XXI a. kasdienybės dienoraštis

Ar LR Seimas akredituos blogerį? (tęsinys)

Kaip rašiau, LR Seimo ryšių su visuomene skyriui esu pateikęs anketą dėl akreditavimo.

Šiandien 08:56 gavau pirmąjį atsakymą:

Dėl prašymo akredituoti Seime

Sprendimui dėl Jūsų akreditavimo Seime priimti tiksliname informaciją. Todėl šiuo metu Jums atsakyti negalime.

Pagarbiai,
Seimo ryšių su visuomene skyrius

Taigis, taigis.. iš tiesų galvosūkis egzistuoja, reikia įvertinti:

 • ar tai visuomenės informavimo priemonė (informacinės visuomenėnės informavimo priemonė) – ar mano blogas yra atskiras subjektas, ar blogas.lt subjekto dalis;
 • ar mane galima laikyti viešosios informacijos rengėju;
 • … (kol kas neatskleisiu).

Beje, Gyčiui dėkodamas už palaikymą replikuosiu, kad naujasis Seimo kancleris Gintautas Vilkelis turėtų puikiai žinoti interneto iššūkius – net aš pats asmeniškai pora mėnesių buvau beveik tiesioginiu jo pavaldiniu Informacinės visuomenės plėtros komitete, kai rengiau Elektroninio parašo įstatymo poįstatyminius aktus. O kancleris tuo metu buvo komiteto direktoriaus pavaduotojas. Beje, kartu dirbome ir rugsėjį įsigaliojusios naujosios Visuomenės informavimo įstatymo redakcijos darbo grupėje, kur kelis kartus kalbėjau apie blogerių teisinį statusą.

3 Comments

 1. Pastebejimas

  Sveikinu tokį pasiryžimą. Kaip kadaise Seime buvo neaišku, ką daryti su TV3 laidos "Be Tabu" žurnalistais, taip vilkinamas, ko gero, ir taviškis atvejis. Su "Be Tabu" buvo aišku – chuliganinė žiniasklaida, tačiau labai populiari ir bet kuri jų parodoma istorija (pvz., Seimo tualete rastas kaklaraištis. Kieno jis?) bus nemokamas, šaunus ir prie masių limpantis PRas. Tačiau netgi tuo atveju egzistavo laidą rodžiusio kanalo valdžia, realūs atsakingi asmenys, režisieriai, prodiuseriai, laidos teisininkai etc. Tavuoju atveju – nėra kam paskambinti ir pareikalauti, kad laida (ar blogo postas) būtų nuimta iš eterio. Bet kuriuo atveju, sėkmės.

 2. Eimantas Vaičiūnas

  Aš taip pat manau, kad šitas reikalas bus vilkinimas. Kai nusibos laukti – galėsi pasikviesti "Be Tabu" įgulą, kad padėtų išsiaiškinti kaip ten viskas vyksta .)

 3. liutauras

  ačiū už sveikinimus, visi darbai dar priekyje 🙂

  Eimantai, gal žinai tel.nr.? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *