XXI a. kasdienybės dienoraštis

Spėjimas: Sapiegų taurę Lietuvai dovanos „VP dešimtukas“

Sapiegų taurėNeturiu jokių tikslių duomenų, o tik Juozo Ruzgio pranešimą žiniasklaidai BNS spaudos centre. Kaip žinia, neabejotinai didžiulės vertės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos paminklas 2007 metų lapkritį buvo parduotas „Christie’s“ aukcione už apytiksliai 636 tūkst. litų. Istorikų argumentų apie taurės vertę galite rasti mano mėgiamame forume http://forum.istorija.net.

Nežinau kodėl, tačiau gražus pilietiškas veiksmas man iš karto kelia blogas mintis ir žodžiai „dabartiniai taurės savininkai, suvokdami taurės istorinę, meninę ir kultūrinę vertę Lietuvai <…>“ tiesiu taikiniu sugeneravo „VP dešimtuko“ vaizdinį. Jie tikrai daug ką supranta – jie žino daiktų ir idėjų vertę, jaučia gyvenimo ritmą ir moka skaičiuoti. Propagandos požiūriu toks veiksmas žada nepakartojamą ROI rodiklį. Tas ir baisiausia.

Dar blogiau būtų, jeigu tai būtų ne VP grupės žingsnis, o kažkurio iš naujųjų Lietuvos oligarchų veiksmas – tai tik siaubingai paryškintų, jog per dvidešimt metų iš sąlyginai lygių tarp vargšų mes liuobtelėjom į radikalios atskirties pasaulį – beje, labai primenantį būtent Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Kažkas nori būti tapatinamas su LDK didikais?

Papildymas, 06.12, 15:45 – džiaugiuosi, jog neatspėjau – taurę padovanojo broliai Ortiz’ai, prekybos tinklo „Iki“ įkūrėjai.

3 Comments

 1. Ministras Pirtininkas

  Paskaičiau ir aš šį LRP pranešimą, tačiau man VP vaizdinys neiškilo, netgi priešingai, susidariau vaizdą, kad tie privatūs asmenys net ne Lietuviai, nors nieko apie tai nežinau.

  na greit sužinosim, tačiau pranešimas iš ties mistiškas. negi sunku papopuliarinti tuos Lietuvai ir jis istorijai gerą darnačius asmenis? o gal jie net anonimais nori išlikti??? tai gal ir perdavimo ceramonija bus nemažiau mistinė – “privatūs asmenys” ateis į Daukanto a. užsidėję gobtuvus ant galvų

 2. stb

  Manau ,kad ta LDK relikvija perejusi ne vieno purvino pinigautojo rankas…Bet ishliko:)Nuo to kuriniai igyja ypatinga sugebejimo apsivalyti nuo “brudo” aura.

 3. egidijus

  VP būtų pirkę ir dovanoję Lietuvai su sąlyga, jog valdovų rūmų muliaže būtų akropilis, kuriame ir būtų demonstruojama taurė. Šiaip jau lyg ir neeilinis įvykis, bet LTV panoramoje nukištas į pabaigą, kur paprastai Rita praneša apie baltus meškiukus. O Matonis kartai bando didžiuotis Lietuvos istorija, bet matomai žinia panoramos pradžioje būtų tik tuo atveju, jei būtų pasitvirtinęs Liutauro spėjimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *