XXI a. kasdienybės dienoraštis

Trigalvis slibinas: kaip 17 piliečių balsas nuėjo į dangų

BMW, lipdukas, maximoje neperkuGegužės 6-ąją pasibaigus pora mėnesių trukusiam parašų rinkimui dažnas paklausdavo: „tai nesurinkot?“. Ramindavau, jog turime planą B. Penktadienį jis pilnai įgyvendintas ir tegaliu pasidžiaugti, jog pora mėnesių veiklos nenuėjo perniek – įstatymo projektas registruotas ir bus svarstomas Seime! (alfa.lt, delfi.lt, vz.lt)

Priimu skeptikų pastabas, jog smarkiai vėluojame, jog įstatymo projekte galima rasti tobulintinų vietų, jog Seimo narių tik 16-iolika, jog ši piliečių iniciatyva greičiausiai bus socialdemokratų buldozerio sulyginta su žeme, jog … (sąrašas nebaigtinis).

Noriu padėkoti Artūrui Račui, kurio užsidegimas vedė mus visus. Ačiū Onai Juknevičienei ir Rasai Račienei, kurios negailėjo nei laiko, nei jėgų ir rodė pavyzdį mums visiems. Džiaugiuosi sutikęs ir artimiau pažinęs Vytautą Damaševičių, Michailą Jevdokimovą, Rytį Juozapavičių, Aleksejų Luchtaną, Indrę Makaraitytę, Liudviką Meškauskaitę, Romualdą Ozolą, Renatą Petkevičienę, Dalią Romaškevičienę, Joną Vaitkų, Rūtą Vanagaitę, Gediminą ir Nomedą Urbonus.

Visi mes, visi pagalbininkai, prisijungę per pora mėnesių, tebuvome šapelis piliečių upėje – 28 459 piliečiai parašais patvirtino pritarią pasiūlytam įstatymo projektui, jau niekas nesuskaičiuos, kiek pritarė savo mintimis ir nesuspėję, pabijoję ar dėl kitų priežasčių nepaliko savo parašo.

Atsisveikindamas Artūras juokavo, kad visa ši idėja subūrė puikius žmones, kurie būtų darbšti ir galinga politinė partija. Tuo mes ir skiriamės, jog jos nesteigsim. Ir tegaliu pritari vieno iš kolegos minčiai, kad juokai juokais, bet per tuos du mėnesius sutiktais žmonėmis tikrai galima pasitikėti – jeigu reikalai judės tik prastyn, tai ką gali žinoti…

11 Comments

 1. bfw

  va va, džiugu girdėt, kad nepražūsim, jei ką 😉

 2. kostia

  dar pridėk pusę tiek, kurie dėl vienokių ar kitokių aplinkybių negalėjo pasirašyt.

 3. algis

  Liutaurai, o kas su pasirasyta sutartimi nutiktu, jei jusu prijektas virstu istatymu, kaip manai? kiek nuostoliu prisiteistu maxima?

 4. Liutauras

  bfw, kai užplūsta blogos mintys, tai aš sau visada primenu, jog JAV visada trūksta indų plovėjų – nepražūsim 🙂

  kostia, tikrai taip

  algi,
  1) čia reikia skaityti sutartį – nesu įsigilinęs. tai iš tiesų svarbus aspektas, kuris turėjo būti numatytas Vyriausybės derybų grupės. jeigu jos nariai neatliko savo darbo – tai jų asmeninės ir profesinės atsakomybės klausimas

  2) bendras teisės principas – iš ne teisės teisė neatsiranda. tad ir šiuo atveju iš korumpuoto projekto vargu, ar gali atsirasti teisė

  3) aš pažiūrėčiau tiems bendrapiliečiams į akis, kurie ką nors pirktų maximose ar kitose VP grupės įmonėse, jeigu VP sugalvotų pareikalauti sau žalos atlyginimo prisidirbusi tokiame projekte į kelnes

 5. Simas

  Betgi siuo atveju viskas daug sudetingiau nei atrodo… Juk jau seniau sakiau, kad nenoreciau, kad jusu organizacija politikuotu. Stai ir matomi rezultatai… Vis del to teko pasinaudoti politiniais saitais ir prastumti istatymo pataisa butent politiniu budu… Negraziai isejo, negraziai… Nors, manau, kad prie to prisidejo zmones, kuriuos as tikrai gerai pazistu (taip manau is Tavo pasisakymu), tai tenka pripazinti, kad kartais tikslas pateisina veiksmus… Ziuresim… Planuoju po menesiuko, kito, pasisveciuoti Vilniuje ir aplankyti zmones, kurie prisijungia prie jusu iniciatyvu. Labai idomu suzinoti daugiau peripetiju… Nes puikiai zinau, kad politikoje ir panasiuose dalykuose yra daug daugiau uzsleptu dalyku nei Tu rasai, nei ziniasklaida pateikia…

 6. Valdas

  Liutaurai būtų galima keletą klausimų?
  Aš pats anksčiau buvau LEO LT skeptikas, bet dabar po truputi lyg ir pritarčiau LEO LT kūrimui.

  Norėčiau sužinoti nuomonę.
  Kaip manote Liutaurai, ar palikus vyriausybei vienai statyti elektrinę, ji būtų pastatyta?
  Žinant amžiaus projektus Kauno Arena, Nacionalinį stadioną, ir turbūt sąrašas baigtųsi, nes nieko daugiau rimto pati valdžia ir nestatė.

  Kitas variantas išrinkus margą seimą t.y darbo partija, Tvarka ir Teisingumas. Dabartinis seimas neįgalus, ir nežinia koks bus kitas.

  Galima sužinoti, kas labiausiai neramina šiame projekte? Akcijų skaičius, ar tai, kad projektu susidomėjo viena stambiausių bendrovių Lietuvoje.

  Kas bus atšaukus šį įstatymą?
  Ar nebus taip, kad atšaukimas virs tarsi tokiu šūkiu: “Su valdžia nedarytk projektų”.

 7. Kęstutis

  Iš kur gaut tų lipdukų „MaXimose neperku Būk pilietis (-ė) ir TU.“

 8. Artūras Račas

  Tik keletas pastabų Valdui: na kiek gi galima kartoti, jog šis projektas nuo pat pradžių buvo neskaidrus – nebuvo konkurso, nebuvo diskusijų, nebuvo studijų, nebuvo kaštų analizės, nebuvo svarstomos alternatyvos – vien jau to pakaktų, kad jis būtų stabdomas.

  Be to, VP grupe pagal sutartis, kurios buvo pasirašytos gegužės 27 dieną, yra aiškiai geresnėje pozicijoje nei Vyriausybėje (pakanka vien žvilgtelėti į Stebėtojų tarybos sudėtį, bei prisiminti sutartyse esančia galimybę pasitraukti po dvejų metų, nekalbant jau apie tai, kad atominės elektrinės kaip pagrindinio tikslo sutartyse taip pat neliko). Tai irgi argumentai prieš, ypač atsižvelgiant į tai, kaip artimiausiu metu pakis visas energetikos sektorius.

  Pagaliau reikia suvokti, kokią įtaką įgis VP ir kokią tai turės įtaką kitam verslui ir visai ekonomikai (pakalbekit su smulkesniais gamintojais apie lentynų mokesčius ir atsiskaitymų atidėjimus – gal tada šį tą suprasite).

 9. Artūras Račas

  Kęstuti, lipdukų turiu aš. Galiu duoti ir Tau ir Tavo draugams:)

 10. Lina

  labai atsilieku nuo visu naujienu, bet sirdingai sveikinu. Saunuoliai! Kazkodel as nepasirasiau. gal nebuvo kaip? Nebepamenu… 🙂

 11. algis

  As irgi noriu tokio lipduko tink nezinau kur gauti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *