XXI a. kasdienybės dienoraštis

savivaldybių tarybų rinkimai: alternatyvus kelias laimėti

Pastarųjų dienų viešosios erdvės marazmas mintis veda į vieną paprastą laisvosios rinkos tiesą – laimi tas, kuris pasiūlo iš minios išsiskiriantį pasiūlymą.

Todėl keista, kad politikų ordos mielai pasiduoda žiniasklaidos pinklėms, esą reikia diskutuoti apie turinį, apie pasiūlymus, apie idėjas. Toks kelias geriausiu atveju veda prie koalicijos, kurioje tie politikai neturės valdžios, turės pamiršti savo idėjas ir pasiūlymus, turės tapti sistemos dalimi.

Žymiai realesnis kelias – tai alternatyva masei. Šiais laikais, kai absoliuti dauguma rinkimų teisę turinčiųjų prie rinkimų dėžių neina arba tik prie tų dėžių pagal matytų pavardžių sąrašą (ar dar dažniau – pagal ryškiausią TV veidą) renkasi, kurį skaičių braukti ar pažymėti apskritimu, vienintelis kelias politikui laimėti – tai nebūti politiku. Kaip?

 1. Tokio politiko tikslas yra ne skleisti savo idėjas, o apskritai apie jas nediskutuoti. Žymiai efektyviau kartu su būsimaisiais rinkėjais išlenkti taurelę ar bent jau paspausti jiems ranką.
 2. Bet kokius argumentus 95 proc. rinkėjų užmirš po 7 sekundžių, kai kas po poros valandų, dauguma po poros dienų, absoliučiai visi – po savaitės. Tad ilgalaikių ir prasmę turinčių argumentų nereikia. Reikia emocijos.
 3. Tuos automatiškai einančius prie balsadėžių teku dalinasi „tradiciniai“ politikai. Žymiai lengviau įtikinti ne argumentais, o emocijomis gyvenantį stogdengį ar „Kelias į žvaigždes“ gerbėją. Galite kartu padainuoti su Vilija ar Radžiu? Jus išrinks net Vilniuje!
 4. Norite pakliūti į „Spaudos klubą“? Jūsų vis tiek niekas negirdėtų. Jums reikia į „Nomedą“ arba kriminalų skyrių. Dabar Sigitas Geda laisvai galėtų gauti 20-30 proc. balsų.
 5. Turite ryšių su mažmenine prekyba? Jūsų rankos laisvos cross-selling'u parduoti ne tik muilą prie dant pastos, bet ir mainais gauti 10 proc. tylenių.

Man patinka Minedas. Aš balsuosiu už … cinikus.

Papildymas I, 23:30 – o kas, jeigu iš tiesų daugelis žmonių yra kvailiai? kas, jeigu likęs „elitas“ tiesiog savo vienvaldžiu sprendimu gali nuspręsti: a) arba juos visus ciniškai mulkinti; b) arba būti sąžiningiems ir laikytis „socialinio“ ar kokio panašaus teisingumo? įdomu, kad dabartinėje visuomenėje į tokią padėtį pakliūvame visi, nes daugelyje gyvenimo sričių esam visiški kvailiai – statyboje, automobilių remonte, drabužių siuvinėjime ar dar kur nors. tada klausimas tik tas, kiek kurie kuriuos daugiau apmulkins. žiauri realybė. todėl, matyt, širdyje ir esu komunistas..

5 Comments

 1. ego

  Erezijos!…

  …gali būti tiesa. Po velnių. Nejauku.

 2. TauAs

  O aš noriu bent vienos kertančios idėjos, kažkokio veiksmų plano savo pašto dėžutėje. Labai džiaugčiausi jei kas nors pažadėtų nugriauti šlykštų viešbutį šalia vaikų pasaulio, balsuočiau jei politikas turėtų blogą, spamintų reklamą ir t.t

  <br>Dabar balsuosiu už Zuoką nes daugiau nieko nežinau (nebent Paleckį, bet vien jo pavardė verčia vemti, gerai wikipedia rašo: Justas Paleckis\' last name became synonymous with that of a traitor in Lithuania)

 3. Anonymous

  blogo autoriaus įžvalgos.

  Kai noriu dozės rimtų pamastymų visada čia apsilankau.

  Ačiū, kad daliniesi savo mintimis.

  Tiburon

 4. bujakauskas

  Laimė, kad teisti asmenys negali tapti valstybės pareigūnais nei tautos atstovais.

 5. liutauras

  2 ego – man darosi baisu

  2 TauAs – pritariu, geriau idėja fixe, nei jokių idėjų

  2 Tiburon – kol dar išdrįstu..

  2 bujauskas – palaukim šių savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų.. šiaip, deja, spėju, žymiai daugiau blogų (ar bent jau didesnį blogį kuriančių ar sukūrusių) žmonių šiapus, o ne anapus grotų..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *