XXI a. kasdienybės dienoraštis

Nors ir su degančia kepure, Artūras Zuokas rodo pavyzdį

Sveikinu Vilniaus savivaldybę, kurios darbuotojų atlyginimai pradedami skelbti internete. Pirmas blynas, tiesa, truputį pasvilęs. Principinis sprendimas iš esmės leidžia analizuoti atskirų mūsų tarnų (nes išlaikomų už mūsų visų – mokesčių mokėtojų – sumokėtus mokesčius) pajamas.

Ko trūksta? Manyčiau, dabartinis sprendimas turi būti papildytas:

 • Turi būti skelbiamas ne tik pastovus darbo užmokestis, tačiau ir visi priedai, komandiruotpinigiai, kitos išmokos, kurias asmuo gauna iš savivaldybės (šiuo atveju) biudžeto;
 • Turi būti skelbiamas išsamus darbuotojų sąrašas, kuriame fiksuoti ne tik atskirų pareigybių atlyginimų dydžiai, o konkrečios atskirų mėnesių išmokos.

Tad eilinį kartą minėdamas susikompromitavusį (o gal vis dėlto sukompromituotą?) merą Artūrą Zuoką, linkiu jam ir toliau inicijuoti novatoriškus sprendimus. Visai gali būti, kad jie tiesiogiai didina jo galimybes ir toliau būti sėkmingai perrinkintam po ateinančių savivaldybių tarybų rinkimų. Kraštutiniu atveju, kad ir degančios kepurės savivininkas, tačiau toks meras visgi geresnis už „visus kitus vagis“.

5 Comments

 1. Anonymous

  tavo pasisakymuose jauciamas vis delto zuoko palaikymas:)

 2. liutauras

  tiesiog ne kartą teko su meru būti skirtingose barikadų pusėse, todėl neturiu pagrindo jo mėgti, tačiau kartu džiaugiuosi, kad žmogus ne tik savo interesų žiūri, o neša ir naujoves.

  tokie maži žingsneliai skaidrumo link neišvengiamai ilgu laikotarpiu sudarys didžiulę jėgą, kuriai nė pats meras negalės priešintis. tiesiog reikalingi kritinė masė. ir prie tos masės kad ir mažomis kruopelėmis, tačiau Zuokas prisideda

 3. almns

  liutaurai, o gal vis delto verta pakelti atlyginimus auksciausiems valdininkams?

  turbut niekas netiki, kad ponas meras uzdirba tik pusantro ketvirto tukstancio per menesi, taciau netgi jei, ar tai pakankamai valdant svarbiausio valstybeje miesta?

 4. liutauras

  jau senokai su draugais aptarinėdami viešąją politiką sutariame dėl dviejų dalykų: a) bet kurioje valstybės institucijoje šiuo metu darbuotojų skaičių galima lengva ranka braukti per pusę ir kokybei tai neturės jokios įtakos; b) pagal dabartinius įkainiusį (kategorijos ir priedai) į valstybės tarnybą galima eiti tik tuo atveju, kai nieko nesugebi ir už dyką buvimą nori gauti bent truputį pinigų. jeigu bent ką sugebi – versle gausi min 1,5-2 karto daugiau $

  iš esmės, manyčiau, reikia ne kelti atlyginimus, o mažinti personalo skaičių ir sutaupytas lėšas paskirstyti liekanties darbuotojams. būtų efektyviausia, nes dabartinio aparato išlaikymas – per brangus, lėšų turėtų pakakti, tačiau lėšos "sutrupinamos" į mažus gabalėlius, todėl normaliems žmonėms skaidriai ir oriai dirbti valstybės tarnyboje tampa neįmanoma.

 5. Paulius

  Man kyla įtarimas, kad perpus braukiant valdininkų skaičių, susidarytų situacija tokia, jog gatvėn išmesti būtų tie valdininkai, kurie kažką sugeba. O likusi pusė būtų įvairių protekcijų būdu atėję dykaduoniai. Todėl drąsiai sakyti, kad biurokratų darbo kokybė nenukentėtų, mano manymu, negalima. Viena nebloga išeitis būtų prieš braukiant kažkokį kiekį valstybės tarnautojų, sudaryti išsamų reitingavimą, kuris aprėptų ir darbo rezultatus, ir žmonių nuomonę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *