XXI a. kasdienybės dienoraštis

Knygos blogas kyla į viešumą

(Pranešimas žiniasklaidai)

LIETUVOJE – PIRMASIS KNYGOS BLOGAS

Vilnius, 2006 m. liepos 24 d. – Interneto svetainėje www.ulevičius.lt (t.p. www.xn--uleviius-obb.lt) pradeda veikti pirmasis Lietuvoje knygos blogas. Jame knygos “Kaip tapti žinomam: etiški ryšiai su visuomene” autorius Liutauras Ulevičius viešai pateikia mintis ne tik apie knygos kūrimą ir šio kelio kliūtis, tačiau ir gyvai su lankytojais diskutuos bendrais ryšių su visuomene klausimais, pateiks papildomo turinio, kurio spausdintoje knygoje nebus. Knygų blogai – pasaulyje itin populiari šaka, kuri Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius.

„Ar tai dėl lietuviškų knygų leidėjų konservatyvumo, ar tai dėl autorių laiko stokos Lietuvoje diskusija dėl išleidžiamų knygų turinio lieka gana uždarame specialistų rate. Išleidžiamos knygos turinys – praktinė ryšių su visuomene veiksmų analizė – įpareigoja aktyviai diskutuoti su skaitytojais, nuolatos sekti rinkos naujienas ir į jas reaguoti, – sakė knygos autorius Liutauras Ulevičius. – Todėl tikiu, kad naujosios bendravimo su skaitytojais formos leis sparčiau reaguoti į pokyčius rinkoje, suteiks naujų įžvalgų ir galimybę nuosekliai plėtoti knygos turinį.“

Knygos blogas – tai specifinė interneto svetainių rūšis, kuri pasižymi tuo, jog:

 • Dažniausiai jį asmeniškai prižiūri knygos autorius;
 • Pagrindinė tema – knyga ir joje nagrinėjamos problemos;
 • Tai nenutrūkstamai besitęsianti knygos autoriaus ir skaitytojų diskusija;
 • Bloge pateikiama knygos turinį papildanti informacija:
  • Knygos ištraukos elektroniniu formatu;
  • Minimų dokumentų, sąrašų elektroninės versijos;
  • Nuorodos į interneto svetaines, susijusias su knygoje nagrinėjamais pavyzdžiais;
  • Garso ir/ar vaizdo informacija;
 • Blogas tampa pagrindine priemone, vertinant naujų leidimų poreikį, padeda surinkti pastabas dėl būtinų pataisymų, juos pateikti pirminiam skaitytojų vertinimui.

Knygos „Kaip tapti žinomam: etiški ryšiai su visuomene“ blogas įsikūrė interneto svetainėje www.ulevičius.lt. Autoriaus sprendimu blogo interneto adresas parinktas su lietuviškais diakritiniais simboliais, nes tą jau keletą metų leidžia visuotinai internete naudojama IDN (angl. international domain names) sistema. Naujesnės interneto naršyklės (pavyzdžiui, „Mozilla Firefox“ ar naujausioji „Internet Explorer 7“ versija) ją palaiko automatiškai, o ankstesnėms reikia įdiegti specialų įskiepį (pavyzdžiui, kompanijos „VeriSign“ nemokamai siūlomą „i-Nav“) arba naudoti kodinį interneto svetainės pavadinimą. Knygos blogo atveju tai būtų www.xn--uleviius-obb.lt.

Šiuo metu knyga jau yra sumaketuota ir visuomenei bus pristatyta antroje rugpjūčio pusėje.

1 Comment

 1. dado1945

  O čia kažkas įdomaus ir naujo 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *