XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Vilniaus maratonas 2008“ – įveiktas!

2008 maratonas finisasŠiandien tai jau užmarštin sliūkinantis faktas – 4 valandos, 49 minutės ir 22 sekundės. Tiek rodė maratono švieslentė, kai kirtau finišo liniją, žymėjusią už nugaros likusius 42 kilometrus ir 195 metrus.

Palaikymo komanda šiemet nepramiegojo, todėl paspaudę ant nuotraukos rasite ir didesnę finišo nuotrauką, ir trumpą filmuką iš paskutinių metrų bėgant kilpą pro Nacionalinį muziejų.

O jau vakare vyko baliukas, už kurį didžiausių pagyrimų nusipelno mano mieliausioji ir nuostabiausioji žmonikė – zrazai buvo nepakartojami! O kai normaliai mėsos nebuvau valgęs nuo ketvirtadienio, tai malonumas keliagubas 🙂

2008 maratonas etapaiKaip vertinti galutinį rezultatą? Asmeninio rekordo sunku tikėtis, kai normaliau ruoštis pradėjau likus mažiau nei mėnesiui iki maratono, šių metų pirmą pusę apskritai bėgimą buvau užleidęs, per mėnesį vidutiniškai nubėgdavau mažiau nei 50km, kai normaliam pasiruošimui tiek reikėtų bėgti per savaitę… Todėl trečias rezultatas iš keturių bandymų – visai dėsningas.

Kitas dalykas – oras. 8-9 laipsniai šilumos, 4-5 m/s vėjas, 2-3 mm kritulių per 3 valandas. Daug kas tokiu metu šunio į lauką neleistų 🙂 tas irgi vieną kitą sunkumą pridėjo, gelbėjo tik trasos reljefas, dėl kurio vėjo gūsiai ir jų žvarba jautėsi tik senamiesčio gatvėse. Aišku, apie galutinį poveikį sveikatai dar kalbėt ankstoka – pažiūrėsim, ar kokia sloga neužpuls po poros dienų.

2008 maratonas laikaiJeigu žiūrėti į bėgimo etapų laikus (kas 5 km), tai akivaizdūs du dalykai – ištvermės užtenka distancijai iki 25-30 km, kas jau įprasta ir pasikartoja ne pirmą kartą. Kita vertus, bėgimo spartos kreivė gana stabili ir po lūžio taško. Jeigu galvojant apie kitus metus – galima būtų stengtis išlaikyti 5 km bėgimo spartą 25-35 minučių intervale, tai 4 val. ribą pasiekti visai realu.

5 Comments

 1. bfw

  sveikinimai!

 2. Andrius

  Aš irgi visai norėčiau tokiame maratone sudalyvaut. Tikras jėgų išbandymas. Bet baigės vasarą baigės ir pasibėgiojimai. Teks grįžt prie treniruoklių. Esu jautrus orui :), tiksliau temperatūrai ;).

 3. ztkp.lt (Gytis)

  42 kilai. Vau. Sveikinimai 🙂

 4. stb

  Puikus rezultatas. Kitamet tikesimes begsi vel ir geriau:)O naujametini begsi?

 5. Liutauras

  ačiū visiems! rezultato norėtųsi geresnio – dėl naujų metų dar nežinau, kaip nuotaika ir savijauta 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *