl piketų tai skubotai čia jau labai:) O dėl atsakymo į klausimą ar blogeris yra informacijos skleidėjas – tai aišku, kaip ir kiekvienas kitas šnekantis ar rašantis žmogus… Manau, jei protingai bus žaidžiama, tai komitetas suras vieną bendrą visas kitas informavimo priemones jungiantį ir blogerius nuo ju skirianti teisinį pagrindą atsakymui – juridinį asmenį arba atstovavimą jam. Visų išvardytų asmenų (juridinių) vienaip ar kitaip išreikšta visuomenės informavimo funkcija. Va toks ir turėtų būti atsakymas – pasiruošk jam;)

 2. nuo

  Sveikinu 🙂

 3. liutauras

  Vladai, ačiū! šiai temai namų darbus tikrai esu padaręs 😉 o piketas – aišku, juokas kol kas 🙂

  nuo, ačiū!

 4. kostia

  girdėjau šitą klausimą komentavo kažkoks LRS klerkas. kažką mykė.,tipo akreditacija tik žurnalistams ir pan. Kaip visada minties nesufomulavo,argumentų nebuvo. teks piketuot.

  vakar paklausiau vieno marginalaus politko apie Blog'ą. Jis pasakė kad aš nesu blogas:)))

  tai buvo seimo narys N.:))

 5. liutauras

  o kur čia LRS komentavo? per kokį kanalą?

  pavardę tautai, pavardę!

 6. kostia

  per LR pirmają programą,atrodo kitą dieną po Blog'erių konferencijos. atrodo iš ryto. o komentavo iš tų spaudos atstovų,ten klerkų,supratau,kad tas,ko prašėt akreditacijos.

  aš dar taip nustebau.

 7. liutauras

  dėkui, ieškau

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *