XXI a. kasdienybės dienoraštis

Širdies draugas (-ė) kaip „commodity“

Pastaraisiais metais vis dažniau savo aplinkoje išgirstų pavyzdžių, kad širdies santykiai (aka „meilė“) vis dažniau tampa kažkokiu neapčiuopiamu turtu, kurį galima prilyginti automobiliui, geram namui, atostogoms egzotiškoje ar labiau matytoje šalyje. Širdies draugas (-ė) tarsi tampa nauja nematerialaus turto rūšimi, kurį galima keisti, parduoti, nuomoti, dalytis ir pan. Toks žmogus jau niekuo nepanašus į „mano antrąją pusę“, tai tiesiog mano požymis, kuris rodo mano statusą visuomenėje („turiu žmoną blondinę“), materialinę bazę („mano vyras rūpinasi mano išlaikymu“) ar žymi kokią kitą svarbią savybę.

Meilė šiais laikais nėra svarbus jausmas, ką jau bekalbėti apie šventą priesaiką, kuri surišdavo „iki grabo lentos“ mūsų protėvius. Dabar širdies santykiai, tai kūniškumas, tai malonumas, tai pramoga ir laisvalaikis. Meilė – pareiga šiais laikais neegzistuoja, nes tai vargina, uždeda rūpesčius auginti savo atžalas („o kam tų vaikų apskritai reikia?“), padėti vienas kitam ir džiaugsme, ir varge („mums užtenka ir darbo rūpesčių“).

Norėčiau turėti sprendimą, tačiau tokio šį kartą tikrai neturiu. Belieka likti pasyviu ir nekonstruktyviu stebėtoju ir žvelgti į televizijos ekraną (pavyzdžiui, serialas „Draugai“), kuriame, atkartojant mūsų realybę, savo širdies daleles galima pabandyti sujungti su visais ir kiekvienu atskirai, tačiau iš tiesų savąja širdį slepiant po penkiais apsauginiais sluoksniais ir tik kartais ją išdrįstant parodyti kokiame nors slaptame IRC pokalbių kambarėlyje..

3 Comments

 1. rimantux

  manau, kad imanoma laikytis savo poziurio i santykius, kad ir kokie jie butu "senamadiski". Gal isisukai i aplinka, kurioje daugiau commodiciu nei antru pusiu? Tikrosios vertybes pas visus egzistuoja, tik kai kurie jas paslepe po materialiu sluoksniu ar pridenge "asmens laisve".

  Aisku, pritariu, kad ipareigoti ir atsakingi santykiai siandien laikomi nepatogiais. O supermodernusis elitas, keisdamas ivaizdi, turbut priderina ir visus savo aksesuarus?

 2. liutauras

  nežinau, gal iš tiesų tai tik atsitiktinumų virtinė, tačiau jausmas toks, kad kuo toliau, tuo labiau esu mažuma 🙂

 3. rimantux

  na, juk nebutina vytis dauguma. Minios tendencijos ir mados ne visada teisingos 😉 Bukim mazuma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *