XXI a. kasdienybės dienoraštis

Laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ diskusija apie blogerių konferenciją

Šiandien 10.10 „gyvai“ ir pakartojimą 19.10 per „Žinių radiją“ galite išgirsti, kaip būsiu sutaršytas į gabalus, kaip blogeriai bus nepripažinti žurnalistais, kaip tai bus nukelta tolimai ateičiai.

O gal ir ne 🙂 Pakalbėsim su buvusiai mano darbovietei (IVPK) vadovaujančiu Aurimu Matuliu, naujojo Visuomenės informavimo įstatymo darbo grupės kolegomis Laimonu Ubavičium (KM) ir Edita Žiobiene (ŽLEK ir MRU). Aišku, laidą veda Dainius Radzevičius.

O viso to kaltininkai, aišku, esam patys su „ŽudykReklamą“ – ta netikėtai mums patiems itin sėkminga konferencija tampa realybės iššūkiu, kuris normaliems biurokratams turėtų kelti šiurpą 🙂

Papildymas: laidos įrašą galite atsisiųsti iš čia.

8 Comments

 1. MariukasM

  Mano manymu, nėra jau taip blogai, jei blogeriai nelaikomi žurnalistais. Nes visas įdomumas ir yra tame, kad blogeris pateikia savo, subjektyvų požiūrį. Tuo blogai ir skiriasi nuo tradicinės žiniasklaidos, kuri pretenduoja į objektyvumą. Kaip tai jiems pavyksta – tai jau kitas klausimas.

 2. asterisk

  Sveikinu, gerai laikeisi, tik ten Edita truputį tundra pasirodė…

 3. NePo

  Pirmiausiai, sveikinu Liutaurai, gerai pasirodei, man dar reikės iš tavęs pasimokyti 🙂

  Kita vertus esu labai nusvylęs, kadangi paprasti Lietuvos žmonės nieko neišmano apie blogus. Jeigu jau mane publikuoja kituose puslapiuose, kuriuos galima vadinti žiniasklaidos priemonėmis… ir aš tikrai ne vienintelis.

  Ir iš viso iš kur jie traukia tokių tundrų "nu aš rašau be lietuviškų raidžių… aš neesu blogeris" Gėda, žurnalistai galėjo ir geriau pasiruošti.

 4. zudykreklama

  🙂

 5. Espauda

  gal idesit kas irasa? butu idomu paklausyt:)

 6. Kestas G.

  Nepripazhinimas "zurnalistais" turi ir pliusu ir minusu – jei nepripazysta, tai reishkia nebandys reguliuoti, o blogeriai toliau gales reikshtis ir formuoti nuomone (jei kam ju nuomone pasirodys idomi ir autoritetinga)

  Tu aishku Liufai geriau apie zhurnalistika nusimanai, bet mano nuomone (!) dauguma blogeriu internete tiesiog reishkia savo asmenine nuomone, kas nera suderinama su zhurnalizmu, kuris pateikia visu pusiu nuomones, bet tik ne savo.

  Ash tos laidos negirdejau (pasiklausysiu irasho), nes isijungiau mashinoje tik pachioj pabaigoj, tai kas nepatiko – laidos vedejo primygtinis klausinejimas "ar politikai, turintys blogus, nepazeidzia istatymu, nes atseit uzhsiima zhiniasklaida". Nepatiko todel, kad kvepia eiliniu puolimu priesh Zuoka, daugiau nezhinau kas turi blogus ish politiku.

 7. MrNice

  Dekui uz kvietima dalyvauti diskusijoje, gaila, kad negalejai isklausyti "gyvos" laidos. Valdininkai, kaip visada, pasirode siek tiek uptight 🙂

 8. liutauras

  MariukasM'ai, matai, visas klausimas pasimato tada, kai gauni kvietimą į teismą (pvz. Apple vs. bloggers)

  asterisk'ai, ačiū. Edita yra žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkė, ji negali lengva ranka laiminti visokių naujovių

  NePo'ai, ačiū! turim tai ką turim – žurnalistika yra žymiai prasčiau apmokamas darbas nei statyba. o dėl MrNice'o komentarų – na, mūsų kolega, matyt, perfekcionistas 🙂 o ir mano klaida iš anksto nepaklaust nuomonės 🙂

  Espauda, jau įdėtas

  Kęstai G., reguliavimas jau ir dabar yra, jei ką rimčiau užkabintumėm, tikrai gautumėm kvietimą į teismą, o teisių greičiausiai nea.. Kęstai, čia visur klausimas būtų konkrečiu atveju nagrinėjamas. koks rašytojo tikslas, kam tekstas skirtas. tik visuma atsako į galutinį klausimą. dėl politikų užpuolimo – čia įdomus Dainiaus klausimas, neturiu dar nuomonės

  MrNice'ai, you're welcome

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *