XXI a. kasdienybės dienoraštis

Neaiškumai su Mk 9,38-41 ir Mk 9,43-48

Vakar girdėjau, o šiandien namie radau dvi konkrečias vietas, kurios buvo parinktos „jaunimui“. Deja, mano Šv. Rašto aiškinimo sugebėjimai ryškiai per menki, tad pradžiai pacituosiu:

Jonas jam tarė: „Mokyojau, mes matėme tokį, kuris nevaikščioja su mumis, bet tavo vardu išvarinėja demonus, Mes jam draudėme, nes jis nepanoro eiti su mumis“. Jėzus atsakė: „Nedrauskite jam! Nėra tokio, kuris mano vardu darytų stebuklus ir galėtų čia pat blogai apie mane kalbėti. Kas ne prieš mus, tas už mus! Kas duos jums atsigerti taurę vandens dėl to, kad priklausote Mesijui, – iš tiesų sakau jums, – tas nepraras savo užmokesčio“. Jei tavoji ranka gundo tave nusidėti, – nusikirsk ją! Verčiau tau sužalotam įeiti į gyvenimą, negu su abiem rankom patekti į pragarą, į negęstančią ugnį“. Ir jei tavoji koja veda tave į nuodėmę, – nusikirsk ją, nes geriau luošam įžengti į gyvenimą, negu su abiem kojom būti įmestam į pragarą. O jei tave gundo anusidėti tavoji akis, – išlupk ją, nes verčiau tau vienakiui įeiti į Dievo karalystę, negu su abiem akim būti įmestam į pragarą, kur jų kirminas nemiršta ir ugnis negęsta.

Ir kas dabar galėtumėt paaiškint? Jeigu numanau, kad planuojamas veiksmas padės vienai asmenų grupei, tačiau pakenks kitai – kuria ištrauka turėčiau remtis? Ar pirmąja, siūlančią nebijoti eiti savo pasirinktu keliu, ar antrąja, rezignuojančia prieš bet kokius pokyčius ir bijančia rizikos?

Na, kolegos praktikuojantys katalikai, ką manote?

8 Comments

 1. Anonymous

  Žiūrėk, kur visa suma didesnė globaliai 🙂

 2. bapho

  Mesinianistinis kelias, gerbiamasis Liutaurai, visuomet veda prie pasirinkimo – nieko čia nepakeisti. Nuo sinoptikų Morkus skirias tuo, jog jis nebuvo apaštalas, tad visai kitaip girdėjo ir interpretavo ICH žodžius. Šios dvi skirtingos vietos pasakoja apie skritingus dalykus, jų gretinimas, manau, yra per daug išorinis. Ir ta, ir ta kalba teisybę.

  <br>Asmeniškai man įdomiausia Morkaus interpretacija yra didžiojo mago ir pranašo J.LBorges apsakymas, kuri ir rekomenduoju pačiam, kaip pažengusiam skaitytojui http://www.tekstai.lt/versti/borgesjl/evpagalm.htm

  <br>geros dienos,

  <br>b:.

  <br>

 3. kaasmauglys

  Liutaurai, pataisyk korektūrą: "Šv.Rašto aišikinimo…" skamba kažkaip nelabai tauriai

 4. liutauras

  ačiū!

 5. kolega

  Liutaurai,

  ne i tema, bet vis tik – kaip einasi naujajai agenturai ? Kazkaip negirdeti, nematyti nieko ? Isivaziuojat ?

 6. liutauras

  reiškia gerai dirbam, jeigu mūsų nesimato, o kaip h&k, ar prigijo? 😉

  gal kada arbatos? 🙂

 7. kolega

  tai be abejo. emaila irgi zinai turbut 🙂

 8. liutauras

  galiu klyst, tai geriau viešai nebandysiu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *