LSAS Alytus mokymaiŠeštadienį Alytaus rajone ant Gailento ežero kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Pas Algirdą“ vedžiau mokymus Lietuvos studentų atstovybių sąjungos lyderiams iš visos Lietuvos. Daugiau nei trys dešimtys klausytojų kentėjo mano mintis net keturias sesijas, kurių metu bandžiau padaryti neįmanoma – per vieną dieną papasakoti ir supažindinti su komunikacija, įvaizdžiu ir ryšiais su visuomene.

Bene sunkiausia tokiais atvejais – rasti bendrą vardiklį, kuris jungia ir būtų naudingas daugeliui dalyvių. Studentų lyderiai skirtingo amžiaus, skirtingos patirties ir įgūdžių. Todėl dažnai tokių mokymų eigą tenka keisti realiu laiku, skirtingai dėlioti prioritetus, vienas temas aiškinti labiau ir detaliau, kitas tik probėgšmiais.

Pasitarę su LSAS vadovais mokymus suskirstėme į keturias dalis: „įvaizdis ir žinia“ (bendrieji pagrindai, praktinė žinios formulavimo dalis), „vidaus komunikacija“ (darbas su nariais ir jų motyvacija, praktinė užduotis – grupuoti narius ir išekoti jiems tinkamų poveikio priemonių), „vadovo komunikacija“ (lyderio ar lyderių įvaizdžio problemos, praktinė dalis – vieša kalba), „išorės komunikacija“ (su kuo ir kaip reikėtų bendrauti už organizacijos ribų, praktinė dalis – sėkmės istorijų pasakojimai atskirose tikslinių grupių kategorijose).