XXI a. kasdienybės dienoraštis

Kaip Šveicarija Lichtenšteiną puolė

Lietuvos žiniasklaida, atrodo, praleido smagų nuotykį, todėl ačiū „Time“ – kovo 1 dieną 170 šveicarų karių pasiklydo kalnuose ir „įsiveržė“ į Lichtenšteino kunigaikštystę!

Tai bene pirmasis taikiųjų šveicarų, garsėjančių savo neutralumu, išpuolis prieš kaimynines valstybes. Vargšė kunigaikštystė teturi 34 tūkstančius gyventojų ir nė vieno kareivio. Būtų šveicarai nesusimąstę, užėmę Europos nykštukę ir baigtas kriukis su dar viena monarchija 🙂

Smagus Lichtenšteino vidaus reikalų ministerijos atstovo Markuso Amano (Markus Amman) komentaras, jog niekas net nematė karių, kurie buvo ginkluoti, tačiau be amunicijos: „Nepanašu, kad jie čia būtų audringai įsiveržę su atakuojančiais malūnsparniais ar kuo nors panašiu.“

P.S. rekomenduoju pažiūrėti šveicarų naikintuvo skrydį virš Alpių – gal žinot, kur galima užsirašyti į šveicarų oro pajėgas?

7 Comments

 1. eimantas

  Delfis rašė. Tikriausiai to marazmo neskaitai, tai ir pramazinai 🙂

 2. liutauras

  o gal turi nuorodą? būtų įdomu paskaityt, nes tikrai visą delfi nuosekliai perskaitau 🙂

 3. kostia

  rašė delfilv. rus ir delfi est. ru prieš gerą savaitę. Svarbaiusia,kad kuopos!!!!Šveicarijos kalnų šaulių tokioje didelėje:))) valstybėje kaip Lichenšteinas niekas nepastebėjo,o ir kariai susigaudė tik priėję kažkokią gyvenvietę. sako gryžo namo viešuoju transportu,nes buvo pavargę:))))

  už bausmę negavo vakarienei šokoladukų:)))))

 4. eimantas

  http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=12368256

  Enjoy

 5. innodea

  šiek tiek primena anekdotinę situaciją, kai kažkurio arabų emyratų armija prieš keletą metų įsigijo moderniausius naikintuvus. bėda buvo ta, kad emyratas buvo toks mažas, kad kol jie pakildavo į reikiamą aukštį, neišvengiamai išskrisdavo iš valstybės teritorijos:)

 6. liutauras

  kostia, žinau, kur pigiai ir nebrangiai galima užimti kunigaikštystę 😉

  eimantai, ačiū!

  innodea, geras – nebuvau girdėjęs 🙂

 7. kostia

  aš jamu šitą vieną kunigaikštystę !!!

  tik laikantis etiketo,jiems reik pranešt,kada prasidės okupacija. ir kada atvažiuos musų autobusas:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *