XXI a. kasdienybės dienoraštis

Yra dėl ko kovoti prieš maskolius

Kartais dar išgirstu klausimą, kodėl Kremliaus valdytojus matau savo nesutaikomais priešais. Atsakymas labai paprastas. Jei anksčiau jį galėjau tik atspėti, tai prieš pusantrų metų radau Biržų pilyje, Paberžės bažnyčios gimimo metrikų knygose.

Liber
Baptisatorum
Comparatus per me
Gasparum Antonium
Szarkiewicz Parochii
Podbirzensem Anno
Dni 1777 Mense
Januario Die xmo

Galbūt bus sunku išskaityti, tačiau esmė slepiasi dviejuose simboliuose prieš vieną iš mano giminačių, kuris 1786 metais tapo Vincento krikšto tėvu:


GD Joannis Ulewicz

Ką reiškis GD, galite plačiau pasiskaityti čia ir interenete paieškoję apie Generosus Dominus.

Mano protėviai Abiejų Tautų Respublikoje ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo laisvi bajorai – savo šalies piliečiai ir sprendimų priėmėjai. Jokie carai ar putinai jiems ant galvos per privartą nelipo, o sprendimus lėmė natūralus poreikis ieškoti visuomeninio kompromiso.

Po dvidešimties metų jau faktais patvirtinamas protėvis fiksuojamas Antalieptės bažnyčios metrikuose. Galiu tik spėti, kad ATR ir LDK žlugimas lėmė protėvio persikėlimą. Laimei, ir caro laikais čia sugebėta išlikti nepriklausomu valstiečiu, ne baudžiaunininku. Visgi, iš esmės beteisio – nors ir laisvo – statusas nesulyginamas su piliečio teisėmis. Todėl ir yra už ką neapkęsti Kremliaus valdytojų.

4 Comments

 1. vaizdas_ir_garsas

  niekas ant galvos ir nelipo, kol bajorai valstybės nepra***o. gi teisybė.

 2. Anonymous

  gal jau uzteks zliumbti del rusu? jau atsibodo verksenimas nuolatinis – del visko kalti rusai… tie tavo bajorai proteviai ir prash*** valstybe.

 3. tetasigita

  pamačiau tokį patį puslapio defektą, koks buvo ir pas mane, pasitvarkyti galite šablone ištrynę tą patį kodą, kuris matosi čia. Linkėjimai 🙂

 4. liutauras

  vaizde ir garse, lengviausia rasti kaltuosius

  anonime, didžiulė klaida maišyti Kremlių valdančius ir rusus. tai dvi visiškai skirtingos kategorijos. rusai – puikūs žmonės, daugelis jų buvo puikūs LDK ir ATR pilieičiai. Kremliaus valdovai – visiška priešingybė, neturinti nieko bendra su pagarba žmogui

  tetasigita, ten, atrodo, buvo blogas.lt klaida – tarsi jau pasitaisė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *